Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Depresszió, öngyilkosság,...

Depresszió, öngyilkosság, mitcsináljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Egyszer írtam már ide ebben a témában. https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..


A kérdés után egy kicsit kezdtem jobban lenni. Aztán most nyáron hugom legjobb barátnője (aki már több mint 2 éve bejött) szakított a barátjával. Összeszedtem kb. minen bátorságom és elkezdtem vele beszélgetni. Ekkor úgy tünt hogy na ebböl lehet is valami. (Hozzáteszem 2 éve ő már egyszer próbált nekem utalgatni egy szilveszteren csak sajnos sokat ittam és nagyon nem esett le mit akart) Aztán elhívtam hogy jöjjön velünk pecázni 2 napra mert jönnek hugomék is meg ha már szeret pecázni miért ne. Aztnondta hogy eljön. Én a peca elött 1 héttel rákérdeztem hogy igazából van e esélyem egyáltalán. Sokak szerint ezzel rontottam el az egészet. Ő pedig írt hogy nincs, nem is érti honnan jött ez nekem meg stb. Hát én nem írtam innentől. Ettöl függetlenűl eljött a 2 napos pecára. Ott elég furcsán viselkedett, mármint próbált úgy utalgatni is de mellette továbbra sem érdekeltem tehát furcsa volt. Ekkor én egyébként vidéken voltam rokonéknál. Hazajöttem, bevallom még reménykedtem hogy hátha itt lesz valami mert így könnyebb mint 200km-röl probálkozni. Na most az ő kifogása az volt hogy még nem akar kapcsolatot. Amikor hazajöttem kiderült hogy ő az exét még úgy hűlyíti hogy ők még együtt vannak. E közben beszélgetet azzal az exével is akit a másik srác miatt dobott ki. Tehát ennyit arról hogy nem akar kapcsolatot. Most már egy 3. sráccal beszélget. Én odáig jutottam hogy visszaestem megint de még mélyebbre mint elötte kb. Egyszer veszem rá magam hogy ráírjak valaki akkor is elbukok. Minden este bőgök kb. minden percben azon agyalok hogy hogyan kéne magam kinyírni. Sőt mostmár ott vagyok hogy a gyereket akivel éppen pofázik hogyan nyírjam ki. Komolyan mondom hogy szivem szerint lelkiismeret furdalás nélkül megtudnám tenni, de tudom hogy igazából ezzel csak magamat nyugtatnám meg. Plusz értelme sem lenne mert utána ülhetnék. Úgy esetleg működhetne ha utána magammal is végeznék de ahhoz még mindig nincs bátorságom. Pedig annyival könnyebb lenne minden csak a családom szomorú lenne. Kb. semmi nem akar összejönni ebben a retek életben. És most van az amikor már tényleg kilátástalannak tünik minden. Néha rámjön hogy változtatok, lefogyok, edzek de ez tart kb. 1 percig. Pszichológushoz egyszerüen nem tudnék elmenni, pedig a gyógyszert kipróbálnám hátha segít. Mert ez hogy itt vagyok 20 évesen, se kapcsolatom, se munkám, konkrétan semmim sincsen. A család és a barátok nem nagyon veszik észre hogy bajom van. Azthiszik hogy viccelődök amikor az öngyilkosságrol beszélek. De egyszerüen nem merem megtenni és őket is sajnálnám. Márciusban folytatnám a motorjogsit. Szeretek motorozni ezért megcsinálom. Viszont azon gondolkodtam hogy lehet azért is vonz ennyire mert igazábol könnyen meghallhatok benne ami nem lenne rossz mostmár. Már azon is gondolkodtam hogy lassan elkezdek minden személynek egy levelet előre megírni. Azoknak is akik miatt ilyen lettem végülis hátha egy kicsit megbánják a dolgokat. Más is van aki ennyire fogykos vagy én vagyok csak ilyen szinten az? Mindent túlságosan magamra veszek azt érzem senki nem szeret. Emberek közé nem bírok menni mert rosszúl érzem magam,félek tőlük. Nem tudom van e esetleg bármi csoport ahol lehetne hasonló emberekkel beszélgetni mért néha jól esne. Most is ez hogy kiirhattam magamból jól esett. Előre is köszönöm ha vegigolvastad. 20/f



