Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Így van értelme tovább élni?...

Így van értelme tovább élni? Egyre jobban erősebb az érzés bennem, hogy minek éljek jobb lenne meghallni.

Figyelt kérdés

Egy szerencsétlen 24 éves lány vagyok aki ronda, béna mindenben. Hiába a diplomám, a nyelvvizsga, mesterszakon tanulok nrm találok állást. 1.5 év alatt tényleg több száz állásra adtam be jelentkezést, voltam állásbörzéken és semmi. Egyedül a közfoglalkoztatottnak vagyok jó de sokszor oda sem kellek már. Diplomával voltam utca seprő 4 hónapot. Nincs párom sem, itthon emiatt csak bántanak. Mindenben a testvéreimet sztárolják. Mindkettő sikeres, tanulnak párjuk van, egyiknél baba is lesz. Nagyon családi vacsorán jelentették be, de hozzátette anyám, jól nézzem meg az ultrahang képet ilyenem úgy sem lesz.

Imádok olvasni de a könyveimet elkell adnom mert semmi pénzem sincs. Tesco árufeltöltő állásról is elutasítottak. Jó lenne nagyobb városba költözni de miből? Tisztasági betétre és még antibiotikumra mert beteg vagyok sincs pénzem nem hogy lakásra a foglalóra. 76 ezret kapok havonta abból 50 et lekell adnom a családnak ami marad abból élek.

Azt érzem nincs miért élnem, akikben bíztam, szerettem őket cserben hagytak. Arra kellek itthon hogy mossak főzzek takarítsak. Ha nincs minden kész és napi szinten takarítva akkor anyám képes megütni is. A testvéreim gonoszak, lejáratnak mindenki elött. Karácsonykor azzal hogy bátyám küldözgette a linkeket hogy kötessem el magam, ilyen embernek mint én ne legyen gyereke. De hogy is lenne mikor se párom se semmim. A szegénységre meg ne is szülnék.

Ezt még elviselem mert nem tudom mit tenni ellene. De az, hogy nem találok munkát borzalmas. Ott a végzetségemhez illő munka, erre felvesznek olyat akinek még az érettségije sincs meg a vízügyi hivatalban, nem is értem hogyan. Nincs érettségije sem. Vagy a polgármesteri hivatalban is, ott is volt állás erre szintén egy olyan csaj került be aki osztálytársam volt, bukott az érettségin.

Rengeteg minden felgyűlt bennem. Karácsonykor kaptam egy tofifi bonbont anyáéktól mindkét tesóm meg okosórát és a párjaik is. Karácsonyi műtermi fotózásra sem hívtak el.

Annyira sok ez az ami velem történik hogy nem bírom. Öngyilkosságokhoz vezető történeteket olvasok, erre keresek ötleket. De közben félek is mi lesz a halál után. Annyira rossz így.


2019. dec. 26. 13:48
 1/8 anonim ***** válasza:
40%
Ezt a kérdést mintha olvastam volna már egyszer néhány hónapja... hmmm.. Kamu?
2019. dec. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
40%

"Öngyilkosságokhoz vezető történeteket olvasok, erre keresek ötleket."


[link]

2019. dec. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az öngyilkossággal nem oldod meg a problémát, csak többet csinálsz. Inkább írj, ha szeretnél beszélni a gondjaidról, együtt keresünk egy jó megoldást.
2019. dec. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Milyen vegzettseged van, szabad tudni? Akar privatban is megirhatod.
2019. dec. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%
Ha nem budos, akkor menjel el vmi gyarba dolgozni. Már ha birod suli mellett a 3 muszakot. Ott jo esetben kapsz 150 korul, abbol tudsz egy szovat berelni, es el tudsz koltozni otthonrol. Ha meg ilyen paradzt csaladom lenne, amint elkoltonek, minden kapcsolatot megszakitanek veluk.
2019. dec. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 aparalyza ***** válasza:
50%

Érdekes, hogy abban a közegben maradsz amiből csak a halállal léphetsz ki!

Keress olyanokat akik feljönnenek a városba pénzt keresni. Sokfele munka van, jó és rossz is, amiből szűkosen de meg lehet élni. A kezdeti időt tervezd meg (mennyit maradsz, mennyit tennél félre).

A diplomadhoz nyelvizsga is va, az már egy külföldi munkára is elég jó lehet.

Az a lényeg, hogy azt tedd ami Neked lesz jó hosszútávon! Tervezz, cselekedj!

Ne múltadat hanem a jövődet nézd!

2019. dec. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látom minden összejött neked, de ne add fel. Az álláskeresés nem egyszerű most sem, hiába hazudnak munkaerőhiányt. A hivatali helyek miatt meg ne magadat okold, mivel ezeket az állásokat a hű politikai szolgáknak és rokonaiknak tartják fenn, nem csoda, hogy kintről nem volt esélyed bekerülni.

24 éves vagy és lány, ha valóban akarod, akkor lehet párod. A helyedben összejönnék valakivel és odaköltöznék, vagy elkezdenék olyan munkák után nézni, amik biztosítanak szállást. Gyári munka egy másik városban, vagy külföldi betanított munka. A te családodat nagyon messzire el kell kerülni.

2019. dec. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Fiatal vagy még "a végső megoldáshoz"! Egy hete volt (nagyjából), hogy itt, a GYK-n tett takarító munkakörben ajánlatot egy ember. Ha a betegséged nem akadályoz abban, hogy el tudj látni egy ilyen munkakört, akkor bogarászd ki (az "Emberek" kategória alatt), hogy hol van ez az ajánlat és vedd fel fele a kapcsolatot. Nagyjából a létminimumot tudja fizetni a próbaidő alatt, aztán emelni tud egy minimális összeget a fizetésen. Nézz utána, hogy mobilizálnod kell-e magad az állás betöltéséhez és ha igen, akkor egyszerűbb lesz "leválni" az ún. "családodról". -Szoktam az embereket agitálni, hogy becsüljék meg a szüleiket - és ennek miértjét akkor fogják megérteni, amikor már nem lesz módjukban semmit sem közölni velük, - de erre a szituációra gondolom, nem túlzás, ha azt mondom, hogy ezeket a "szülőket" gyalulni kell az életedből. Új környezet, új kihívások, új életerő! Állj talpra először, aztán ha találsz magadnak párt, akkor tovább tudsz lépni a szellemi-, fizetési igényeidnek megfelelő munkakör irányába is. Van még remény! És még valami: a te helyzetedben nem rossz döntés felvenni azt a mentalitást, hogy - a főnököd munkával szemben támasztott követelményein kívül - megpróbálod figyelmen kívül hagyni a mások által irányodba támasztott igényeket, - nem kell, hogy feltétel nélkül mindig te felelj meg másoknak. Ha egyoldalúság kialakulását véled tapasztalni, akkor "bélsarat rá"!
2019. dec. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!