Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van köztetek olyan, akit a...

Van köztetek olyan, akit a szülei tartanak el ugyanakkor rajtuk kívül senkije nincs is/senkire nem számíthat? 😭

Figyelt kérdés
26 vagyok, sajnos munkanélküli. Nem látok magam előtt jövőt, sehova nem kellek és ezért a szüleim tartanak el. A gond csak az, hogy barátaim sincsenek, szóval ha ők nem lesznek, akkor nem tudom mihez fogok kezdeni (vszeg a "végső megoldás"). Nagyon szeretem őket és épp ezért lesz hatalmas veszteség, ha már nem lesznek, mert tudom, hogy senki másban nem bízhatok (még ha lenne is bárki az életemben, de az sincs, aki elárulhatna, mert senkit nem érdeklem). Ők mindig segítettek, sose bántottak megadtak minden tőlük telhetőt (nem vagyunk jómódúak) és szeretnek ezért úgy érzékelem a világot, hogy egy burokban élek, amin kívül csak pokol, anarchia és halál vár rám. Nem tudom, hogy kellene ezen változtatni, de még azelőtt szeretnék szocializálódni és "megerősödni" mielőtt eltávoznának és hirtelen tök egyedül maradnék. Mit tudnátok nekem javasolni?

2019. dec. 14. 23:51
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
35%
érdekel
2019. dec. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
71%
Postára kb bárkit felvesznek szinte, ott most biztos van munkalehetőség. Túl sokat nem fizet, de átmenetileg több a semminél.
2019. dec. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

"Engem is érdekel, hány évesek a szüleid, hogy a haláluk foglalkoztat?"


55-57 körül vannak, de fizikailag jóval idősebbek. Mindkét szülőmet több alkalommal elvitte már a mentő stroke veszéllyel. Édesanyám pl. krónikus kardiológiai/neurológiai problémával küzd, ami miatt még táppénzen van, de lehetséges, hogy leszázalékolják, kap max 30 ezret és amellett is dolgoznia kell. De jelenleg munkaképtelen. Apám pedig a lelkét is kidolgozza. Nem tudom meddig fognak élni, de az utóbbi években nagyon sokat romlott a fizikai állapotuk. Természetesen egyikőjük se diplomás. A vállalkozás meg nem érdekel, így is baromi önállótlan és tájékozatlan vagyok, nem hiányzik, hogy még bele is bukjak. De ez a veszély nem fenyeget, hiszen 150k kezdőtőkém van, nem mostanában fogok vállalkozni.

2019. dec. 15. 15:05
 14/19 anonim ***** válasza:
83%

Akkor épp ideje tenni ellene, nem gondolod?


Elárulom a megoldást:


Vegyél elő egy papírt meg ceruzát.


Oszd el 2 oszlopra.


1 oszlopba írd le a problémádat (egymás alá, ha több van).


2. oszlopba írd mellé a megoldást


és kezdj el cselekedni végre.


Ne a kifogásokat gyárts, mert senkit nem érdekel. Ha férfi vagy, akkor meg főleg nem.

2019. dec. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem karácsonyi ajándéként kapsz a jézuskától egy olyan nőt aki elfog tartani téged..
2019. dec. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
91%
Menj el dolgozni, McDonalds-KFC, ruhabolt, Aldi, Lidl, stb. ott keresnek dolgozókat és biztos barátokat is tudnál szerezni, nem kell képzettség. Ne félj kilépni, menni fog, bíz magadban és Isten is megsegít. Lassan, de biztosan, támogatunk messziről, én is így indultam vagy mindenki, aki nem magabiztosabb. Közben meg tudnál tanulni nyelvet vagy más szakmát.
2019. dec. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
91%

Kérdező! Ne haragudj, de kibuktál az egyetemről és azóta egy szakmát sem tudsz megcsinálni? Nem bántásból mondom, de kicsit kapd magad össze.

Előttem már leírták, hogy mit hogyan kellene. Aldiba is mindig van felvétel. Én is hasonló helyzetben voltam, 21 évesen , én nem érdeklem a szüleim. Ennek ellenére van egy felsőfokú szakképzéses bizim, 2 diplomám, nyelvvizsgám, most pedig doktorálok. Van egy 2 éves kicsi gyerekem és most adom be munkahelyre a pályázatom, mert a régi munkahelyem nem vesz vissza. Nekem egy szerencsém van, hogy az élet megedzetett és igyekeztem. Nem vagyunk egyformák, én is nehezen barátkozom. De kérdező, könyörgom, nézd már reálisan a helyzeted. Most írtad le, hogy: úgy érzékelem a világot, hogy egy burokban élek, amin kívül csak pokol, anarchia és halál vár rám.

Úgy tudnál megerősödni, ha most azonnal felülkerekedsz a bánatodon, TB alapon pszichológusi segítséget kérsz és bemész személyesen azokra a helyekre, amiker már előttem is írtak.

Nem bántani akarlak, csak kicsit felnyitni a szemed, hogy jól érzed, totál burokban vagy. Ha dolgozol, emberek között vagy, nem csak pénzed lesz, hanem kicsit oldódnának ezek a gátlások benned.

2019. dec. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Én is hasonló helyzetben vagyok, szintén 30 alatt, nőként. Nincs értelmes végzettségem, sem nyelvtudásom, persze munkám sem. A munkaerőpiaci értékem nulla, mert negyvenpár kilós csontvázként fizikai terhelés kizárva. Kézügyességem, gyakorlati érzékem semmi, be vagyok lassulva, és sz**ok a reflexeim. Kreativitásom, fantáziám nincs. Tanulás, szellemi munka szintén nem opció, ahhoz használható agy is kellene, nem egy olyan, ami a korábban legalább még úgy-ahogy megyegető magolásra sem alkalmas már, nemhogy ennél többre. Valami végtelenül egyszerű adminisztratív munkakör lenne csak, amire talán alkalmas lennék, de ilyen itt szökőévente 1x van, brutális túljelentkezéssel, köztük a "csókosokkal", tehát esélytelen.

Én sem látom a kiutat, és rettegek, hogy mikor jön el a nap, amikor akár "csak" az egyikőjüket elveszítem. Párkapcsolat nincs, barátok sem - mégis kinek lenne szüksége egy buta, unalmas, haszontalan rakás szerencsétlenségre?! A magam részéről nem is érzem akkora gondnak, ha nem maradok meg sokáig...

2019. dec. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Gurigazz ossze kezdotoket kamionos jogsira. Fel ev alatt megvan. 700 rugot kereshetsz es a szuleidet is tudod segiteni.
2020. jan. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!