Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mennyire fárasztó és időigénye...

Mennyire fárasztó és időigényes egy kapcsolat kialakítása és fenntartása?

Figyelt kérdés

Egész életemben úgymond magányos volt se barátok(mondjuk ezt nem is igényeltem soha) se barátnő. Utóbbi időben megélegeltem a pár hiányát és elkezdtem eljárni otthonról hogy ismerkedjek(tapasztaltam hogy nem vagyunk egy hullámhosszon az átlag rendezvényekre/bulikra járó átlag emberekkel ), meg interneten is próbálkoztam ismerkedni(itt már nagyobb sikerrel mert az összhang sokkal inkább meg van).


Viszont elképesztö módon fáraszt azt kell mondjam, már mostanság az is teher hogy visszaírjak naponta 1-szer vagy 2-naponta és ugye többnek is kell, pedig tényleg jól elbeszélünk. Bele se merek gondolni mi lesz később ha ne talán élőbe is átmegy a dolog vkivel egyszer.

Kevesebb időm van magamra így a pihenésre semmittevésre, meg érzem a nyomást hogy muszáj fejlesztenem magam.



2019. dec. 30. 10:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne is haragudj, akinek az fárasztó, hogy naponta két mondatot odaböfögjön annak, akit a társának tekint... annak talán nem való párkapcsolat.
2019. dec. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A társ helytelen megfogalmazás hiszen egyenlőre csak beszélgetek/ismerkedem, csupán azt írtam hogy többen is szimpatikusak jól elbeszélünk csak nem gondoltam volna hogy a csupán rendszeres írás is ilyen fárasztó tudd lenni, így felmerült hogy lehet kapcsolat nem is való nekem mert élőben több idő és energia lesz mint írás.
2019. dec. 30. 10:55
 3/4 anonim ***** válasza:

Kevesebb idő magadra... Attól még lesz...

Főleg úgy, hogy nincs senkid és ezek szerint semmid se, mert semmit tevést is írtad.


Jól látod: fejlesztened kell önmagadat!


Az pedig nagyobb löketet fog adni, ha valakit igazán megkedvelsz és minden jó vele.


Így a "magamra..., pihenésre, semmit tevésre"

kicserélődik egy másik értékrendre.


Pl:

Világ életemben nagyon introvertált voltam s vagyok is.

Az a különbség, hogy változtattam magamon, főleg mikor karrier, kapcsolat is szerepelt az értékrendem top 3 listáján.


Az önfejlesztés kellett a karrierhez és a jövőképhez , na meg persze ahhoz is, hogy észre vegyenek az emberek s a jelen párom is.

De ő az első fél órában leszűrte randin:

Te önmagad ellentétje vagy. Bingó.


Mert extrovertált és az introvertált énem észrevette.


Sokan azt hiszik extrovertált vagyok, pedig nagyon nem.


Kifejezetten lefáraszt egy szerettemmel való beszélgetés is, hiába imádom.


Viszont:

Ahogy jobban megismertem, képzeld:

Ő volt az első, aki mellett nem éreztem ezt a fajta lefáradást, sőt ellenkezőleg.


A jelenlegi értékrendem:


-IDŐ


(hiszen idő kell mindenhez: önmagunk, karrier, élet szép pillanatai, utazàs, szeretteink, alkotàs s sok más, ezért tudni kell megteremteni a saját időbeosztásunkat)


-karrier és párom


(Párhuzamosan, persze kezdetkor szingliként a karrier volt.

A párom fontos számomra s emberi kapcsolatoknál top 1.


S azért írtam, hogy párhuzamosan, mert a karrier biztosítja azokat az alapokat, amik teljessé tettek pl siker élmény. Az alapokat pedig arra értem, hogy ház, étel s minden olyan tényező fenttartása, ami kell + kikapcsolódás, utazások, hobbik.


-Önmagam

(Igen kell az idő magunkra, de részemről ritka, ha én egyedül akarok lenni, mert sok közös pontunk van párommal és feltöltenek a közös pillanatok.

Szeretünk sétálni, biciklizni, kockulni, alkotni (zene, rajz stb) művész lelkek vagyunk s nem csak hobbink, hanem a munkánk is.

Ezek a dolgok egybe vannak nálunk fonódva, mert megtaláltuk azt amivel szeretünk foglalkozni s egymásban is megtaláltuk mindezt.


+együtt is lehet pihenni vagy hincutkodni.)



De mindehez, hogy önmagunk lehessünk, meg is kell találnunk magunkat, majd egy olyan személyt, aki szintén helyén van önismeretben.


Így leírva bővebben lehet segít legalább motiválni pluszba, belelátva mennyire összefüggenek a dolgok főleg önmagunkkal.


Sok sikert!

2019. dec. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

S ne feledd:

Teljesen más ha valaki csak szimpi vagy fel is kelti az érdeklődésed s lelkesen várod minden egyes szavát, nemhogy tali :)

Totál boldogság fog el "végre láthatom, megölelhetem stb.


Amíg fárasztó valaki fele lépned, az nem párnak való személy az életedben.

2019. dec. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!