Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Más is küszköd ilyesmikkel?

Más is küszköd ilyesmikkel?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy úgy érzem magam nem vagyok ide való, ebbe a posztmodern világba. Túl gyors nekem minden, a napok monotonon telnek és sietve elrohannak egymás után. Tudom hogy fontos és nagy lépéseket tett számos tudományterület mégis undorodom attól, hogy mindenhol csak a technológia van. A TV-ből ömlik a szenny, ugyan azokat a filmeket ismétlik folyton. A városban egyre kevesebb a szecessziós, századfordulós ház, helyette ezek a ronda posztmodern üvegkalitkák vannak. Egyszóval nem tetszik a jelen kor. Sokáig nem értettem az amisokat/mormonokat, de van benne valami, a minap gondolkoztam el ezen.

Tudom azt is hogy, az 1800-as 1900-as években, a századfordulón, vagyis a dualizmusban sok minden nem volt, ami most van de valahogy mégis vonz ez a kor, olyan szívesen élnék akkor minden hátrányával. Úgy érzem és gondolom, ott nem lennék ennyire magányos és elveszett mint a mai liberális, egyénközpontú világban.


Van valaki más is rajtam kívül aki vágyik ebbe a korba? mi a véleményetek?


Azt is tudom, hogy hihetetlen fejlődésen mentünk keresztül, de úgy érzem közben valami kikopott belőlünk.



2020. ápr. 26. 19:38
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Én nem így vagyok vele, nekem az internet és a tv a mindenem.
2020. ápr. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Hidd el, nem vagy ezzel egyedül. Biztosan rengetegen érzik magukat, így mint mi. Én se szeretem, sőt utálom.
2020. ápr. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%
Ezért kellene itthonra is egy amis közösség.
2020. ápr. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Teljesen egyet tudok érteni. Szerintem el kell szeparálódni ettől a társadalomtól.
2020. ápr. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%

Ha leírnék mindent ami a mai világban és társadalomban zavar szerintem elkopna a billentyűzet.


Nem véletlenül próbálom az emberek többségétől alapból távol tartani magam, én erre az idióta pózer színjátékra nem vagyok kíváncsi. Nagyon ritka hogy egyáltalán találok ilyen embert és összebarátkozunk.


Talán ha egyszer megtehetem elköltözök egy eldugott kis faházba valami erdő mélyére.

2020. ápr. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Persze,hogy sz@r,mert a lélektelen technológia vezérelt társadalom és felgyorsult élet az emberi kapcsolatok felszínességét eredményezte....magányt és elszigeteltséget...az individuumnak érzelmi mélységek kellenek,hogy kiteljesedjen bárhol is van és megélje önmagát...most viszont igaz barátságokat vagy mélyebb beszélgetéseket nagyítóval kell keresni....én pl. azt sem tudom mi az,szinte csak a filmekben élem meg,már amelyikben lehet ugye...

Az a legszomorúbb,hogy egyébként baromi elvont is voltam mindig így a legtöbb ember azt sem tudja miről beszélek...aki pedig ebbe a korba beleszületett az meg olyan silány emberi értékekkel indul neki a világnak,hogy huszon-harminc korára vagy teljesen kiég,a másik lehetőség a pszichiátria...


Ahova visszamennék az 1920-as évek a charleston-kor a gazdag elit klubjaival és táncos szórakozóhelyeivel..A másik kedvencem a sötét késő középkor klotyópapír és hűtőszekrény ide vagy oda...

2020. ápr. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Utolsó teljesen meg tudlak érteni!


Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

2020. ápr. 27. 09:21
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is keresek már jó ideje egy önfenntartó közösséget. Jó lenne, ha Magyarországon is rá tudnék akadni egy ilyenre. Aki esetleg ismer hasonlót, hálás lennék, ha írna.

Már én is rosszul vagyok a modern rabszolgaságtól, az értéktelenségtől, a közönytől és a pénzhajhászásból. Miközben az emberi méltóság sosem volt még alacsonyabb.

2020. ápr. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
61%
Utolsó válaszolóval teljesen egyetértek. Ha valaki tud ilyen közösséget, írja meg!
2020. ápr. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Valaki tett már fel ehhez kapcsolódóan kérdést, szerintem érdeklődjetek nála: https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__magany-egyedullet__1..
2020. ápr. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!