Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » 45 éves férfi miért él "gyerek...

45 éves férfi miért él "gyerek" életet?

Figyelt kérdés

Mivel családja úgy tűnik nincsen, így a munkáján kívül hobbikkal tölti az idejét, szinte minden nap fut, túrázik valahová (egyedül?), mindig egyedül van a fotóin.


Tényleg nagyon sportos meg minden, műveltnek hangzik ahogy beszél, mondja is sokat olvas, meg dokumentumfilmeket készít.


De olyan furcsa hogy míg egy (és tényleg előre bocsánat ha megsértek ezzel egyedülálló férfiakat) ilyen korban lévő normális férfi a családjával, gyerekeivel foglalkozik, addig egy ilyen férfi gyakorlatilag egy kamasz életét éli!


Aki a hobbijaival foglalkozik iskola után!


Igen értem hogy nincsen mondjuk társa, de miért nincs ott a motiváció hogy legyen neki?



2020. szept. 13. 07:03
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%
Mar nagyon sok eve egyedul vagyok … sokszor elgondolkodom, hogy talan jobb lenne egy partner … aztán mérlegre teszem a jo es rossz oldalat, mit tudna nyujtani es milyen aron … nekem mindig az jon ki, hogy tobb benne a rossz … ezert inkabb elmegyek egyedul kirandulni a kutyámmal.
2020. szept. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%
A kerdezo magarol beszel, csak szarul probalja leplezni :D
2020. szept. 13. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
10%
Vannak felnőtt gyerekek, vagy sérültek. Szerintem nem gond.
2020. szept. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
56%
Családot alapítani iszonyatos kib***szás. Évtizedekre le vagy kötve, nincs szabadidő, nincs alvás, nincs pénzed, hitelből élsz, állandó stressz és aggódás. Egyetlen józan gondolkodású ember nem választaná ezt önként, ha a hormonok nem kényszerítenék. Van pár ember, akinél a biológia nem működik, és ezek a hormonok hatástalanok, és tud józanul dönteni. Az említett személy is ilyen lehet.
2020. szept. 13. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy neki így jó és így élvezi az életet. Hidd el nem mindenki vágyik családra és gyerekre. Nem mindenkinek a párkapcsolat és a gyerekvállalás áll első helyen. Van, aki a hobbijának él, van, aki a karrierjének vagy sportot űz vagy tanul, képezi magát. Nagyon sok embernek a megfelelő társ megtalálása majd családalapítás az elsődleges cél és akinek nem ez áll az első helyen a fontossági sorrendben azt furának tartják. Másrészt nem tudhatod, hogy mik történtek vele a múltban. Lehet, hogy nagyot csalódott a nőkben vagy egy bizonyos nőben vagy szakítottak az előző párjával, akit annyira szeretett, hogy rá se tud nézni másra és inkább egyedül van. Az is lehet, hogy meleg vagy van valakije csak nem köti mások orrára. Tényleg akármi állhat a háttérben.


Őszintén nem bántásból mondom és nagyon megszoktak sértődni az emberek azon amit most fogok írni, de én pl azt se értem, hogy te kérdező miért foglalkozol ezzel? Talán egy jó barátodról van szó vagy családtag, hogy ennyire aggódsz érte? Vagy panaszkodott neked, hogy neki így nem jó az élete és változtatni szeretne? Kérte a segítségedet? Mert ha ezekre a kérdésekre nem a válasz, akkor nem értem, hogy miért foglalkozol más életével. Én személy szerint ki nem állhatom mikor olyan ember is bele akar látni az életembe meg kéretlenül tanácsot osztogat, aki csak látásból ismer és maximum köszönőviszonyban vagyunk. Nem kértem ki a véleményét, nem akarom vele megosztani a dolgaimat és mikor egyszer beszélünk már azzal jön, hogy mikor házasodsz, mikor lesz párkapcsolatod, mikor lesz gyereked pedig én még csak 23 éves vagyok, de már mindenki azt akarja, hogy házasodjak és gyereket neveljek pedig én még szeretnék egyetemre járni és tanulni, dolgozni, bulizni, csavarogni nekem még ilyen terveim vannak és ne mások mondják meg, hogy hogyan éljem az életem. Hiába mondják, hogy keressek valakit és házasodjak, alapítsak családot, ha nekem még nem ilyen terveim vannak.


A másik amin kiakadtam: "Mindig egyedül van a fotóin."

