Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ha az állam ingyenessé tenné...

Ha az állam ingyenessé tenné a fogpótlást kevesebb lenne a magányos ember szerintetek?

Figyelt kérdés
Magyarországon sok olyan ember él akinek több foga is hiányzik és nincs pénze megcsináltatni.Ez tény.Mint ahogy az is tény,hogy egy fogatlan emberrel nagy eséllyel nem fog összejönni senki.Ha nem jön vele össze senki,egyedül marad.Ha egyedül marad,nem lesznek gyerekei sem hiszen a fogatlansága miatt még csókolózni sem fognak vele nemhogy szexuális aktusba kezdeni.Ha nem lesznek gyerekei,az azt jelenti hogy a jövőben még kevesebb adófizető lesz,tehát nagy eséllyel alacsony nyugdíjra számíthatunk vagy semennyire.Az államnak lehetőséget kéne adni hogy az emberek megcsináltathassák a fogaikat ingyen.Aki nem élne vele az így járt.Igazságtalan hogy valaki azért élje le az életét egyedül mert hibázott és nem vigyázott eléggé a fogaira.
2019. okt. 7. 13:59
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
96%

1!

Ez így nem igaz. A fogmegtarto kezelések ingyenesek. Tehát ha tömni kell pl, az ingyenes. Ha hid kell, az nem.

2019. okt. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
74%

Ez még nem lenne megoldás a problémára, mert az tény hogy sokan élnének vele ha egy komplett fogpótlás ingyenessé válna viszont pártalálás szempontjából ez édes kevés. Ismerek sok olyan párt ahol valamelyik félnél adottak a fogproblémák kegyetlen látványosan és mégis van párjuk. Akinek meg nincs párja annak sem feltétlen egy fogrendberakás segítene, ha ő neki más olyan adottságai vannak ami miatt nem szívesen jönnének vele össze, vagy éppen annyira rossz személyiség hogy emiatt nem akarnak tőle semmit akkor ez az ingyenes fogpótlás nem fog rajtuk segíteni.

Aki meg mégis betud csajozni vagy pasizni mert mint olyan a jelleme, annak nem kulcsfontosságú egy fog helyreállítás. Szóval ez az elképzelés a fogakról amit írtál kérdező nem feltéten megoldás a magányra.

2019. okt. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
97%
De a fogatlanok sem magányosak. Erre nagy bizonyíték a Mónika show. Ott sokszor nemhogy magányosak, hanem ketten verekednek egy fogatlanért :D
2019. okt. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem valamennyit biztosan. Itt is látszik, hogy az emberek alapvetően gúnyosan viszonyulnak ehhez a kérdéshez, elítélik, lenézik azokat az embereket, akiknek pl. hiányzik egy foguk és rögtön a Mónika show szereplőire, igénytelen, buta emberekre asszociálnak. Nekem is hiányzik egy fogam, amit ki kellett műteni és nem tudom megcsináltatni egyrészt anyagi, másrészt pedig egészségügyi okokból sem. Nyilván szeretném, ha helyre lehetne hozni, de erre jelen pillanatban nincsen lehetőség. Viszont ezt leszámítva ápolt és igényes vagyok, foglalkozom magammal, a külsőmre is odafigyelek, a második egyetemi diplomám megszerzésén dolgozom, van értelmes hobbim is és azt gondolom, hogy nem egy retkes, rothadó fogú, a saját nevének leírására is képtelen hajléktalan vagyok.... Úgyhogy engem igenis zavar, hogy az emberek erről így vélekednek, ennyire sztereotíp képek élnek a fejükben és ennyire előítéletesek, mert saját magam is meg kell tapasztalnom azt, hogy ez milyen érzés. Eleve rossz, ha az ember elveszíti az egyik fogát, saját magad is szégyelled és ehhez még hozzájön az is, hogy mások kigúnyolnak, lenéznek stb., hát nem kívánom senkinek sem. Úgyhogy szerintem mindképpen romlanak az ember esélyei, mind a karriert és a társas kapcsolatait is figyelembe véve, szóval valahol ez nem egy alaptalan felvetés.
2019. okt. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
40%

23:

Jó, de azokra pitbull kutyákat uszít a házastársuk.

2019. okt. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
# Mer foga sincs oszt küpküd az okos.:D
2019. okt. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem a foghiány és a szingliség nem függ össze. Így nem támogatom a javaslatodat.

A magánéletbe (van e párom vagy seml nem szóljon bele se te se az állam.

2019. okt. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
#27-es szerintem meg összefügg.Valaki írta itt hogy ott vannak a kövérek,kicsi a melle,stb.Csakhogy az hogy valaki kövér vagy hogy kicsi a melle az nem visszataszító.
2019. okt. 7. 18:23
 29/32 A kérdező kommentje:
Egy kövér ember is simán találhat magának párt.Egy kismellű nőért is ugyanúgy megőrülhetnek a férfiak mint egy nagymellűért.A fogatlanságot viszont legtöbbe
2019. okt. 7. 18:25
 30/32 A kérdező kommentje:
A fogatlanságot viszont legtöbben az ápolatlansággal,igénytelenséggel párosítják és visszataszítónak tartják.
2019. okt. 7. 18:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!