Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogy lehet kibírni, amikor 48...

Hogy lehet kibírni, amikor 48 évesen csak a 2 kisgyereked maradt (szószerint! ), nincs kihez szólnod és nincsenek is itthon ünnepnap?

Figyelt kérdés
lelkitréning praktikákat kérnék azoktól, akik relatíve fiatalon úgy kell, hogy éljenek, mint az öregek. Ez a hülxe járvány is rátesz még egy jó nagy lapáttal....
2020. ápr. 12. 10:46
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Tippek: próbálj találni egy hobbit, amivel otthon is tudsz foglalkozni.


Nem tudom miért degradálja le mindenki az otthon létet azzal az életformával amit szerintük az átlag nyugdíjasok élnek.


Otthon élés nem egyenlő az unalmas élettel.


Pl. kezd el organizálni a házad, lakásod.

Bár ez is csak akkor hobbi ha minimalista stílusú vagy.


Nagyon jó youtube videók vannak már különösen külföldi videók.


Nézz konyhai, lakasberendezesi DIY videókat, tanuld is ne csak nézd, és utána próbáld is ki.


Direkt csak konyhait és lakasberendezesit írtam mert vannak olyan DIY videók amik nagyon neccek.


Tervezd meg előre a heti menut, úgy, hogy a gyerekeidet is bevonod.


Keress társasjáték ötleteket az internetten amikkel közösen tudsz játszani a gyerekeiddel.


Próbáld ezt az időt a téged érdeklő dolgok tanulására fordítani.


Online tanfolyamra is beiratkozhatsz.


Nézz különböző youtubereket pl. egyedülálló anyukák hogy tudják élvezni az életet és összehangolni mindent címűekre gondoltam.


Nem bizta, hogy ilyen magyar youtubert találsz, de ha jó kulcsszót írsz a keresőbe english nyelven akkor biztos lesz nem csak egy de több ilyen anyuka.


Ha érdekel a nyelvtanulás kezdj el tanulni nyelvet, pl. nyelvtanuló applikáció segítségével, van már mobilra tervezett nagyon jó appok.


Pl. olyat is csinálhatsz ami a kreativitast fejleszti, hogy elkezded használni a fantáziád, hogy mi lenne ha lenne pénzem a legkedvesebb álmomra, pl. egy közös utazás a gyerekekkel, csak mondtam egy példát, és ezt tervezd meg ugy is hogy elkezdesz kutatni internetten először, leírod jegyzet füzetbe, vagy ilyen alkalmazás segítségével jegyzetelsz, majd megtervezed amolyan tervezési mini könyvet szerkesztve. Ehhez pedig már vannak free commercial képes oldalak is, ahonnan ingyen le tudsz tölteni képet, és amit tudsz használni a fantázia tervedhez, és stb és stb.


Van bőven mit csinálni otthon hidd el egyáltalán nem unalmas az élet és még csak az sem mondható hogy úgy él az ember mint az öregek.


Nyílván nem mert az öregek elnosztalgiáznak a kb. 50 évvel ezelőtti időszakról, rádió mellé ülve teázgatnak szerinted ilyen egy öreg élete tippem szerint.


De tudod ez sem igaz, mert olvastam olyan 90 éves néniről, aki 70 évesen kezdett el nyelveket tanulni, és 90 évesen kipróbálta magát akrobata hobbiban is. :)


Szóval először is a kreativitásodat kéne fejleszteni, és ez ugy fog működni, ha fantáziálsz pl. hogyan tervezném meg az álom házam, mit varnék a gyerekemnek ruhát és stb és stb.


Remélem tudtam segíteni az elindulásban.


Tényleg segítő szándékkal írtam.

2020. ápr. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az ötleteket:) igen, szeretnék beszelgetni veled:)
2020. ápr. 12. 18:05
 13/14 A kérdező kommentje:
Van egy mondás, ami folyton kattog az agyamban: a magány nem egy jellemépító dolog. Ezen szeretnék valahogy túllendülni. Miután elhagyott a férjem jártam terápiára, ami a vírus miatt megszakadt.
2020. ápr. 12. 18:09
 14/14 anonim ***** válasza:

Vannak online lelkisegély szolgálatok, próbálj keresni egyet google segítségével.


És amiket ötleteket írtam próbáld ki!

2020. ápr. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!