Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért baj az hogy egyedül vagyok?

Miért baj az hogy egyedül vagyok?

Figyelt kérdés

Komolyan nem értem miért problémáznak azon a közeli ismerőseim, hogy 20 éves fiúként nem szoktam eljárni sehova sem szórakozni. Most is azzal bas*tattak, hogy menjek el valahova mert szilveszter van és ilyenkor ezt meg azt KÉNE csinálni. Hiába mondom nekik szépen - csúnyán, hogy tényleg rohadt mód nem igénylem a bulizását - társasági életet, azért is erőltetik, aztán ők vannak rajta felháborodva hogy nem írok nekik vissza Facebookon vagy egyéb helyeken.


Tényleg, hamár említettem a Facebookot. Rólam tudni kell hogy nem igazán szoktam használni, van rajta kb 84 ismerősöm, akik inkább engem jelöltek be, én nem szoktam rajta bejelölni senkit. Néha felmegyek, megnézem ki jelölt be, akit ismerek visszajelölöm, akit meg nem azt törlöm. Egyedül az üzenetküldő részét szoktam használni gyakrabban, de gondolkoztam hogy le fogok arról is szokni. Olyan fas*ságokkal szoktak már-már zaklatni, hogy legszívesebben letiltanám az adott illetőt, amitől csak az élőben történő hisztije tántorít el. Miért nem értenek szép szóból elsőre az emberek? Egyetemista vagyok, mellette újságcikkeket szoktam szerkeszteni, filmezni meg sorozatot nézni, nincs kedvem szocializálódni, épp elég az egyetemen eltöltött idő arra, sőt: van hogy egy-egy tanítási nap után szó szerint lefáradok az emberektől.



2019. dec. 31. 23:23
 1/10 A kérdező kommentje:
Mielőtt jönnének a nagyon okos válaszok, miszerint én legbelül bulizni vágyok és ezért írtam ki a kérdést, vagy sajnáltatni akarom magam, kérlek ezektől kíméljetek meg. :D
2019. dec. 31. 23:24
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem baj. Aki szerint az azzal ne foglalkozz.
2019. dec. 31. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De nem érted, idegileg kikészítenek vele, hogy depressziós vagyok / kettyós / aszociális / anyámkínja.
2019. dec. 31. 23:32
 4/10 anonim ***** válasza:
Nezd, ha te igy jol erzed magadat es tudod, hogy biztosan teljesen egeszseges vagy mentalisan, akkor nem baj.
2020. jan. 1. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Régen ilyen voltam én is. Nagyon irigyellek hogy így állsz a dolgokhoz komolyan. Sajnos nekem nem megy mivel kellenek a kapcsolatok, hogy több mindenhez jussak hozzá. Rá vagyok kényszerülve úgy mond.


Egyébként nem baj, és ha számít 21 vagyok, és én se mentem sehova idén. Már egy ideje nem mentem hiába hívtak... rájöttem hogy csak idő pocsékolás, azt hiszem csak azért jártam mindig is hogy kicsit beilleszkedjek meg eleinte hogy kipróbáljam.


Amúgy meg ha ennyire az idegeidre mennek menj el, és ne menj haza két napig, ne is szólj haza semmi... aztán mikor haza érsz és aggódnak adj elő valamit, mittudomén verekedtél végül vagy valami olyasmi amitől tudod hogy aggódnak, és utána rájuk fogod hogyha nem ilyen erőszakosak sose történik meg. Ez lehet bizarr, de ha eléred vele amit akarsz nem mindegy hogyan?

2020. jan. 1. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én se voltam sehol, sőt az év többi napján se nagyon megyek sehova max néha moziba/múzeumba.

Egy ideje rájöttem, hogy már nem túlzottam igénylem az emberek társaságát. Annak meg az esélye, hogy megtaláljam "álmaim férfiát" pedig szinte nulla, szóval felesleges ebbe energiát fektetnem.

Szerintem szimplán csak ignoráld őket, engedd el a füled mellett idővel lefognak róla szokni (vagy nem). Bár fura ,hogy ennyire próbálkoznak, nálam szimplán tudomásul vették ,hogy én ilyen vagyok és kész.

2020. jan. 1. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bárcsak ismernélek személyesen :)
2020. jan. 1. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az emberek még nem értik az introvertáltak működését. Kéne tanítani ezt iskolában. Sokat segítene egymás és önmagunk elfogadásában.
2020. jan. 1. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is szeretek egyedül lenni, egyre többet igénylem mostanában. A karácsonyi szünet ezért is kész rémálom, mert mindenki itthon van összezárva a kis lakásban, állandó a hangzavar, csend, nyugalom nuku. Ha elvonulok a szobámba akkor jönnek utánam, hogy ne különcködjek már. Lassan attól leszek depressziós, hogy nem lehetek magányosan, holott arra vágyom.
2020. jan. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 tőzegáfonya válasza:
Szerintem is teljesen rendbe van. Èn 25/F vagyok,egyedül èlek,bulizást nem igènylem,baratokból is csak 2-3 van,èppen elèg.dolgozok ès mellette mèg tanulok,de nagyon èlvezem! Nincsen szüksègem társaságra....nekem ha valaki ilyeneket irkálna egèsz egyszerűen vissza se irnèk,vagy kikapcsolnám a chat funkciot :D ès problèma megoldva!
2020. jan. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!