Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért ilyen az élet velem?

Miért ilyen az élet velem?

Figyelt kérdés

Én mindig egy kedves, jószívű lány voltam, és legfőképp naív. Sok barátnőm volt már, de egyik sem volt igazi úgy érzem. Bármikor otthagynak bárhol és fontosabb nekik egy fiú, mint a barátságunk, jó ez nem mindegyikre igaz, de nem tudok megbízni már bennük annyit kellett csalódnom már. Tudom, hogy én várok el sokat vagyis csak annyit várok amennyit én adok, de sosem kapom vissza senkitől. Párkapcsolatom még nem is volt. Valakinek meg alap, hogy van mellette egy fiú akiben megbízhat és támaszkodhat rá. Nekem ilyenem nincs és sosem éreztem, hogy lenne akire tudnék.

Nem tartom magam csúnya lánynak, nem beképzeltségből, de szerintem vannak nálam csúnyábbak és azoknak van barátjuk, én nem tetszek senkinek. Ha tetszek is valakinek akkor vagy nekem nem tetszik a fiú, vagy aki nekem tetszik már foglalt vagy nem illünk össze belsőre stb.

Úgy érzem az élet nehezebb sorsot adott mint pl. A körülöttem lévő lányoknak. Persze tudom, hogy nekem nincs rossz életem, mert szerető családban nőttem fel, normális anyagi helyzettel stb. Nem is ez a probléma, csak látom, hogy mások boldog párkapcsolatban vannak vagy épp járnak valakivel és nekem ez nem adatik meg vagy, hogy igaz barátok veszik körül nekem meg egy se az. Nem tudom mit tettem az életbe amiért ezt kapom. Nagyon magányosnak érzem magam, pedig sok barátom van és ez szerintem rosszabb mintha tényleg egyedül lennék. Tudom, hogy tenni kell a dolgokért és én teszek is, sose bántok senkit és nagyon sokat segítek, ott vagyok másokkal ha kell, de én nem érzem úgy, hogy ezt vissza is kapnám.

Szerintetek ez miért van? Érzett már így valaki?


19L



2020. jún. 29. 02:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Én éreztem, még mindig így érzek. Az, hogy miért van senki nem fogja tudni rajtad kívül. Próbálj meg más dolgokra fókuszálni, mert saját tapasztalatból tudom, ez nem fog vezetni semmi jóra. Csak sodródj az árral most, egyszer változni fog valami
2020. jún. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem teljesen, de azért 80-90 százalékban magamra ismertem :D
2020. jún. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hidd el ez az érzés nem tart sokáig, nekem elmúlt, már nincs szükségem senkire, az embereket sem engedem teljesen közel magamhoz, maximum haveri kapcsolat, egy ideje nagyon is jól érzem magam. Értékeld amid van, a családod, mert a barátságok akármennyire is erősek de idővel elmúlnak, a családod mindíg ott lessz, tudom, hogy nem csak ezt a szeretetet igényli az ember, viszont az idő azt is megoldja, csak ne görcsölj rá, ne ragaszkodj senkihez különösebben, lassú folyamat de a végén kiderül, hogy ki érdemes a barátságodra. A másik fontos ok, hogy ne ragaszkodj annyira az emberekhez, hogy akkor függetlennek és erősnek fognak tartani, emiatt érdekesebb leszel számukra.
2020. jún. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Tudom, hogy én várok el sokat vagyis csak annyit várok amennyit én adok, de sosem kapom vissza senkitől."

Itt van az eb elhantolva. Azt várod el mástól, amit te adsz. Csakhogy mindenki más, mindenki mást ad, mindenki mást vár el. Ha magadból indulsz ki, eleve borítékolható a kudarc.

Ne állíts fel sémát. Fogadd úgy az illetőt, mint egy nyers, csiszolatlan gyémántot. Amilyen te magad is vagy. Majd összecsiszolódtok, ha elég érettek vagytok egy baráti, vagy szerelmi kapcsolatra.

Ismerem egyébként a történetet, hiszen annak idején a saját lányom is megjárta ezt a poklot.

2020. júl. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!