Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » 45 éves férfi miért él "gyerek...

45 éves férfi miért él "gyerek" életet?

Figyelt kérdés

Mivel családja úgy tűnik nincsen, így a munkáján kívül hobbikkal tölti az idejét, szinte minden nap fut, túrázik valahová (egyedül?), mindig egyedül van a fotóin.


Tényleg nagyon sportos meg minden, műveltnek hangzik ahogy beszél, mondja is sokat olvas, meg dokumentumfilmeket készít.


De olyan furcsa hogy míg egy (és tényleg előre bocsánat ha megsértek ezzel egyedülálló férfiakat) ilyen korban lévő normális férfi a családjával, gyerekeivel foglalkozik, addig egy ilyen férfi gyakorlatilag egy kamasz életét éli!


Aki a hobbijaival foglalkozik iskola után!


Igen értem hogy nincsen mondjuk társa, de miért nincs ott a motiváció hogy legyen neki?



2020. szept. 13. 07:03
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
Itt gyakorin a nők azt szokták javasolni a (néha rinyáló) magányos férfiaknak, hogy ne csak a párkapcsolatra fókuszáljanak, hanem az élet más területein is fejlesszék magukat, ne próbálkozzanak görcsösen. A kérdésben leírt pali ezt csinálja. Most már ez se jó? 🤣
2020. szept. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy a kérdező kinézte magának és nem tetszik hogy nem vevő rá :D
2020. szept. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
100%

Na, az általad képviselt hozzáállás miatt van az, hogy idehaza az emberek középkorúként befásult, keserű félrokkantakká válnak. Az, hogy törődik magával, törődik az egészségével, "gyerek élet"? Igen, itt is nevetni szoktunk az osztrák nyugdíjasokon, hogy "mint a gyerekek" vénségükre is még szórakoznak, túráznak, sportolnak. Aztán idehaza 50 évesen már sokan (fél)rokkantak, a nyugdíjas évek pedig a betegségről és a szenvedésről szólnak. Már aki megéri, mert sokan előtte elhaláloznak. Az osztrák nyugdíjas meg köszöni, 70 évesen is jól van, és boldog, tartalmas életet él. Ezt látva lehet, hogy talán ők valamit jól csinálnak. Mondom ezt úgy, hogy nem vagyok valami osztrák-rajongó.

Lehangoló látni, hogy mindegy, milyen életet él az ember fiatalként, harmincas éveire majd' mindenkiből eltunyult, amortizálódó, és egyre befásuló egyén lesz. Aztán középkorúként egyik napról amásikra él, és lehet, hogy felnevel 2-3-4 gyereket, sőt, lehet, hogy az anyagi jólét miatt vállal még másodállást is, és aztán azon veszi észre magát, hogy nem élt. Lehet, hogy vannak gyerekei, családja, autója, szép háza, csak épp egy monoton taposómalom volt az élete. Sokan vannak így. Aztán amikor a gyerekek kirepülnek, a kocsmában a nagyvadász mellett próbálják nyugtatni magukat, hogy bizony, mennyire szép az ő életük...

Nem, nem mondom, hogy minden házasság ilyen lenne. Csak próbáltam rávilágítani, hogy a sors nem fekete-fehér, az emberek pedig nem egyformák. Nincs egy adott recept a boldogságra, mint ahogy az is nagy igazság, hogy sok minden múlik a szerencsén is. Azt pedig, hogy mi a "normális", nem kéne önkényesen behatárolni. Átlagról, statisztikáról lehetne beszélni, de az, hogy kinek milyen kapcsolata van, és hogyan alakul az élete, az nem normalitás kérdése.

Egy hobbi pedig egyáltalán nem lenézendő, rossz dolog. Éppenséggel pont az a szomorú, hogy sokan a családalapítással minden ilyen tevékenységet "kidobnak". Ami pedig szórakoztató, az általában nem válik könnyen unalmassá. Annak, aki azt a tevékenységet nem szereti, annak igen, unalmasnak tűnhet, de aki szereti csinálni, annak nem az.

2020. szept. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem a kérdezőnek igazából az a gondja, hogy nagyon tetszik neki ez a pasi, és össze akar jönni vele, de az hallani sem akar ilyesmiről. Nekem abszolút ez jön le belőle.

Egész nap a facebookot görgetve azon bosszankodik, hogy:

"Ó, rohadjon meg ez a Béla, nem igaz, hogy ez az unalmas könyv is érdekesebb, mint én!"

"Már megint futni ment? Inkább rajtam izzadna, mint azon a hülye futópályán."

"Nagyon jó érdekes ez a dokumentumfilm, de mikor fog neked nokedlit szaggatni? Azt csak én tudok!"

2020. szept. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
100%

Fú de utálom az ilyen aggodalomba bújtatott tömény rosszindulatot...Egyenesen árad belőled, kérdező.

Vicces egyébként, hogy úgy sajnálod le az illetőt, hogy jaj nincs nője, hogy fingod nincs, nincs-e hetente másikkal, lehet, többet dugott már meg, mint amennyit te valaha fogsz :) Ha már ilyen primitív vagy, akkor én is primitív választ adok.

2020. okt. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!