Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért nem kedvelnek az emberek...

Miért nem kedvelnek az emberek? Valamiért senkinek sem vagyok szimpatikus, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Két gyerekkori barátnőmön kívül nincsen senkim sem, de már velük is egyre kevesebb időt tudunk együtt tölteni és beszélgetni. Rajtuk kívül egyáltalán nem tudtam barátokat szerezni, sem suliból, sem a hobbim kapcsán és most az egyetemen, de még a kollégiumban sem tudtam eddig összebarátkozni senkivel sem. Nem éreztem magam kiközösítve a suliban, de mindenkivel csak amolyan normális viszonyom volt, köszöntünk egymásnak, szünetekben eldumálgattunk egy-két emberrel, segítettünk egymásnak stb. és ennyi, nem lettünk barátok és azóta nem is láttuk egymást. Viszont az egyetemen sokszor még ez sincs meg. Én próbálok kedves, nyitott, barátságos, segítőkész, érdeklődő és úgy alapvetően pozitív lenni, de kicsit olyan érzésem van mintha senki nem is lenne kíváncsi rám. Nem ismertem senkit és picit féltem, nem nagyon tudtam mit hogyan kellene stb., de azért vettem a bátorságot és odamentem másokhoz, próbáltam beszélgetni, ismerkedni, de nem jártam sikerrel. Valaki azóta nem is köszön például, valaki inkább csak ki akart használni (pl. jegyzet), de a többség szimplán észre sem vesz, csak átnéz rajtam, mintha ott sem lennék. Ha én nem ülök oda valaki mellé, akkor konkrétan egyedül ülök az egész sorban az órákon és mint valami leprást, kikerülnek. Velem senki nem is akar soha együtt dolgozni, ha páros vagy csoport munkáról van szó. Soha nem is jártam el így senkivel sehová, mert még nagyon beszélgetni sem tudtam senkivel max. egy-egy "mikor kezdődik az óra", "lemásolhatom a házid?", "mit kellett megtanulni?" és hasonló szintű párbeszédek zajlottak le. Valamint önmagában már az is egy nagyon rossz érzés, hogy így viszonyulnak hozzám az emberek. Nem tudom miért, nem vagyok ápolatlan, nem vagyok büdös, nem vagyok koszos, nem vagyok igénytelen, nem vagyok bunkó, nem vagyok buta... biztos vannak rossz tulajdonságaim, biztos van akinek ez és ez nem szimpatikus bennem stb., de hogy senki sem kedvel??? Nagyon rossz érzés, nem tesz jót az önbizalmamnak és az önértékelésemnek sem és már nem is tudom mit gondoljak így magamról, ha ennyire taszítónak találnak az emberek.
2020. aug. 30. 13:57
 1/6 anonim ***** válasza:
38%
Engem sem kedvelnek általában. Nagyrészt nálam az az oka hogy valamiért rám néznek s beképzeltnek tartanak, s azt gondolják nem is lehet velem beszélgetni mert túl nagynak képzelem magam, de ez egyáltalán nem igaz. A másik meg hogy nem tűröm a kétszínű embereket az életemben, kisoportem már néhányat, akik azóta pletykalnak rólam. Az is sokat tud rontani ezen a dolgon.
2020. aug. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Régen, általánosban és gimiben, én is megkaptam sokszor, hogy beképzelt vagyok... Nem tudom, hogy miért. Én nem tartom magam annak és szerintem nem adtam rá semmi okot, hogy azt gondolják rólam. Valamiért mégis azt gondolták.
2020. aug. 30. 14:11
 3/6 anonim ***** válasza:
79%

A jelenség, amit tapasztalsz, valószínűleg a világon több emberrel is megtörténik. Szerintem nem fogjuk mindig megérteni, hogy a másik ember mit és miért tesz. Nem biztos, hogy magadban kell keresned az okokat. Gondolj bele, hány házasság végződik válással, szóval arra célzok, hogy ha az emberek nem képesek szeretni a társukat vagy a gyereküket, akkor miért érdekelné őket egy idegen?

Amennyire én látom, az igaz barátság ma igen ritka jelenség.

Szerintem az emberek többsége az iránt érdeklődik, akitől kaphat valamit, például ha lenne egy úszómedencés villád, meg drága sportautód, akkor annyian érdeklődnének irántad, hogy nem lenne nehéz barátokat toborozni.

Ahogy megfigyeltem, a gazdagok iránt nagy az érdeklődés, de ez az előző korszakokban is így volt.

De ha még akár van egy 5000 eurós kerékpárod, szerintem már akkor is könnyebb ismerkedni, mert sokakat fog érdekelni a drága szerkezet.

Szóval nem feltétlenül magadban keresd az okokat. Lehet, hogy idővel találkozol olyan emberrel/emberekkel, akik érdekesnek találnak, és örülni fognak a társaságodnak:))

2020. aug. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezt a problémád felvetetted már olyan embernek aki ismer? Mert lehet neki nagyobb rálátása van arra, hogy hogyan is viselkedsz más emberekkel.


A barátkozás meg sokszor sok munka, ha nincs megnyerő személyiséged szóval ne add fel, legyél tapadós :D

2020. aug. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Felvetettem a családomnak és az említett két barátnőmmel is beszéltünk már erről, de nem nagyon jutottam semmire. Ők nyilván nem így viszonyulnak hozzám és nem érzik, hogy lenne velem bármi probléma is. A másik két barátnőmnek sincsenek rajtam kívül barátaik, szóval ők kb. ugyanígy vannak ezzel mint én, csak őket nem zavarja ez ennyire vagy talán egyáltalán nem. A családom pedig szintén nem tud mit hozzászólni, nem tudják az okát. Mindig csak a sablon megoldásokra lyukadunk ki, hogy nyitottnak kell lenni, barátságosnak kell lenni stb., de ez nem segít.
2020. aug. 30. 16:28
 6/6 anonim ***** válasza:
Tapadós?
2020. szept. 1. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!