Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nem tudom eldönteni nekem...

Nem tudom eldönteni nekem igazából nincs szükségem „barátságokra,kapcsolatokra”? (hosszú leírás)

Figyelt kérdés

Sziasztok nem akarok hosszú szöveget se önigazolást de nem tudom mit gondoljak már lassan saját magamról. Óvodás koromba is utáltam már beszélni és hagyományos értelemben barátkozni. Nem mentem át senkihez hozzám se jött senki nem is szerettem volna. Majd kezdődött az általános iskola ott kisebb létszámú osztállyal voltam összezárva. Ott se igazán barátkoztam senkivel ilyen „átlagos” bartásságok jöttek létre évfolyam társakkal se ismerkedtem de közép iskola elkezdésére az összes kapcsolatom megszakadt . Majd kezdődött a középiskola itt is ugyan ez volt a helyzet.

Későbbiekben pedig folytatódott ez a kőr..

Eddigi életem során 1 barátságnak tekinthető valamim volt mert nagyon rajongtam egy személy iránt de ez szerintem sohase volt kölcsönös. Sajnos odáig fajult hogy unottá vált az egész dolog miattam és én nem nagyon tudtam hogy kéne egy barátságot ápolni mit szabad mit nem vagy a barátnak a közösségébe beilleszkedni úgy éreztem neki már voltak igaz barátai én meg csak úgy voltam én meg túltoltam (folyamatos hibázásnak is tekinthetjük) a dolgokat és végül nem szeretett volna már velem többet találkozni. Fájó pont de akkor se igazán az bánt hogy barátságunk megszakadt hanem ő volt az egyetlen amiben láttam valami különlegeset és többet már nem tapasztalhatom meg. És ha egyszer meglát bárhol nem venne rólam tudomást valószínű..

Nem igen szeretek beszélni. Tudom hogy a kommunikáció mindennek az alapja és technikailag beszéd maga az ember de egyszerűen nem megy. Nem azért mert félek beszélni hanem egyszerűen nem érzem hogy beszélnem kéne így természetesen mások se tudnak igazán megismerni.

Sokszor ha valaki próbál felém nyitni próbálok kedves lenni vagy minimum semleges de nem érzem hogy pl: egy kérdés megválaszolása után akarnék tőle bármit teljesen passzív leszek.

Általában beszélgetést sohase kezdeményezek mert nem látom értelmét.

Igazából nem azt mondanám hogy nem szeretek beszélni hanem csak jelentéktelen dolgokról :(

Az is sokszor előfordul ha valahova elhívtak és nagy ritkán elfogadtam már fél óra múlva az járt a fejemben mit keresek én itt.


Online se beszélgetek senkivel Facebookon és hasonló közösségi médiákon nem vagyok fent.

Egyébként nem vagyok egy technikaellenes ember infón belül tanulok.


Sokszor vágyakozok egy ilyen teljes értékű barátra akivel kölcsönösen érdeklődünk egymás felől programokat szervezünk mondhatni majdnem „Párkapcsolat” típusú feeling-re csak éppen nem párkapcsolatra. De mindig az jut eszembe hogy neki már van xy barátja. Azzal a xy baráttal már megélt egy csomó dolgot így már nem lenne olyan benyomásom. Csomó energiát belefektetnék a kapcsolatban és csak úgy megszűnne vagy olyanná fordulna át hogy csak én kezdeményezek…

És nincs kedvem ezt több éven át eljátszani.. majd azt az érzést átélni mint fentebb írtam. Majdnem 2 évemben telt az a „barátságot” felemészteni és magamba letudni hogy többet nem kíván velem találkozni. Az is hozzájárul van egy kisebb nihilista nézetem de nem annyira durva.


Egyébként nem vagyok egy rossz ember. Külső megjelenésre picit fura de semmi kép se kerülendő. Se ronda inkább csak átlagos. Általában illemtudó vagyok és segítőkész viszont kiállok magamért ha arról van szó. Eléggé nyitott vagyok így elég sok dolgot elfogadok.


Nem tudom lassan eldönteni nekem igazából nincs szükségem „barátságokra,kapcsolatokra”? Vagy szimplán ilyen szerencsétlen vagyok vagy már nem tudom. Konkrétan 23 éve élek így és mindig azon gondolkozok ha 23 év alatt nem sikerült egy komolyabb barátságot se ki építeni ami tényleg „bensőséges” van e egyáltalán bármiféle létjoguszultságom erre az igényre.


Nyilván ez egy elég összetett kérdés ami ezt csak így nem lehet megállapítási úgy őszintén GY-k közösségétől se várok sokat csak azt hogy szerintetek mit gondoltok.


Személyes kérdésekre csak PM-ben válaszolok.



2020. aug. 19. 04:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hat igazabol azt csak el tudod donteni, hogy AKARSZ-E baratot, baratokat, csak meggatol benne valami, vagy pedig nem akarsz, mert neked igy minden tokeletes.

A kerdes kiirasabol arra tippelnek, hogy amugy akarnal, csak nem jon ossze.

Az ne erdekeljen, hogy valakinek mar van x szamu baratja, akiket regebb ota ismer, ez szerintem semmiben nem befolyasol, legalabbis ha magambol indulok ki, attol meg, mert valakivel regebb ota joban vagyok, tobb dolgot ateltunk mar, van helye meg a barati koromben uj embereknek siman. Szerintem a tobbseg, akiken latod, hogy nyitott emberek, azok szeretnek uj emberekkel ismerkedni, ha jofej az illeto.

