Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » 26 évesen szerintetek nehéz...

26 évesen szerintetek nehéz bepótolni azt, ami másoknak korábban megadatott?

Figyelt kérdés

Későn érő típus vagyok ez tény. És szinte minden jellemvonásomban anyukámra ütöttem,aki megcsinált 2 diplomát fiatalon, most meg még kettőt az 50-es éveiben, baromi szorgalmas, kitartó, ebben szerintem nagyonis rá ütöttem. Én is végig kitűnő voltam gimiben, egyetem alatt is, több nyelvvizsgám van, külfdön is éltem/tanultam is. Rengeteg sok támogatást kaptam tőlük.


Ugyanakkor mégis azt érzem, hogy ez a fajta nevelés, szorgalomra össtönzés, túlzott gondoskodásnak voltak negatív következményei is. Ezek főként gimiben tűntek ki, majd végig kísértek az egyetem során is.


1. Baromi nehezen tudok ellazulni.Szeretek barátokkal bulizni, de baromira feszélyezve érzem magam nagyobb társaságban.


2. Sose voltam egy kozponti szereplo. Ezt fokent annak tulajdonitom, hogy nem tudtam sosem meggyozoen ervelni, kiallni az igazam mellett. Altalaban mindig csendben maradtam.


3. Hosszu tavu barati kapcsolataim, baratnom se lett. 1 lannyal jartam par honapot, de a tavolsag miatt vegul szakitottunk. Ő egyebkent fullra azt hiszi, hogy én extrovertált vagyok, pedig igazabol csak jofej akarok lenni mindenkivel, MBTI teszt alapjan is inkabb intro vagyok. Kicsit irigy is vagyom emiatt, ha latom plane igy nyaron hogy ki kivel jar, hazasodik, vagy a nagy barati koroket, mig en csak otthon vagyok batyammal meg szuleimmel.


Sokszor volt, hogy elmentem egy tapasztaltabb haverommal bizni, hogy na majd lesz valami, de en olyan szinten feszelyezve ereztem magam, hogy inkabb csak ittam, persze ez sokat nem segitett.


Most pedig lediplomaztam, allaskereses kellos kozepen vagyok, nem lesz mar tobb lehetoseg igy ismerkedesre sem.

Szerintetek utólag lehet ezen meg valtoztatni vagy van aki hasonloan erezte magat? Jo lenne majd egy hosszabb tavu kapcsolat meg baratsagok, de azt erzem amig onbizalomhianyos vagyok, esek tenyleg csak tavlati celok maradnak.



#kapcsolat #önbizalomhiány #Kapunyitasipanik
2020. júl. 20. 00:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyáltalán nem, sőt. Én nagyon hiszek abban, hogy sosem késő energiát tenni abba, amit el akarok érni. És attól se tartok, ha épp elakadok az életemben, mármint, hogy nincs épp nagy tervem a következőkre, mert úgyis lesz. Hozza az élet magával.
2020. júl. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%

Igen, nehéz. Mármint, jól hangzik, hogy később is lehet bulizni, de amit tizenévesen, húszas évek elején még poénosan értékelt a külvilág vagy úgy, hogy ejj, fiatal vagy, azt most már sokszor máshogy néznék.

És a dolgot leginkább az nehezíti meg, hogy te valószínűleg nem is akarsz igazán változtatni a helyzeteden. Van egy ilyen haverom. Előadta, hogy ő lazább akar lenni és hasonlók, de lepattogott róla minden tanács és inkább a kifogásaival foglalkozott.

2020. júl. 20. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
39%
Én is 26 vagyok és azt nem fogom tudni bepótolni ami a fiatal éveimhez hozzátartozott volna.
2020. júl. 20. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
65%
Negyvenesen kezdtem el bulizni, stadion koncerten orjongeni. Alkalmi szexre is vagytam, bepotoltam regi vagyaim, de jobban tudtam elvezni most.
2020. júl. 20. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
53%
#4 csak valaki mindezek mellett vagy családot is akar majd vállalni. A kiélés és a család pedig 40 évesen pedig már nem fér bele egyszerre.
2020. júl. 20. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

én is mindig egy introvertált voltam. buliztam azért, de sose tudtam elengedni magam, egy-két esettől eltekintve. ahogy megy az idő, amúgy is egyre kevesebb kedved lesz bulizni, vár a meleg ágyikó. ezt az idő hozza magával úgyis.

ha eddig se tudtál ismerkedni, akkor nem tudom, most mi változna e tekintetben, hogy dolgozni mész. Gondolod, hogy a randizás megáll a diplománál, a többiek vagy házasok vagy szűzi életet élnek?

Szerintem gondold ezt egy kicsit még át.

2020. júl. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Tehát akkor a nyár előtted van még kvázi "szabadon" ?!

Sajnos covid miatt a fesztiválok felejtősek,de kisebb bulik kiülős helyek lesznek nyáron is.

Vannak ismerőseid ? Olyanok akikkel egy évfolyamra vagy szakra jártál ?

Esetleg régebbi barátok ?

Vagy legalább olyan kordbeli emberek akik látásból ismernek ?


Meg kell kérdezni őket hogy nincs-e kedvül elmenni ide-oda,kiülni valami helyre,iszogatni stb stb és ezt ismételgetni kell olyan sűrűn ahogy csak lehet.


Az szorongásos önbizalom hiányos tünetekre pedig pszichológus,így anonim emberként mást nem lehet tanácsolni.

2020. júl. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Altalaban ugy megy, hogy felvetek valamit, akkor nema csend. Ha mas veti fel, akkor elobb-utobb mindenki válaszol. (kisebb barati tarsasag) akikkel regebben joban voltak, hazasok, nem itt laknak mar, mas barati tarsasagokkal jarnak ossze. En erzem hogy probalkozok, de mintha par ember levegonek nezne.
2020. júl. 22. 00:06
 9/13 A kérdező kommentje:
Szuleimre persze mimdig szamithatok, de ok is mar nyugdij kozeleben vannak. Meg most igy is annyit voltam otthon covid miatt, hogy kell a kimozdulas.
2020. júl. 22. 00:07
 10/13 A kérdező kommentje:

6) Tavaly amikor kint dolgoztam kulfoldon, osszejottem egy latin-amerikai lannyal, akivel sajnos nem sokaig, de par honapig egyutt voltunk. Akkor jottem ra, hogy elotte 24 even at semmi szerencsem nem volt a lanyokkal. Akikkel valahogy osszekerultem, kb azonnal friend zoneoltak, feltetelem a szemelyisegem miatt. Arra viszont sajnos nehezen tudok alapozni, hogy majd megint szerencsem lesz, es osszejovok egy megerto lannyal. Es itt vagyok igazan elakadva. Koltozzek kulfoldre, hátha ott minden egyszerubb lesz? Kulfoldiekkel valahogy konnyebben jutottam nevezore, mint magyarokkal. Bar hosszu tavon itt is lehetnek problemak, ki tudja...


Barati kor: az altalanks iskolasok nagy része kulfoldon, nem tartjuk a kapcsolatot, gimisek szintén. Vicces, hogy az 5.érettségi evfordulo is elmaradt. Egyetemen inkabb csak olyan rovid tavu baratsagok jottek letre.


Ti van hogy felelesztetek baratsagokat? Pl akivel joban voltam 5 eve nem tul cringe rairni, hogy jo lenne talizni? Neha ebbol az lesz h megbeszeljuk aztan nem jon ossze. Plusz alapbol azt erzem, hogy az emberek is olyan szetszortak, nehez barmit szervezni.


Bocsi, ha picit hosszu lett a refleksziom. :)

2020. júl. 22. 01:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!