Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mi lehet az oka annak ha...

Mi lehet az oka annak ha valakinek nincsenek, ismerőseik, barátaik?

Figyelt kérdés

Nekem sosem volt senki akivel úgy igazán jóba lettem volna. Párkapcsolatom sem volt. Az emberek többésge nem ilyen. És engem is zavar hogy ilyen vagyok. Nem tudom elképzelni hogy megváltozzak.

24f


2020. júl. 8. 13:24
 1/7 Kései Sirató ***** válasza:
25%

Az oka a zárkózottság.

Eljársz rendezvényekre, klubokba, kiállításokra, vallási közösségekbe, társas természetjárásra, mittudoménmire?


Ha nem, akkor ez egy ok, hiszen például nekem ilyen helyekről vannak működő baráti kapcsolataim.



Egy másik ok lehet az, hogy elköltöztél és még nem ismersz senkit az új lakóhelyeden, valamint az is lehet, hogy a barátaid költöztek el.


Ha zavar, hogy ilyen vagy, miért nem szeretnél megváltozni? Vagy miért nem tudod elképzelni? Van valami gátlás, visszafogottság benned?

2020. júl. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
21%
Jaj 1-es ugyanmár ki akar manapság ilyen helyeken ismerkedni?
2020. júl. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%
Nekem sincsenek bár én fiatalabb vagyok nálad pár évvel. Igazából csak suliban barátkozok azon kívül meg csak a családom van akikel úgy beszélgetni szoktam. Igazából ezek eddig nem annyira zavartak csak mostanában kezdtek el hiányozni ezek a dolgok mert most van egy hosszabb "szünet" és most jöttem rá hogy rossz egyedül lenni. Nekem még könnyebb barátságokat szerezni ugye a suliból, neked már picit nehezebb de nem lehetetlen. Munkahelyen tudsz esetleg barátságokat kötni vagy interneten vagy igazából az utcán is odamehetsz valakihez csak úgy barátkozás céljából, bár ezt nem annyira díjazzák az emberek szerintem. A párkapcsolat kereséssel is ugyanez a helyzet, bárhol próbálkozhatsz igazából.
2020. júl. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
Igazából amióta kijártam a sulit, nem járok úgy közösségbe nincsenek barátaim. De már jó pár éve nem is zavar. Sokszor csalódik az ember a másikakban, igazából nem is tudja saját magát adni társaságba, 4 szem között az ember, mert folyton szépíteni kell minden ami velem, családdal kapcsolatos. Ha meg kiderül vmi nem jó magadról, akkor elpártolnak tőled. Akkor meg mi értelme görcsölni, hogy legyen barátok?
2020. júl. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
31%

A gátlásosság lehet az egyik oka. Igazából szinte lehetetlen ismerősök nélkül valónak lenni, hiszen óvodába, iskolába jártunk, munkahelyre járunk, lakunk valahol, vásárolunk valahol, eszünk valahol, vannak rokonaink, akiknek szintén vannak barátaik, ismerőseik, közülük néhányat biztosan ismerünk. A zárkózottság szó szerint elzárhat attól, hogy közelebbi, igazán jó kapcsolatba kerüljünk valakivel. Egyedül lenni sokszor szomorú. Csak az első lépést nehéz megtenni valaki(k) felé. Nyitni. Érdekelnek valójában az emberek? Ha igen, érdemes ezt kifejezni, "jelet küldeni". Mondjuk egy pozitív megjegyzést.

Valamilyen hobbiba vagy sportba kezdeni, és az remekül összehozza az azonos érdeklődésűeket.

Nem kell alapvetően megváltozni, csak néhány - vagy most legalább egy - szokást felvenni, vagy meglévőt módosítani, és a világ majd szintén egy kis változással reagál. Derűs napokat, önbizalmat és jó ismerősöket!

További segítségért és programokért keresse fel a CallForHelp honlapját és Facebook oldalát, valamint hívja telefonos lelki támogató vonalainkat.

2020. júl. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5%
Nálam a szárnyas majmok miatt nincsenek.(a nárcisz névrontói.) Azóta eltűntek az életemből. De jól szét cseszték az életemet. Konkrétan mindenki tudja hogy elmebeteg vagyok. És így egyik se áll szóba velem.
2020. júl. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Iskolai kiközösítés, rossz szociális készségek, autizmus, magányos hobbik, rossz kinézet. Nálam ezek a problémák.


20F

2020. júl. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!