Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan lehet elfogadni vagy...

Hogyan lehet elfogadni vagy enyhíteni a fájdalmat?

Figyelt kérdés
Anyukám meghalt 2 hete. Néha kicsit megnyugszok, de van hogy olyan nagy fájdalom kap el hogy nincs többé. Egyszerűen nem hiszem el. Nem volt túl jó kapcsolatunk az utóbbi időben mert sokat veszekedtunk. Súlyos tüdőbeteg volt, nem evett sokat, nem bírta ki cigi nélkül és ez miatt eleinte elmagyaráztam neki hogy nem lehet mert nem bírja a szíve és a tüdeje. Az utóbbi időben ivott is és panaszkodott hogy fullad. Rá gyújtott a lakásban kihívtam a mentőket, 2 hétig jól volt aztán hirtelen rosszul lett állítólag vasárnapi napon, hétfőn bementem már rossz állapotban találtam, nem értettem mit akar mondani, este pedig hívott a kórház hogy meg halt. Annyira hibásnak érzem magam, amikor a kórházban volt mondtam neki nem jöhet haza elintézzük az otthont de sírt hogy ő nem megy otthonba. Aztán megegyeztünk haza jöhet ha kibirja nem iszik, akkor otthon maradhat. Féltünk hogy felgyújtja a házat. Lehet trauma miatt nem bírta a szíve, de ha nem hívom ki a mentőket mi dolgozunk és valami történik. Nagyon hibaztatom magam nagyon fáj, mit csináljak? Én csak jót akartam de lehet ez nem tett jót neki. Én ebbe megőrülök

2020. jan. 19. 19:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mély együttérzésem édesanyád halála miatt!

Azonban nem Te vagy az oka és eredője ennek a sajnálatos eseménynek. Nem tudom, hány éves volt édesanyád, de írásodból kiindulva ő tehet arról, ami vele történt. Előbb-utóbb - odahaza, vagy otthonban, vagy kórházban - ez bekövetkezett volna. A szíve pedig nem a trauma miatt nem bírta tovább, hanem gondolom a súlyos tüdőbetegség miatti oxigénhiány (ehhez + dohányzott) szívelégtelenséget idézett elő.

Aki megszületett, annak meg is kell halnia. Csak a mikor és hogyan, az nem mindegy. Ebben Te nem tehettél volna többet, és ne hibáztasd magadat. Az pedig, hogy hiányzik, teljesen természetes érzés. Nyugodj meg, és gondolj arra, hogy Te segíteni akartál. Az idő múlása pedig sok mindenre gyógyír.

2020. jan. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
61 éves volt TBC vel műtötték 4 éve, azt kísérte a COPD. 3 éve jöttem össze a párommal és így nem csak ő vele volt foglalkozva és ez fájt neki. Mindig azt mondta én el fogom őt hagyni. Nem tettem volna meg soha hiszen neki sem volt senkije és a műtét után már nem volt önálló. Sokszor kiprovokálta a veszekedést. Aztán lelkileg is érzékenyebb volt mert nem bírta feldolgozni hogy ő már nem tud annyi mindent megcsinálni vagy úgy megcsinálni mint egy egészséges ember. Aztán elkezdett inni is. Próbáltuk a párommal pátyolgatni hogy mellette vagyunk. Csak ez többször már volt és nem tudtam úgy viszonyulni. Most pedig már bánom hogy nem ölelgettem meg vagy puszilgattam meg, bár soha nem tudtam az érzelmeimet úgy kimutatni. De vele voltam és segítettem. Csak mint írtam az utóbbi időben eltávolódtunk egymástól. Nagyon fáj hogy bizonyos dolgokat nem csináltam másképp. Lehet hibáztam lehet nem, nem tudom eldönteni, nem tudom elfogadni hogy nincs többé
2020. jan. 19. 20:02
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"Nagyon fáj hogy bizonyos dolgokat nem csináltam másképp. Lehet hibáztam lehet nem, nem tudom eldönteni, nem tudom elfogadni hogy nincs többé"


Azt, hogy nincs többé, el kell fogadnod, mert nincs többé. A "HA"-val kezdődő mondatoknak pedig nincs értelmük. "Ha, így, vagy úgy tettem volna....."

Már nincs módosítási lehetőség. És meggyőződésem, hogy nem is lett volna lehetőséged módosítani azon, ami bekövetkezett. Lelkiismeret furdalása lehet az embernek bizonyos dolgok miatt, de hidd el, már azzal sem segítesz senkinek, csak ártasz magadnak. Kívánom, tudd elfogadni a jelent, és ne a múlton rágódj! Légy erős!

2020. jan. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Fogadd együttérzésemet! Én kiírtam magamból a fájdalmat, amikor meghalt az anyukám két éve, de erre nem mindenkinek van meg az adottsága. -Írtam hozzá egy búcsú verset. Mindent egybe vetve a te fájdalmad egy olyan típusú fájdalom amire csak egyetlen gyógyír van: az idő (múlása). Az idő múlása az a folyamat, amely képes arra, hogy a fájdalmat emlékké szelídítse - és sajnos nincs választása az embernek. Esetleg annyit tehetsz még, hogy kijárkálsz hozzá a temetőbe és "mesélsz neki" - akár csak arról, hogy mi történik veled. Nem szégyen ez, - az embereket abban az esetben nem szokták hülyének nézni, amikor a saját halottaikhoz beszélnek, mert ez egy természetesnek elfogadott folyamat. A halál egy olyan esemény, amelyért sok ember oktalanul is felelősnek érzi magát még akkor is, amikor erre semmi oka sincs. És előbb-utóbb mindannyiunkat utol ér, - csak idő kérdése, hogy kit, mikor, hogyan talál meg. A betegségek hada lengi körül az embereket, függetlenül attól, hogy rászolgáltak-e vagy sem és sok olyan betegség van, amelybe nemigen van egy második embernek beleszólása, - viselnie kell kiszemelt áldozatának, aki vagy méltósággal, vagy kevésbé méltósággal viseli ezt. Ezzel csak azt akartam mondani, esélyes, hogy a cigarettának több szerepe volt anyukád sajnálatos halálában, mint neked. Ha nem hívtál volna mentőt és belehal ebbe, még elő is szedhettek volna jogi úton, hogy a hozzáállásod miatt halt meg szegény, tehát ne okold magadat!
2020. jan. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!