Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tegyek, ha lélekben meg...

Mit tegyek, ha lélekben meg akarok halni, és mindenhogyan el akarok tűnni? 18/l

Figyelt kérdés

Ha panaszkodnék, az másokat idegesítene, és már amúgy sincs senki, akinek elmondanám a problémáimat, mert tudom, ha összevesznénk se adná tovább. Pszichomókusokat kiskoromban se szerettem, mert csak a fizetésért hallgat meg, mert ez a munkája, és... egyszerűen az összes unszimpatikus. Ott ülni szemtől szemben, én a világomat mesélem neki, egy idegennek, ő meg közben azon si gondolkodhat, hogy bárcsak idősek hulljanak az égből vagy milyen körbe legyen a körmösnél, esetleg a hajszínem olyan, mint az unokájának.


Kiskoromtól kezdve, amikor még mondhatni, igazán nem volt semmi a gyerekek saját apró ügyein kívül, azóta ezt érzem, és ez évről évre, napról napra erősödik belülről, a mázsás súly érzés.



2020. jan. 29. 21:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%

A pszichológus azért van, hogy meghallgasson és közösen megpróbáljátok megtalálni a probléma gyökerét, majd pedig megoldást találjatok a problémákra. Ő pont az ilyen emberek miatt tanult, és hidd el, hogy a 12 féléves képzéséért korántsem kap annyi pénzt, amennyit kéne. Baromi nehéz szak, aki csak lébecolni akar, az nem végzi el.

Ha állandóan elutasítasz mindenkit és csak panaszkodsz, akkor sosem oldod meg a problémákat. Talán fel kéne állni és tenni valamit, nem pedig szerencsétlenkedni magadban, és elfogadni a segítséget. Ezek alapján te csak sajnáltatni akarod magad, mert neked ez ad lelki kelégülést.

Menj el pszichológushoz.

2020. jan. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
6%
#1 Visszatért a pszichológus küldő!!😂
2020. jan. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Sosem akartam magam sajnáltatni. Soha nem panaszkodtam senkinek a bajaimról, mindig egyedül próbáltam felállni és tovább menni. Mókusnál voltam, nem is egynél, és egyik sem győzött meg. Egyik másik korban él, nem is értette, miről beszélek, a másik a vörös körmeit nézte, megint másik szerint sötét nem is létezik, csak világos, és elmondta azokat, amiket már tudok. Lehetne sorolni, egyik sem vált be.
2020. jan. 29. 21:30
 4/14 anonim ***** válasza:
28%
A pszichológus által javasolt "normális" élet nem fenntartható, éppen az vetetett a jelenlegi túlnépesedéshez, az élet elértéktelenedéséhez, az elidegenedéshez. Most egy másik korba lépünk, amikor az emberek már fiatalon felismerik, hogy nincs hasznuk a Földön.
2020. jan. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
39%
Volt már pár ilyen kérdésed, ott sem fogadtál meg semmilyen tanácsot. Így ne csodálkozz, hogy semmi nem változik.
2020. jan. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Érdekesen lehetett jó néhány kérdésem, amikor előbb regisztráltam.
2020. jan. 29. 21:37
 7/14 anonim válasza:
89%
Így nehéz reagálni, ha csak ilyen tágan fogalmazol. Nem igazán értem, hogy mit is jelent, az hogy lélekben megakarsz halni. Például, nincs semmilyen dolog aminek örülni tudsz? Engem is értek/érnek rossz dolgok, de én nagy segítséget találtam abban, ha az egyszerű dolgokra is odafigyelek. Ilyen például ha leülök egy padra, és megfigyelem az állatokat, növényeket. Elcsodálkozom olyan dolgokon amin alapból meg sem akad az emberek szeme.
2020. jan. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem ezt csak magadnak tudod megoldani, találni kell valamit amit élvezel és kiélheted magad vele. Nincs valami hobbid vagy célod amit szeretnél elérni?
2020. jan. 30. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mond el Istennek, védőangyalodnak, ők meghallgatnak biztosan és nem is bántanak meg vele. Sőt jobb kedved is lesz utána, ha tényleg elmondod nekik. Nálam működik.
2020. jan. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Megoldást nem tudok, én jó néhány pszichológusnál, pszichiáternél jártam, sajnos nem segítettek. Szerintem ha nem tudsz magadon segíteni akkor kívülről sem várhatsz érdemi segítséget.
2020. jan. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!