Na most ugy kicsit nehez, ha te nem szeretsz erdektelen temakrol beszelni, mert altalaban egy ismerkedes ilyesmikkel indul, bar attol fugg, milyen kornyezetben akarsz baratkozni, pl ha jarsz valami programra a hobbiddal kapcsolatban, ott lehet erdekesebben tudod eleve kezdeni, mert adott a kozos tema masokkal, ami mindannyiotokat erdekel. En munkahelyen szoktam baratkozni a kollegakkal, en szeretek a munkarol beszelgetni, es altalaban a tobbiek is igy nalunk is adott a kozos tema, de nagyon sokszor csevegunk valami tok semmilyen atlag dologrol, ki milyen erdekesseget olvasott, hallott mostanaban, mi tortent vele utkozben, mit foz delutan, szoval neha erdekesebb, neha uncsibb dolgok, de alapvetoen ha joban vagyok a masikkal, akkor erdekel akar az is, hogy mit foz delutan, kiindulasi temanak barmi jo.

Ha mondjuk egy vadidegen, uj arc allna be mellem meg a nehany baratom melle es kezdene el ecsetelni, hogy mit foz delutan, akkor lehet, hogy elsore maximum bologatni tudnank meg ilyenek, de ha minden nap fixen ott van mellettunk es beszel, akkor elobb-utobb kiderul jo esetben az, hogy jo fej es megkedveljuk.

Lehet nem a kerdesedre valaszoltam, de mindegy, igazabol regen en sem tudtam, pontosan hogyan is lehetne uj emberekkel osszebaratkozni, mirol lehet idegenekkel egyaltalan beszelgetni, de aztan rajottem, hogy hot mindegy, mirol beszelsz, sokkal fontosabb, hogy hogyan mondod amit mondasz es az, hogy fixen jelen legyel, mert valojaban csak megszokas kerdese az egesz, ha alapvetoen jo fej vagy, es a masik fel / felek is az, akkor elobb-utobb meglesz a kozos hang.

Persze ha mindenkiben valami kulonlegeset keresel mindenaron, akkor nehezebb lesz. Az emberek nagy resze nem kulonleges, de valami egyedi mindenkiben van. Ha csak egy db kozos pontot keresnel mindenkiben, es nem azt nezned, hogy valaki mennyire kulonleges ugy egeszeben, akkor konnyebb dolgod lenne.

2020. aug. 19. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább azt kutatnám a helyedben, hogy mi történt veled gyerekkorodban, aminek a következménye a mostani állapotod, és amivel úgy tűnik a mai napig nem vagy képes szembe nézni és még rejted is bőven-gondolati síkon is, hogy nem akarsz rágondolni.

A múltja nem minden embernek könnyű, ahogy azzal szembenézni sem.


Én itt kezdeném a helyedben a vizsgálódást. És nem online kérdéskiírással. Hanem magamban.

2020. aug. 19. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezt úgy hívják, hogy skizoid személyiségzavar.
2020. aug. 20. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem meg úgy hívják; börtön. Saját szabadságod rabja vagy. Mint ahogy már meg is történt, amikor nem tudtál megtartani egy barátot, ugyanúgy zárod kulcsra az ajtót magad mögött. Nem akarsz kilépni a komfortzónádból, rühelled, ha alkalmazkodni, tekintettel lenni kell másokra, mások érzéseire. Szabad akarsz lenni. Ennek viszont ára van; az hogy lassan elidegenedsz minden embertől, és már a munkahelyre bejárni is kínszenvedés lesz.
2020. aug. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem fordulj szakemberhez mert ez nem természetes ez lehet Antiszociális vagy Disszociálás személyiségzavar ez csak példa azért írtam mert komoly problémákat okozhat és fordulj szakemberhez.
2020. aug. 21. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez skizoid személyiségzavarnak tűnik. Amúgy az antiszociális szót sokan keverik az aszociálissal, nem ugyanaz, az előbbi társadalom ellenes, az utóbbi pedig elkerülő.


Amúgy tessék:

A skizoid személyiségzavar ICS-10-kódja F60.1, BNO-kódja F6010, DSM-5-kódja 301.20. Az ilyen személyiségzavarban szenvedők nem érdeklődnek a társadalmi kapcsolatok iránt, magányosak, de nem is hiányzik nekik az emberekkel való kontaktus, kommunikáció. Érzelmeiket nem fejezik ki, hidegnek, érzéketlennek tűnnek, a szociális készségeik rosszak. A kritikára és a dicséretre nézve látszólag közönyösek, a társadalmi normák sem érdeklik őket. Nem vágynak szexuális kontaktusra.


Diagnózis:

Kora felnőttkortól kezdve, számos különféle helyzetben a szociális kapcsolatoktól való elkülönülésben és interperszonálisan az érzelmek kifejezésének beszűkült voltában megnyilvánuló általános sajátosság, azaz 4 vagy több az alábbiakból:


A szoros társas kapcsolatokat, beleértve a családi kapcsolatokat is, nem óhajtja, sem nem élvezi

Majd mindig magányos tevékenységeket választ

Ha van, akkor is csekély a más személy iránti szexuális érdeklődése

Örömet csak kevés tevékenységben talál, vagy egyáltalán nem

Közvetlen rokonain kívül nincs közeli barátja vagy bizalmasa

Közömbös mások dicsérete és kritikája iránt

Érzelmileg hidegség, elzárkózás vagy sivár affektusok jellemzik.

2020. aug. 21. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!