Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nem tudom mit tegyek, senkinek...

Nem tudom mit tegyek, senkinek se tudom elmondani a gondomat, vagy gondolataimat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Teljesen össze vagyok törve. A múlton a jelenen és a jövőn agyalok legtöbbet.

2020. aug. 28. 18:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
hány éves vagy?
2020. aug. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hát nagyon keveset írtál a problémáról, szóval így ezek alapján én azt tudom mondani, hogy ha tényleg nem tudod mással megbeszélni, akkor írd le őket magadnak. Vagy kezd el úgy mondani magadban, mintha másnak mondanád, hangosan amikor egyedül vagy. De ha leírom az azért jobb, mert vissza tudod olvasni utána.
2020. aug. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
20 L
2020. aug. 28. 18:42
 4/11 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Mennyire rossz a helyzet? Mert ha nagyon, akkor lehet érdemes lenne pszichológussal beszélni, vagy azt nagyon nem szeretnéd?
2020. aug. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Párkapcsolati problémám van.
2020. aug. 28. 19:05
 6/11 A kérdező kommentje:
Igazából nincs, csak agyalok és azt állítom be problémának. Tehat van vmi kis gond (ami am tök normális) és rögtön azon agyalok, és negatívan.
2020. aug. 28. 19:10
 7/11 anonim ***** válasza:

(2-es)


És ez az agyalás, tehát, hogy nagyobb problémának éled meg, mint ami, az csak erre az egy dologra igaz, vagy úgy minden más problémánál is ezt érzed?

2020. aug. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Minden másra is am.
2020. aug. 28. 19:46
 9/11 anonim ***** válasza:
70%

(2-es)


Ha úgy általánosságban minden problémát túlgondolsz, akkor ezeket tudom javasolni.


1. Tudatosídsd magadban, hogy a tervek és problémamegoldáson való gondolkodás és a túlcsócsálás között különbség van, gondolom ezt eddig is tudtad, de most rögzítsd is ezt a tényt magadban.


2. Figyeld meg, hogy milyen jelei vannak, annak, hogy belesüllyedsz ebbe az állapotba. Pl.: vizes lesz a tenyered, hirtelen elmegy a kedved, esetleg megemelkedik a pulzusod.... És ha ezt megfigyeled, akkor amikor újra rádjön akkor sokkal hamarabb tudatosul benned, hogy megint túlgobdodlod a dolgokat. Ilyenkor ha észleled, akkor csinálj valamit ami kizökkent, pl nézz videókat, menj sétálni, akármi.


3. Ne küzdj ellene, mert az nem segít, sőt lehet csak rosszabb lesz. Ha jönnek ilyen gondolatok, akkor kezdj el róluk külön gondolkodni. Mintha elemeznéd, vizsgálnád őket, az a lényeg, hogy amíg ezt csinálod ne úgy állj hozzá, hogy megint ezen agyalsz és reménytelen meg minden. Úgy nézd mintha kívülálló lennél, mintha valaki neked mondaná ezeket a gondolatokat. Így rájösz, hogy túlgondolod. Tudom, hogy tudod, hogy túlgondolod, de ezt akkor is érezned kell, amikor a negatív érzelmek elöntik a fejed.


3.még az is jó lehet, ha kitűzöl magadnak egy időpontot amikor agyalhatsz. Ez azért jó, mert ha rádjönne, akkor nem azt mondod, hogy jajj ne itt van az inger de nem szabad rágondolnom többet, hanem azt, hogy most nem kell ezzel foglalkoznom, majd később, úgy is van egy ilyen "időpontom".


4. Továbbra is javasolom, hogy írd le a gondolataidat olvasd el és ha megnyugodotál olvasd el őket újra. Esetleg írd le, hogy ezt nyugodt állapotban hogyan fogalmaznád meg. Látni fogod a különbséget, és ez segíthet rájönni arra, hogy az érzelmek mennyire befolyásolják amit írtál. Az érzelmeidet viszont a gondolataid befolyásolják, szóval ha azokon változtatsz, akkor ez érzelem is fog.


5. Ha van bármi pozitív ami ilyenkor kicsit is jobb kedvre derít, akkor élj vele.

2020. aug. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerezz egy kutyát, és tanulj tőle. Nem rágódik se a múlton, se a jövőn, csak lehessen melletted, akkor már boldog.
2020. aug. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!