Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Második évemet kezdem a...

Második évemet kezdem a kollégiumban. Nehéz alkalmazkodnom a többiekhez, nem tudok tanulni ha valaki van a szobában. Nehezen alszok el. Nektek milyen a kolesz? Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

2019. szept. 2. 17:38
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Tudnád az útidőt tanulással tölteni?
2019. okt. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Ehhez még hozzátenném: nagyon sok embertípushoz volt szerencsém, nagyon sok szobatársam volt, de legvégül huzamosabb időt csak azzal töltöttem el, akit igazán szeretek.

A 9.-es szobatársam azóta is "megvan", legjobb barátnők lettünk, de ettől függetlenül néha sok. Amúgy ő még mindig szereti a kolit, szereti, hogy ennyien vagyunk együtt. Velem ellentétben, én kb tavaly mondtam, hogy köszönöm, elég volt.

Szóval egyénfüggőnek mondanám ezt.

2019. okt. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
#11-es, nem mindig tudnék tanulni mert általában annyian vannak hogy a buszút nagyját végig állom
2019. okt. 29. 15:58
 14/23 A kérdező kommentje:
Meg a reggeli buszjáratok elég furcsán vannak megoldva,és késnék az első óráról mindig egy két percet. Nem tudom hogy ha a tanárokkal megbeszélném ezt megengednék-e
2019. okt. 29. 16:00
 15/23 anonim ***** válasza:

# 14 Egyértelmű hogy engedniük kell.

Előtte amúgy milyen buszjáratok vannak ?!

2019. okt. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Egy 4 óra 30-kor induló van még talán
2019. okt. 29. 18:31
 17/23 anonim ***** válasza:

# 16 az nem jó.

De talán az mit jelent ?! Megnézted rendesen ?!

Mert lehet vannak még járatok!

Normálisan kell tájékozódni.

2019. okt. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
4:40-es van még
2019. okt. 30. 19:10
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Utáltam a koleszt, de ahogy neked, úgy nekem is szükségem volt rá. Nem szeretek sokat emberek között lenni, még inkább nem tudok koncentrálni, ha rá vagyok kényszerítve. Ezeket tettem, hogy jobb legyen:


A tanulást olyan nyugodt zugokban oldottam meg mint a könyvtár leghátsó polca mögötti rész, vagy a mosókonyha,l. Alkalom adtán volt egy klubszoba, amit általában kolis gyűlésekre használtak és be tudtam kéretőzni, ha jófej volt a tanár. Péntek este, ha nem mentem haza, a konyhát is gyakran találtam üresen.


A tanuláson kívül úgy növeltem az egyedül tölthető időmet, hogy a suli-kolesz távolságot mindennap gyalog tettem meg. Ez naponta 3/4 óra sétát jelentett. Nem tudom, milyen közel van neked egymashoz a kettő, de ha belefér, mászkálj egy kicsit. (Nappal, jó környéken)

2019. nov. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló!

Te hogy bírtad ki? Én sokszor gondolok a suliváltásra is hogy ne kelljen kolisnak lennem. De közben tartok is tőle, mert a mostani osztályomban már meg van a társaságom. Meg a sulival sincs bajom csak a kolesszal. Viszont olyan egyedül érzem magam a koliba meg a városba. Mivel a barátaim nem helyiek így találkozni sem tudunk.

Otthon meg van 2 testvérem akiket bármenmyire is szeretek. De ők baromi hangosak tudnak lenni olykor. Így a tanulás néha így is probléma lenne.

2019. nov. 20. 14:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!