Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Bajt kavartam régen, emiatt...

Bajt kavartam régen, emiatt elhatároztam hogy nem barátkozok többet hogy megóvjam magamtól az embereket?

Figyelt kérdés

Nagyon enyhe autisztikus jegyekkel élő férfi vagyok. Asperger szindróma legenyhébb esete, az orvosok diagnosztizálták még gyerekként.

Már általánosban kezdődtek a bajok. Kinéztem magamnak valakit akivel barátkozni akartam és ráeröltettem magamat, miközben azt hittem kölcsönösen barátok vagyunk. Ez abban is látszott, hogy napi szinten jártam át a “barátomhoz” de akkoriban nem esett le hogy már szó szerint bújkál előlem, meg az sem hogy ő egyszer sem keresett. Mindenkinek azt mondtam hogy ő a legjobb barátom. Középiskolában ez átcsapott abba, hogy azt hittem nekem mindenki a barátom, úgy is viselkedtem, azt hittem mindenki szeret engem. Közben nem esett le, hogy végig egyedül ültem legelöl a padban, míg az összes fiú hátul együtt. Soha nem voltam meghívva sehova! Egyedül jártam el szórakozóhelyekre ahol kéretlenül odacsapódtam emberekhez akiket a barátaimnak képzeltem. Aztán leráztak persze. Semmi nem esett le akkoriban, magamat egy népszerű embernek gondoltam. Az érettségi utáni buli miatt bukott ki az igazság, úgy szervezték hogy engem tilos meghívni! Tilos megemlíteni előttem! Aki megszegi az nem mehet. Volt egy rendes srác aki mégis elmondta nekem meg azt is hogy engem mindenki utál mert olyan furcsa vagyok. És azért is utálnak mert ezt nem veszem észre és jófejeskedek velük azután is. Azt is mondta, hogy sokszor keverem a sz@rt. Látják hogy nem tudatosan, de nagyon sokszor nem veszem a lapot és emiatt kics&szek másokkal. Pl nem lépek le ha úgy adódik, olyanokra tapadok rá akik nem kiváncsiak rám, félreértek dolgokat, bekavarok mások csajozásába. Mondott példákat is és akkor esett le hogy tényleg igaza van! Nagyon sok embernek keresztbe tettem! Akkor elhatároztam hogy a furcsa viselkedésemet nem erőszakolom rá többet másokra. Az egyetemet tök egyedül csináltam végig és azóta sincsenek barátaim vagy közeli emberi kapcsolataim. 27 leszek nemsokára. Nem rég valami miatt el akartam kezdeni barátkozni valakivel mert azt hittem kölcsönös. Aztán a sokadik alkalommal amikor odamentem kezet fogni és beszélgetni nem nyújtotta vissza a kezét és többet nem is nézett rám. Valószínűleg a hülye témáimat mondtam neki amik nem is érdekelték és nem vettem a lapot hogy lerázna.

Ismertek ilyen furcsa embert mint én aki nem illik bele a társadalomba, nem tudja magát megértettetni senkivel? Akit zsigerből furcsának tart mindenki és elkerül? Legutóbbi furcsa dolgom hogy elkezdtem köszöngetni és bemutatkozni az utcabeli szomszédoknak. Elég furán néztek rá. Azt hittem hogyha ők is kutyát sétáltatnak (van egy franciám) meg én is akkor illik barátkozni.


2020. febr. 19. 10:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, találkoztam már hasonló esettel.
2020. febr. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően a világgal van a legnagyobb baj. Én pl. nem szeretek benne élni, mert mindenki hazudik. Erre a hazugságra nincs szükségem. Ha ennyiből áll az élet, hogy nekem jobb, neked rossz és röhögök rajtad, nincs szükségem egy ilyen világra.

Látszólag mindenki szeret mindenkit, és segíteni akar a másiknak, de látod veled is mit tettek. Nem mondták a szemedbe, nem mondták el az igazságot. Így nem is tudod min kellett volna változtatnod. Csak csendben kerültek és röhögtek rajtad.

Én is találkoztam már olyan emberrel akinek zavar a jelenléte, és minden áron be akarom fejezni a beszélgetést, de azt is tudom, hogy amiatt nem keres soha senki, mert fura vagyok. Megpróbálom magam lefoglalni egyedül.

2020. febr. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
31%
Kérjed pszichológus segítségét (de ne csak egy alkalomra!).
2020. febr. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Furcsa és ellentmondásokkal teli korban élünk. Ha egy kicsit is eltérsz attól, ami a "megszokott", akkor a többség így fog hozzád viszonyulni. Te pedig jócskán "megsértetted" ezeket a normákat. Sokan mondják, hogy nincsenek igazi barátai, nem tudnak ismerkedni stb. De ha random odamész bárkihez, megy a szemforgatás. Ez kultúra függő is.

"elkezdtem köszöngetni és bemutatkozni az utcabeli szomszédoknak"

Ha pl. falun laksz, akkor tök normális dolog is lehet, ha pl nemrég költöztél oda🤔😄 De sok függ attól, hogyan teszed mindezt. Ha látták rajtad, hogy "fura" vagy, el fognak kerülni. Mert ilyenek az emberek.

2020. febr. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%
Egyébként biztosak vagytok benne, hogy egy olyan embernek, akinek amúgy sem teljesen egészséges a személyisége és a magáról alkotott képe, arra van szűksége hogy frontálisan bele gázoljanak a negatív kritikával? Tudomásul tudná egyáltalán venni? Vagy akkor is mindenki más lenne hibáztatva?
2020. febr. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
sajnálom kérdező, szívem szakad meg érted. több ilyen ember kellene
2020. febr. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

De ismerős! Az a legrosszabb, hogy miközben terád így reagálnak az emberek, a másik oldalról meg a cseszegetés megy a család, rokonok stb... részéről, hogy miért nem barátkozol, csajozol és a többi.

Úgy tűnik, hogy ha valaki egy kicsit is kilóg ebből a mai sablonfigurákból álló világból, akkor azt kizárják maguk közül. Visszataszító ez a hozzáállás.

2020. márc. 1. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!