Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ki vagyok égve. Ti voltatok...

Ki vagyok égve. Ti voltatok már ilyen helyzetben, hogyan oldottátok meg?

Figyelt kérdés

Nem tudom mihez kellene kezdenem az életemmel és már eléggé elcsüggedtem. Van egy diplomám és munkám amit már utálok csinálni. A nulláról indultam és nem sikerült igazából előrébb lépnem. Kilátástalan, hogy valaha saját lakásom legyen és ha új laptopot akarnék venni kb. arra is egy évig kellene spórolnom. Úgy alapjáraton besokalltam mindennel.

Minden nap felkelek, elmegyek dolgozni, ott lefáradok annyira, hogy miután hazaérek azt a maradék 4 óra szabadidőmet már csak egy helyben ülve töltöm, majd lefekszem. Tudom azt, hogy az életem elmegy mellettem és egyre kevésbé látom értelmét tovább így szenvedni.

Teljesen tanácstalan vagyok és nem tudom, hogyan és merre kellene lépni. Ezért is vagyok kíváncsi, hogy más aki már volt hasonló helyzetben, hogyan lábalt ki belőle, hogy ne a vonat elé ugorjon.



2020. jan. 26. 21:35
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
#10 Építészmérnök vagyok és szoktam néha sportolni ami egy kis edzést jelent, de elég nehezen tudom rávenni magam már a mozgásra is, mivel munka után fáradtam már nehezen tudom beleilleszteni este még minden más mellé is.
2020. jan. 26. 23:11
 12/25 Blade Bone ***** válasza:
Kicsit most olyan, mintha nem is figyelnél arra amit mondanak... Nagyon bele vagy fordulva ebbe az állapotba, szóval ha változtatni akarsz, akkor annyi nem elég, hogy segítséget kérsz. A lehetőségeket meg kell ragadni, nem ellökni.
2020. jan. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
#12 Milyen lehetőségre gondolsz pontosan, mert ha elhangzott valami ilyen, akkor ezek szerint tényleg nem sikerült megfelelően megértenem amiket írtatok?
2020. jan. 26. 23:28
 14/25 anonim ***** válasza:
38%
Nagyon klasszikus depressziós tünetek ezek, sipirc egy pszichológushoz (ha nincs rá pénzed, akkor kérj időpontot a közegészségügyön keresztül), segíteni fog. Nem azért látod szürkén a dolgokat, mert azok, hanem mert nem termel endorfint a szervezeted.
2020. jan. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
39%
Tavaly tavasszal éreztem magam hasonlóan hónapokon át. Nekem segíetett, hogy pár alkalommal elmentem pszichológushoz.
2020. jan. 27. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Énis ebbe a helyzetbe vagyok... csak a melo és pihenes hogy ujra tudjak melozni .pénzügyileg nehéz fejlődni .tervezni nincs kivel szóval kitudja mi lessz.. hitelt kellene felvegyek hogy lépni tudjak valamerre kilátástalan egy helyzet.
2020. jan. 27. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
22%

Demotiváló lesz, amit mondani fogok. Tessék ismét egy élő pl arra, hogy ma egy diploma sz.@rt sem ér! Nekem nincs diplomám, mégsem vagyok a nyomor szélén. Tanuld meg, hogy a munkaerő piacon ma két dolog, amihez nem alap feltétel a diploma. Egyrészt vagy egy befolyásos ismeretség kell, vagy a másik vonal szorgalom, kitartás, erőfeszítés. Ahol én dolgozom 5 éve, közel majdnem mind az 5 évemet 3 szakban töltöttem, és nem vagyok idős, 25 vagyok diploma nélkül érettségi+szakmával. Én ebben az 5 évben úgy dolgoztam, hogy próbáltam keresni a magam javát, hisz mindenki pénzért dolgozik. Akartam munkahelyet váltani, de amikor láttam, hogy ez van a piacon, akkor inkább azt mondtam, hogy váltani akkor váltok, ha már olyan súlyos a helyzet. Amellett, hogy váltani akartam keményen dolgoztam évi 200 óra túlórám simán megvolt mindig. Egy év munkaviszony után vettem lakást (hitelre).



A megoldás az, hogy nem siránkozni kell. Ha nincs ismeretséged, dolgozz keményen, légy szorgalmas és precíz. Előbb utóbb fel fognak rád figyelni. Én is így jutottam előrébb

2020. jan. 27. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Pszichológus, life coach, majd munkahelyváltás lett nálam.
2020. jan. 27. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Nem hülyeség szakembert felkeresni. (pszichológus, life coach)

Viszont ha ódzkodsz ettől, akkor érdemes tájékozódnod, és lépéseket tenni


pl.: a szakmádon belül van-e olyan munkahely, ahol jobb a kereseti lehetőség, hogyan lehet oda bekerülni


simán munkahelyet váltani


átképzés (szakirányú továbbképzés, mester, másik alap, ha ez államin kivitelezhető levelezőn)


hobbi választás:

sport, kirándulás, írás, fotózás (pl. telefonnal)

direkt aktív hobbikat írtam, mert ezek mozdítanak ki a depiből


Amúgy voltam/vagyok ilyen helyzetben.

Én elkezdtem most blogolni, sportolni (mérsékelten), kirandulason töröm a fejem, és épp tájékozódom, hogy itthon hogyan tudnék programozásnak nekiállni.

Ettől annyira lelkes lettem, hogy úgy érzem kezdek kilábalni a fásultságból.

2020. jan. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
0%

Miért pont ezt a szakmát választottad? Mióta dolgozol benne? Nem tenne jót egy pályamódosítás? Akár olyan, ami kapcsolódik is ehhez, de mégse pont ez.

Pszichológust már írták, az is hasznos lehet, de te is kellesz a megoldáshoz, a pszichológus nem tesz csodát.

2020. jan. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!