Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ha Magyarországon nagyon sok...

Ha Magyarországon nagyon sok férfi és nő van és mindannyian társas lények vagyunk akkor miért kell magányosnak lennünk?

Figyelt kérdés
Ez nekem olyan,mintha bemennék egy pékségbe és nem tudnék kenyeret vagy zsömlét venni.Mindenhol nőkbe és férfiakba botlunk.Hogy a francba lehetünk akkor egyedül?Ti értitek ezt?
2020. márc. 5. 14:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Értem. Nagyon sokan nem társas lények.
2020. márc. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
#1-es én úgy vagyok vele hogy haverok,barátok nélkül még elvagyok,de hogy barátnő nélkül már nem annyira.Ilyenkor úgy érzem nincsenek meg az alapok.
2020. márc. 5. 14:54
 3/11 anonim ***** válasza:
81%

Mert a másik nem zsömle vagy kenyér, amit "venni" lehet!


Másrészt ha ilyen szinten állsz érzelmileg, meg értelmileg, akkor nem sok nö vágyik rád, inkább egyedül él, mint olyannal, mint te.


Az embereknek (mármint a normálsiaknak) ugyanis nem csak az a lényeg, hogy legyen kivel lefeküdni, hanem emberileg is össze kell, hogy passzoljanak.

2020. márc. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Pedig rosszul tudod - barátok, család az alapok és arra jöhet a párkapcsolat, majd az átfejlőfik családdá.


Az emberek azért magányosak, mert a magány még egyáltalán nem ad cselekvőképességet az ismerkedésre. Ahhoz támogató löket is kell.

2020. márc. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 alletta ***** válasza:
100%
talán nem találkoznak össze a megfelelő személyek, akik megértik, tisztelik, tolerálják egymás véleményét, életszemléletét.
2020. márc. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%

Ha a fogyasztóvédelem a körmére nézne annak a pékségnek, végleg bezárhatna. Túl sok a penészes kenyér.

Osztom az első véleményét. A társas lény jól érzi magát egyedül is. Aki nem, az társfüggő; és sajnos hosszú távon aligha tesz jót valakinek, ha egy másik ember a drogjaként használja.

2020. márc. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"én úgy vagyok vele hogy haverok,barátok nélkül még elvagyok,de hogy barátnő nélkül már nem annyira"

Én meg úgy vagyok vele, hogy egy életet is le tudok élni boldogan párkapcsolat nélkül, barátok nélkül viszont nem lennék boldog. Ne magadból indulj ki, nem mindenki kapcsolatfüggő.

2020. márc. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy valaki ellenkező nemű a legtöbb embernél még qrva kevés ahhoz, hogy potenciális partner legyen számára.
2020. márc. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
64%

Semminek nem kell lenni. Te döntöd el, hogy mi és ki szeretnél lenni.

Zavar a magány? Tégy ellene.

Sose voltam magányos, mert tettem ellene. Itt van a csodás családom, a támogató barátaim és barátnőim, egy pótolhatatlan párom, segítőkész oktatóim, jófej csoporttársaim és kollégáim, remek levelezőtársaim.

Ha te egyedül vagy, a te hibád. Valószínűleg nem teszel semmit/eleget azért, hogy érdemi kapcsolatokat alakíts ki.

2020. márc. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A magány nem csak abból áll hogy van-e párkapcsolata valakinek. Család, barátok, van-e egy közösség amiben jól érzi magát. Ha nincs és az összes társas igényemet egyetlen emberre-a páromra- zúdítom, az nem egészséges, se neki, se nekem.

Egy párkapcsolat nem annyiból áll, hogy bemész a barátnőkölcsönzőbe és veszel egyet. Nem is annyiból hogy néha kedves vagy vele.

Sok férfi és nő van, de nem mindegyikük passzol. Minden ember más, mást vár a kapcsolattól, más fér bele neki, mást vár el, más a személyisége, háttere, érdeklődési köre, szexualitása...Ha két random embert egy szobába helyezel hogy ne, ismerkedjetek, nem hinném hogy túl nagy eséllyel összejönnének tartósan.

Én mindenhol férfiakba botlom de korántsem tartom mindegyiket szimpatikusnak. És inkább maradok "egyedül" (párkapcsolat nélkül) mint megyek bele egy kapcsolatba, ami mindkét fél számára mérgező, raboljuk egymás idejét, nem tudok rendesen élni benne.

2020. márc. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!