Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ti mennyire viselitek könnyen...

Ti mennyire viselitek könnyen a magányt?

Figyelt kérdés

Én egy ideig küzdöttem ellene, próbáltam mindenféle módon keresni társaságot, embereket, akikkel kapcsolatokat kialakíthatok.


Sosem voltam annyira beszédes egyébként. Viszont az élet kissé becsapós. Megismertem egy hozzám hasonló lányt, akivel nagyon jóban lettünk. Már azt hittem, hogy akkor most félre dobhatok minden és mégsem az a sorsom, mint eddig hittem.


Szerintem az egyáltalán nem egy szokványos dolog, hogy valakivel 3 órán keresztül beszélsz telefonon és még mindig nem unjátok egymást, órákig bírnátok még beszélni és csak azért teszitek le, mert már nagyon késő van. Még beszédesebb emberek körében sem hiszem, hogy olyan gyakori lenne, nemhogy egy ilyen zárkózottabb embernél, mint én. inkább csak azért szokták felhívni egymást az emberek, ha valamire szükségük van, mintsem hogy csak a másik személyel való beszéd élvezete miatt.


De aztán persze ez is véget ért, mint ahogy minden. Utána még próbálkoztam, de ekkora sikert sosem sikerült elérnem mégegyszer. Aztán rájöttem, hogy nekem ez az utam, ez egy ilyen élet. Miért küzdjek az ellen, ami ellen nem lehet? Miért küzdjek magam ellen?


Persze nem azt mondom, hogy nem esne jól újból átélni azt, amikor valakinek én vagyok az első, szerelmének hív és a világot jelenti nekem és fordítva. De képes vagyok elfogadni, hogy ez nem adatik meg nekem. Néha fáj, de viselem a fájdalmat, tűröm, mert tudom, hogy nem tehetek mást.


A kérdésem az lenne, hogy van-e más is így, hogy rájött, ez az útja? Hogy kapcsolatok nélkül vigye végig ezt az életet. Ha van hozzá storytok, szívesen meghallgatok mindenkit itt kommentben, vagy akár priviben is.



18/F


2020. máj. 7. 04:33
 1/5 anonim ***** válasza:
56%

18 évesen én eljártam haverokkal moziba, kockultunk a gép előtt, deszkáztunk a városban, soha nem volt időm ilyeneken gondolkodni.


Nem hiszem el hogy nincs az osztályban senki akivel lehetne haverkodni. Ha pedig te magad nem akarod másokkal tölteni az időt akkor ne panaszkodj.

2020. máj. 7. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem panaszkodom, hanem megkérdeztem van-e még így más is és elmeséltem az én történetem. Sokszor próbálkoztam, de miután látom, hogy egy adott próbálkozásra mindig ugyanaz a válasz reakció az élettől, tudom, hogy most is ugyanez lenne. Az ember tanul a hibáiból,minek menne bele újra és újra.
2020. máj. 7. 06:47
 3/5 anonim ***** válasza:
50%

Ezt gondolod tévesen, ezen változtass:

" De képes vagyok elfogadni, hogy ez nem adatik meg nekem. Néha fáj, de viselem a fájdalmat, tűröm, mert tudom, hogy nem tehetek mást."

Miért lett vége a kapcsolatodnak? Elemezd és vond le a következtetéseket.

2020. máj. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nincs gondom vele túlzottan. A társas magány része, na az pokoli
2020. máj. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
71%

Nincs ezen mit elfogadni, és küzdeni. 18 vagy!!! Nem egy elvált 50 éves, nincs miért panaszkodnod.

Normális hogy vágysz a kötődésre, de ebben a korban tényleg magadra kéne koncentrálnod és a barátokra, és a többi majd jön később. Nem kell aggódni, nem valószínű, hogy nem lesz párod és egyedül maradsz.

Nincs olyan hogy ez "az utad". Míg most tedd le ezt a megkeseredett magányos öregember nézetet.

Ne gondolj ennyit erre, tereld másra a gondolataidat, érzed magad jól a bőrödben,fejleszd magad, tanulj, dolgozz, a többi meg majd megy magától.

2020. máj. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!