Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan kerüljünk ki a mókusker...

Hogyan kerüljünk ki a mókuskerékből?

Figyelt kérdés

Sok változás történt mostanában velem.


Új környezet. Új munka. Új emberek. Szingli vagyok egy ideje, viszonylag nem olyan régóta. Jót tett a változás, de úgy érzem az egyik mókuskerékből átkerültem a másikba.


Alig van szabadidőm. Barátaim vagy messze laknak vagy szintén dolgoznak.


Mikor felhozza valaki a pasi témát, mindig csak mosolygok. Hogyan is lenne bárkim is, mikor még magamra sincs időm?


Csak telnek a napok. Monoton. Vágyom a társaságra, de nehéz összehozni bármit is. Erre itt a vírus ami szintén mégjobban megnehezíti az egészet.


Magányosnak érzem magam.



2020. szept. 22. 17:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ismerd meg az új környezeted :D Menj oda a munkahelyen valakihez aki szimpatikus és kezdeményezz vele beszélgetést akár valami totál egyszerű témáról is. Barátaiddal beszéljetek meg egy időpontot mikor ráértek, tuti van olyan még ha kevés időtök is van és üljetek össze, menjetek el túrázni videochateljetek. Tény hogy a vírus korlátolja a lehetőségeket, de egyáltalán nem élhetetlen a dolog még most kötelező otthonmaradás nélkül. Magányosabb pillanataidat meg akár arra is felhasználhatod hogy megismerd magadat jobban és relaxálj egy kicsit :)
2020. szept. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Milyen a munkád beosztása? Milyen kötelezettségeid vannak ezek kívül? Valahogy meg kéne találni a balanszot a munka és a magánélet között, ha családod lesz huszadennyi időd lesz magadra. Nyilván van szabadnapod, azt szánd valamilyen aktív, társasági programra. 1-2 havonta ha egy országon belül vagytok, azért össze lehet hozni egy talit a barátokkal. Ha ez nem megoldható, ideje újak után nézni a környezetedben. Nézz körül a kollégák között, járj el edzeni, kezdj új hobbiba. Fiatal független ember vagy, nagyon sok mindent csinálhatsz.
2020. szept. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igyekezz ismerkedni az új kolleganőkkel, kollegákkal. Kérdezz a hétvégi programjukra, kérdezd meg, hogy elmehetnél-e velük (vele).

Lehetőleg ne savanyodj egyedül a lakásban.

2020. szept. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Új környezet esetén ez gyakori. Bele kell rázódni az új munkába, tevékenységekbe, idővel felfigyelnek rád, hogy milyen tulajdonságaid vannak, kezdeményezni is fognak, tehát nyugi. Ugyanakkor te is légy nyitott mások felé, és a lehetőségek felé. Próbáld a szabadidődet értelmes tevékenységgel lekötni: sport, olvasás, képzés, stb., és ott is lehet ismerkedni.
2020. szept. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen mindenkinek!!!! :)
2020. szept. 22. 19:19
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi a probléma?

- nincs elég időd, minden nap egy ismétlés, de kell a pénz.

-> idő növelése - > erre való ötletek listázása (Pl. Hétvégén előkészíted az összes kaját a hétre, stb.)

Több szabadidődben -> onfejlesztes, utánajárása annak, hogyan szerezhetsz több pénzt kevesebb időbefektetéssel.


Én mihelyt átéreztem ezt, ezen dolgoztam. Most mondtam fel a munka helyemen hogy otthonról dolgozzak végre és legyen időm, szabad legyek.


A többiek azt írják a mokuskerék az fix, és azon belül próbálj meg ismerkedni a maradék kis idődben. Én azt mondom gyere ki belőle és utána foglalkozz ismerkedéssel. Nekem így sokkal logikusabb, h a maradék szabadidőm arra használom, hogy később több szabadidőm legyen, hogy aztán több időm legyen bárkire, aki az életembe lép be.

2020. szept. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ezért tanulok munka mellett, hogy több szabadidőm legyen majd, csak addig kicsit "húzós" a tempó, és nincs sok időm. De igazad van, arra kell törekedni, hogy ez jobb legyen, magunknak kell változtatni a jövőnkön, ha jobbat, többet szeretnénk.
2020. szept. 29. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!