Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Depressziós vagyok, vagy csak...

Depressziós vagyok, vagy csak hosszú távon szomorú?

Figyelt kérdés

Sokszor rám jön a szomorúság, kb két naponta. Ilyenkor kb egy órán át sírok és depis zenét hallgatok.

Ha egyedül vagyok azt gondolom hogy nem vagyok fontos senkinek. Már volt régebben olyan gondolatom hogy milyen lenne meghal i, és úgy gondolom nem nagyon lenne szomorú senki, vagy ha mégis az csak olyan egy napig tartana. Emellett önbizalom hiányzom van. Néha attól félek hogy hogyan lesz belőlem normális felnőtt. Nehezen hozok meg döntéseket. Kicsit paranoiás vagyok és túl aggódó.

Viszont van étvágyam és még mindig élvezettel tölt el ha olyan dolgokat csinálok amit szeretek.



2019. aug. 2. 15:42
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Van rá egy söröm hogy 15-19 éves vagy. Nyertem?
2019. aug. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen. 17 vagyok.
2019. aug. 2. 15:58
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
A depressziónak van egy enyhe verziója, amit disztímának hívnak. Ez gyakorlatilag hosszan tartó rosszkedv. Itt is előfordulnak rosszabb periódusok, de nem olyan rossz, mint egy középsúlyos-súlyos depresszió vagy épp bipoláris zavar. Neten elérhetőek kérdőívek (pl Beck és Zung depresszió kérdőív), ezek igazából arra jó, hogy megtudd érdemes-e orvoshoz fordulni, vagy kis változtatással saját magadon is tudsz segíteni.
2019. aug. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%
Na akkor kérem a söröm. Ne aggódj, most változik a tested, a lelked, ezt nem mindenki viseli jól. Gondolom néha megszédülsz. Igaz?
2019. aug. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Én nem nagyon szeretnék orvoshoz fordulni amíg nem muszáj.

Oké:) Már volt többször hogy megszédültem.

Köszönöm az eddigi válaszokat.

2019. aug. 2. 17:42
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Van rá esély, hogy depressziós vagy sajnos:S
2019. aug. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha hosszú ideig, hónapokig tart, az mindenképp probléma. Orvos felkeresésével meg nem veszítesz semmit.
2019. aug. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mostanában én is így érzek. Sokszor élni sincs kedvem, de mindig eszembe jutnak azokat dolgok, amiket majd egyszer szeretnék... Saját lakást, egy macskát, harmonikus, boldog párkapcsolatot. De egyelőre nagyon reménytelennek látom magamat, kész csoda lesz, ha egyáltalán kapok majd bármilyen munkát. Egy ideje alvászavarral küszködöm, állandóan nyugtatókat szedek, de van, hogy még így sem bírok aludni. Fogalmam sincs mi lesz velem. 18/L
2019. aug. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8-asnak: Mért ne kapnál munkát, elvileg munkaerőhiány van, most van rá a legjobb esélyed. :) A nyugtató csak tüneti kezelés, nem? A kiváltó okkal kéne kezdeni valamit. :/
2019. aug. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!