2019. dec. 16. 23:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Igen
2019. dec. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
15%
Már bocs, de hogy lehetsz ennyire egy...? Azt hiszed ha kinyírod magad attól jobb lesz? Azokra nem bírsz gondolni, akiket hátra hagysz? Szüleid, testvéreid? Nem csinálsz mást csak nyavalyogsz és sajnáltatod magad. Senki sem fog rajtad segíteni, ha te nem akarsz magadon, senki sem fog kihúzni téged a sz..ból, ha te nem próbálkozol. 20 éves vagy, felnőtt ember. Az életedért te vagy a felelős. Nem a szüleid, nem a testvéreid, nem a barátaid, nem a barátnőd stb. Ha te b.zod el, az a te döntésed és te felelősséged lesz. Vagy megemeled a segged és kezdesz valamit az életeddel, vagy feladod és kész. Döntsél: Élet vagy halál?
2019. dec. 17. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%
Mit foglalkozol egy ilyen hülye kur$#%val?
2019. dec. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ezek a kérdések és válaszok segítenek szerintem, bocsi ha picit hosszú:


https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__magany-egyedullet__1..

2019. dec. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
3-as. Egyébként tök jogos. Annyit nem érne hogy kb. gondoljak rá de sajnos nem tudok nem rá gondolni. :/
2019. dec. 17. 10:21
 6/11 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy pasi vagy,aki meg öngyilkoss akar lenni az megteszi és nem ir ki kamu posztokat..
2019. dec. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
#6 Ez nem így van. Volt már olyan kérdés amit egy ember tett fel,majd egy ideig olvasgatta és öngyilkos lett. A kérdés még mindig fent van.
2019. dec. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
6-os. Le is írtam hogy sajnos nincs elég bátorságom hozzá, de mégis szinte mindig ott van a gondolat a fejemben.
2019. dec. 19. 08:01
 9/11 anonim ***** válasza:

Mintha a saját multamat olvasnám. :O Ez nagyon szomorú, de én is ugyan ezekkel a gondolatokkal éltem egész életemben. Már 8 éves korom óta.

Most viszont szerencsém van. Mert kb 3 hónapja találkoztam az egyik régi lány osztálytársammal, az útcán. Majd 2 hétig tartott még kimásztam a depressziómból és ráirtam. Azzal a céllal, hogy a barátnőm legyen és ettől talán visszajön az életkedvem. Eléggé a bizalmamba férkőzött és igy elmontam neki egy pár dolgot magamról és a depressziómról. Majd egy pár találkozással később, utalt arra, hogy nem járna velem. Azaz, nem tetszem neki. De persze barátok vagyunk és hetente, vagy max 2 hetente egyszer találkozunk és mindig segit nekem megváltozni. Hogy olyan legyek mint egy normális életvidám srác. Persze nem ugy segit, hogy megbeszéljük a dolgokat. Hanem utalgat, hogy mit és hogy kellene csinálnom. Van hogy nem értem, hogy mit akarna mondani, de egy pár nap után leesik. És mostmár eléggé helyre hoztam az életemet. Hála neki.

Igy azt javaslom, hogy érdeklődj egy régi lány ismerősöd iránt és lógj vele. De ne kezdj ki vele. Mert ha olyan személyiséged van, mint ami nekem volt. Akkor semmi esélyed. De viszont ő segithet rajtad.

2019. dec. 25. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én vagyok a 9. válaszoló.

Azt még le akartam irni, hogy 20/F.

2019. dec. 25. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!