Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » 18 évesen lehet valaki annyira...

18 évesen lehet valaki annyira magányos, hogy már nem is vágyik a boldogságra?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy nagyon gyenge jellem vagyok. Szüleim mindig is elnyomtak, és mindig a rosszat mondták rólam. Suliban szekáltak éveken át, emiatt sajnos barátaim sem voltak, mert az ugye nem lett volna “menő” dolog senki részéről, hogyha valaki szóba áll velem.


Mai napig is úgy kezelnek engem a szüleim, mint kiskoromban. Nem lehet Facebookom, nem lehet párkapcsolatom. Amikor volt is barátom, elzavarta tőlem, és annyi volt az indok, hogy nem vette fel Neki a telefont, ugyanis nem hallotta meg. Emiatt elkönyvelték a szüleim megbízhatatlan némbernek, majd úgy döntöttek, hogy nem találkozhatok Vele többé.


Ez csak egy töredéke annak, amennyi elutasítást kaptam másoktól és a szüleimtől. Soha nem akart senki sem velem lenni, egyszerűen irtóznak tőlem az emberek. Mentségemre szóljon, nem is igazán tudom, hogy hogyan kell társalogni. Antiszociális vagyok, mert azzá tett az emberek rosszindulata, és a szüleim zsarnoksága.


Nem tudom mit tegyek, hogy legyen legalább egy barátom (akár barátilag is.)

Tudom, hogy szánalmas ezt mondanom, de már régóta kínoz ez az agresszív fájdalom... Mit tudnátok nekem tanácsolni, hogyan változtassak? 18L


2020. jan. 25. 00:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
40%
Mi az, amit szívesen, örömmel csinálsz?
2020. jan. 25. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
1# Írás.
2020. jan. 25. 00:53
 3/13 anonim ***** válasza:
34%

Azta! Persze eső után köpönyeg, ezután a kutya sem hiszi el, de épp az volt az első gondolatom, hogy írj. Talán az "agresszív fájdalom" miatt ugrott be az ötlet. Nem gondolom, hogy gyenge jellem vagy, inkább az önbizalmad kevés, de a szüleidről alkotott kép alapján sajnos nem is csodálom. 18 évesen mindenesetre már hivatalosan felnőtt vagy.

Engem is a rajzolás, festés, írás, sőt hivatásos kocka lévén a programozás segít elérni az alkotói flow-élményt, a vágy nélküli boldogságot. Ha ugyanis erős a vágyakozás, nem szokott sikerülni.

Úgyhogy szerintem sok jó lehetőség rejlik abban, hogy szeretsz írni. Remélem, olvasni is.

2020. jan. 25. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szoktál feljárni chat oldalakra? (Pl. Anotalk) Ott tudsz beszélni emberekkel (akik olyanok, amilyenek, de akad értelmes) ott kezdetben alakíthatsz ki kapcsolatokat emberekkel, aztán az ottani tapasztalataidat átviheted az életbe is és nyithatsz emberek felé. Valahol el kell kezdened szocializálódni, mert ez nem csak a lelkedre lesz káros hosszútávon, de a mindennapjaidra is. Nem szabad teljesen bezárkózni bármennyire is nehéz változtatni, de muszáj lesz.
2020. jan. 25. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
4# Nem találtam meg a közös hangot eddig senkivel, pedig már régóta fent vagyok a chat.hu-n is.
2020. jan. 25. 14:20
 6/13 anonim ***** válasza:
34%
Hát ott nem csodálom, hogy nem sikerült. Színvonaltalan egy oldal lett :D
2020. jan. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
72%

Perste,h nem talalja meg senkivel a hangot...egyszavas valaszai vannak es o sose ir vissza,csak ha kerdezik :(

Meg se probalja a masikat megismerni....Ejjj kislany ez mar nem az elso kerdesed,es nem is az utolso

2020. jan. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
7# Nincs valami jókedvem, főleg ahhoz, hogy szapuljanak. Voltam jobb passzban is, akkor is ugyanígy kiutáltak, szóval nem erőlködöm már.
2020. jan. 28. 17:18
 9/13 anonim ***** válasza:
57%
# 8 Akkor megis mit akarsz ? Nyaljak folyamatosan a fenekedet es odakat zengejenek rollad,h milyen jo fej vagy...amikor semmilyen erdeklodest nem mutatsz masok fele,harapofogoval kell kihuzni a szavakat belolled.Neked orvos kellene....Tavaly is itt voltal,es meg itt leszel te jovore is,ha nem mesz pszihologushoz.
2020. jan. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Járok pszichológushoz, és pszichiáterhez is. Voltam a zárt osztályon is. Menthetetlen vagyok.
2020. jan. 28. 19:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!