Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Éreztétek már, hogy nem...

Éreztétek már, hogy nem veletek "egyszintű" emberekkel vagytok körbevéve?

Figyelt kérdés
munkahely stb. Hogy nem ott volna a helyetek..
2019. dec. 12. 17:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Mindig ezt érzem. Gimiben egy rakás suttyó paraszttal voltam körbevéve, alig volt néhány értelmes ember az osztályban. Most viszont egyetemen pont, hogy úgy érzem, én vagyok itt a leghülyébb/legnyomibb a csoporttársaim közül és valószínűleg az első ember leszek, aki kibukik innen.
2019. dec. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
024be
2019. dec. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Minden nap ezt érzem a munkahelyemen.


Én nyitott, érdeklődő természet vagyok, a munkatársaim pedig tipikusan olyan emberek, akiket csak az érdekel, amit már ismernek és minden mást elítélnek. Ilyen begyöpösödött agyú öregasszonyként viselkednek, gondolkodnak, pedig csak 40-es korosztály (én 30-as vagyok).


Például:


Én szeretem különböző nemzetek ételeit, italait megkóstolni. A munkatársaimnál a konyhaművészet csúcsa a zsíros kenyér szalonnával.


Én szeretek moziba, színházba járni, szeretem a külföldi filmeket, sorozatokat és irodalmat. A munkatársaim nem olvasnak, nem járnak színházba, se moziba, a filmekből, sorozatokból pedig csak azt nézik meg, amit lead a TV2 vagy az RTL Klub, azon kívül számukra nem létezik semmi.


Én szeretek nyelveket tanulni, külföldiekkel ismerkedni, más kultúrákról tanulni; utazni is szeretnék, csak arra nincs pénzem. A munkatársaim véleménye szerint magyar ember magyar emberen kívül nem áll szóba mással, és külföldre se megy, mert itthon úgyis megvan minden.


És így tovább...


Az egy dolog, hogy őket nem érdekli semmi, és ismeretlenül is elítélnek dolgokat; de a legdurvább, hogy nem is hallottak még soha róluk! A beszélgetéseink során derült ki, hogy például hiába van két Starbucks is a városunkban, ők még soha életükben nem is hallottak erről a kávézóról! Valamint az sem tudják, mi fán terem a szusi! :O

2019. dec. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Rendszeresen.
2019. dec. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
ugyan ez, hogy semmi építőjellegű gondolat a jövőre tekintve. vagy bármi ami mondjuk egy jó könyvről szólna. esetleg tanulás, bármi. de semmi. csak a tipikus hülyeségeik, mi történt velük, milyen szar az élet és a munka. milyen csórók.... unalmas
2019. dec. 12. 17:44
 6/17 anonim ***** válasza:

Igen, de aztán rájövök, hogy jelenleg nagyából a szintemen vannak, csak sokkal nagyobbak az ambícióim és sokkal többet teszek a jövőmért mint ők és éppen ezért érzem magamat picit fölöttük, mert a jövőben valószínűleg ez lesz a helyzet.


Szóval úgy fogom fel, hogy jelenleg mellettük van a helyem és a jövőben majd váltok, ha kezdem azt érezni, hogy visszahúznak vagy van egy olyan hely ahol jobban tudnék fejlődni.

2019. dec. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Nem vagyok okos, és nagyon művelt, de egy baromi xar környezetben vagyok, ami még ennél is jobban lehúz...
2019. dec. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
A gimiben azért lógtam ki mert butának éreztem magam a 3-4es átlagommal, de rá kellett jönnöm utána a szakmunkásban meg a munkahelyemen hogy nálam sokkal butábbak is vannak, 0 életcél 0 ambíció, a legtöbb ember negatív volt. Ott ezért lógtam ki. Ott is hagytam őket, már vállalkozó vagyok. Tehát kb egész életemben vagy alul vagy felülmúltam a környezetem. Sose éreztem magam egyenlőnek
2019. dec. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
28%

Gimiben ez volt, elég szomorú, hogy a kretén idiótákat összeteszik az értelmesekkel, akik aztán csak “stréber lúzernek” érzik magukat, holott ők lesznek azok, akik valamire viszik az életben. A gyenge képességűeket külön osztályba kéne tenni.


Aztán egyetemen már végre értelmes emberekkel kerültem össze, csak ott meg más dolog miatt nem tudtam beilleszkedni - a BTK teli van elvont művészlelkekkel, ami pedig tőlem távol áll. Amúgy is hajlamos vagyok arra, hogy borzalmasan megválogassam a társaságomat, kicsit fent hordom az orrom, de végülis van mire, csinos vagyok, ápolt, rendezett körülményekkel. Akárkivel nem barátkozok.


Most felnőttkoromra olyan munkahelyem van, ahol szuper a csapat, értelmes, igényes, vicces emberek vesznek körül. Végre úgy érzem, hogy velem egy szinten lévőkkel vagyok :) Ha valahol úgy érzed, hogy nem oda tartozol, akkor válts!

23L

2019. dec. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"A munkatársaimnál a konyhaművészet csúcsa a zsíros kenyér szalonnával."


Azért ezt erősen eltúloztad. 😂 Attól, hogy valaki nem eszik szusit, polipot, békát stb. még nem biztos, hogy zsíroskenyéren él.

2019. dec. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!