Mostanában egyre inkább azt érzem, hogy jobb ha se facebookon, se instagramon, se semmilyen más közösségi oldalon nem osztok meg magamról képeket meg semmit vagy csak nagyon keveset és pont ezért. Az emberek nézegetik egymás profilját, ki hol van, mit csinál, milyen fotókat posztol és ezek alapján véleményt alkotnak az adott személyről, a szociálmédiában posztolt képeit, videoit, bejegyzéseit lecsekkolják, véleményt alkotnak, nyomozgatnak, kutatnak a másik életében, következtetéseket vonnak le az alapján amit látnak facebookon, instagramon meg hasonló oldalakon. Ez a dolog több szempontból is vérzik. Egyrészt azért, mert a fotók csak egy pillanatot örökítenek meg. Aznap csináltál egy csomó mindent, voltál egy csomó helyen. Dolgoztál, tanultál, filmet néztél, főztél majd este a haverokkal beültetek valahova iszogatni és csak azt a részét posztolod ki a napnak, amikor a haverokkal söröztök, buliztok meg sok hasonló képed van, amikor a haverokkal elmentek ide-oda és akkor ismerkedésnél a csaj lecsekkolja a profilod és azt mondja hát jól nézel ki meg minden, de nem kellesz, mert úgy látom szeretsz a haverokkal csavarogni meg inni és nekem ilyen pasi nem kell. Közben meg tök házias vagy, családcentrikus, hűséges, szorgalmasan dolgozol, tanulsz teszel érte, hogy vidd valamire az életben, de ezekről nem posztolsz, nincs kint facebookon, hogy te mennyit melózol, mennyit tanulsz, mennyire igyekszel és amikor épp bulizni vagy meg a haverokkal azokról a pillanatokról készültek képek és akkor már a facebookon meg az instán levagy írva, hogy te csak bulizni tudsz a haverokkal.


Szóval én azt tanácsolom, hogy próbálj meg beszélni vele, közeledni hozzá, megtudni miért van így, ha szeretne változtazni akkor segíts neki, de ha nem akar változtatni, mert neki így jó, akkor légyszi hagyd békén és ne szólj bele az életébe.

2020. szept. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
89%

45 evesen mar csak eltudja donteni egy ferfiember, hogy mi jo neki es mi nem. Ha egyedul erzi jol magat, akkor valoszinu egyedul jobb neki.


Fiatalon meg nem szempont, hogy normalis ember legyen valakinek a tarsa, eleg ha szexi es csinos. Kesobb elkezd szamitani a belbecs is … de az az igazsag, hogy nem egyszeru megfelelo partnert talalni, ahogy korulnez az ember, megerett mar a vilag a pusztulásra.

2020. szept. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%
Ne törődjél másokkal! Örülj inkább a saját életednek és hagyd a másikat úgy élni, ahogy szeretne! Honnan tudod, hogy neki ez így rossz?
2020. szept. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
82%
Honnan tudod, hogy nincs kivel megosztania? Honnan tudod, hogy egyedül van? A túrázás, természetjárás köré elég nagy "család" épül.
2020. szept. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedben már minősítés van, lehet, hogy életének csak bizonyos aspektusait látod de már "gyerek életnek" nevezed.

Idegenek nem tudhatják egyébként, mindig az egyén tudja igazán.

2020. szept. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
63%
Bízza rá az evolúcióra, hogy mért vannak ilyen, olyan és amolyan fura emberek egy populációban, jobban tudja az magánál. Pont az ilyen társadalmi mókuskerékből, szaros pelenkamosásból (már bocsánat) kiszakadt, gyermeki fantáziára és magányában elmélyült gondolatokra képes csodabogaraknak köszönheti igen magas arányban az emberiség, hogy lejött a fáról, feltalálta az írást, a villanyáramot, az internetet... hogy most írogathassunk rajta mindenféle zöldeket. Elismerésre méltó dolog jól sikerült, szaporodóképes, úgymondott társadalmi kötelességét végző emberként 30 évente újra és újra megteremteni önmagunk hasonmását, valójában viszont semmit, de semmit, nem hagyni hátra magunk után az emberiségnek, mert a legtöbb ilyen személy (a huszonnyolc fel- és lemenőjével együttvéve) még egy sámlit sem készített életében, hogy maradjon valami utána, mikor elhamvasztják. Az ilyen egysíkú gondolkodással megáldott, alternatív gondolatokra és fejlődésre képtelen népességet már régen megette volna valamelyik erősebb majomfaj vacsorára. Nem a bundázkodó kisfeleségek álomvilágát kitartó, szalag mellett túlórázó, élettelen, gondolattalan férjecskék fogják kivezetni a világot a 21. század fekáliájából sem, ezt most itt leírom.
2020. szept. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!