Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Akinek nincs senkije, annak...

Akinek nincs senkije, annak ki segít ha kórházba kell mennie vagy más olyan élethelyzetben, ha az egészségi állapota gátolja valamiben?

Figyelt kérdés

Akinek nincs se családja, se barátai, ismerősei, se egy közelebb álló munkatárs, szóval senkije sincs. Vagy ha esetleg orvoshoz kell mennie, el tud jutni még oda, tehát járóbeteg, de az állapota miatt pl. alig tud boldogulni egyszerűen elvégezhető dolgokkal is, mint mondjuk személyes adatok megadása, tájékozódás (de nem demens az illető vagy ilyesmi). Vagy például bevásárlás, stb. ha már az is nehezen megy.

Függetlenül attól, hogy ha fiatal vagy idős szorul segítségre, ilyenkor mit lehet tenni?



2019. aug. 27. 21:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, őszintén együttérzek veled. Nagyon- nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetet kell megoldanod.

Az, ami nagyon nehéz, hogy nem látod a végét.

Kitartást kívánok, egyszer ez is el fog múlni.....hogy jobb lesz-e?.......azt kívánom.

Megérdemled.

2019. aug. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos, megtapasztaltam, hogy csak magamra számíthatok. Nekem sincs senkim, se család, se rokon, sem barát.

Amikor nagy sz@rban voltam, egy-két szedett-vedett ismerős "segített", aminek az lett a vége, hogy egy halom pénzzel lehúztak, a másik meg alkoholista volt, akitől időnként féltem. Tudom, milyen kiszolgáltatottnak lenni, per pill is ilyen helyzetben vagyok és fogalmam sincs, hogy fogok kikeveredni belőle.

Ismerős a kórházi szitu, tőlem is kérdezték, kit értesíthetnek, hát mondtam, hogy senkit..

Amikor rosszul voltam, magam hívtam mentőt vagy taxit, de semmi nem volt nálam, még átöltözni sem tudtam.

51/nő

2019. aug. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!


Nagyon sajnálom.

Ezzel kell majd nekem is szembenéznem.

Nem tudom, mikor.

Néha arra gondolok, hogy van-e ennek értelme. Mi lesz, ha már nem lesz lehetőségem DÖNTENI.

2019. aug. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
# 13: Hát ez az, én is ettől félek. Igazából csak az utóbbi hónapokban tapasztaltam meg, mit jelent igazán félni, sőt rettegni a jelentől és a jövőtől. Nem kívánom senkinek!
2019. aug. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Annyira szeretnék valami bátorítót írni, de olyan nehéz......


Kell találnunk valamit, ami átvisz a holnapba..... Még nagyon sok, szép évek lehetnek előtted is....ez egy átmeneti állapot és meglátod, hogy nyugodtabb, szebb időszak is vár rád.

Ez az 50-60 éves kor egészségileg elég rizikós, ha ezen túljutunk, könnyebb lesz.

2019. aug. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Mindenkinek ment a zöld kéz,elnézést hogy csak most írok vissza.

Szomorú ilyesmit olvasni, és nagyon szomorú hogy nem megoldott egy szociális segítőember ilyenkor. Legalább csak 2 hetente 1-2 óra míg hozna valamit a beteg lakásáról vagy valami, esetleg kórhàz adhatna tiszta csereruhát. Nem tufom külföldön megoldott-e egy ilyen helyzet.

Jómagam még fiatal vagyok, de fiatalon is érheti bármi az embert. A családom nem örök életű, van testvérem aki már most segítségre szorul, de rajtuk kívül nincs senkim, és mindig us egy szociális csődtömeg voltam.

2019. szept. 4. 13:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!