Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van olyan telefonszám, amit...

Van olyan telefonszám, amit lehet hívni, ha későn egyedül megyek haza?

Figyelt kérdés
Sajnos úgy alakult az életem, hogy késő este, éjjel kell hazamennem, egyedül. Bár van tömegközlekedés, sokszor előfordul, hogy kétes alakok is vannak a járművön. Nem érzem magam biztonságban. Eddig volt lehetőségem hozzátartozót felhívni, de most, hogy ennyire későn fogok végezni és haza indulni, már nem számolhatok ezzel - mégsem várhatom el, hogy késő éjjelig fenn maradjanak, nekik is dolgozni kell menni reggel. Találtam egy oldalt, ám megerősítették számomra, hogy ők azokkal nem foglalkoznak, akik nem gyalog mennek haza - így kérlek ezt már ne javasoljátok. Van esetleg más olyan segély vonal, amit tudnék hívni? És ahol nem vagyok diszkriminálva a tömegközlekedés miatt? Nagyon sokat jelentene..

2020. okt. 5. 12:40
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

#9

Hadd ne másoltam be ide, hogy milyen stílusban kaptam tőlük választ a kérdésemre, illetve milyen stílusban közölték, hogy aki tömegközlekedik, az fel ne merje hívni őket. Számomra szégyenteljes a hozzáállásuk és hogy egyáltalán segítő szervezetnek merik magukat nevezni.


#10

Köszönöm szépen, valószínűleg ezt fogom választani, ha már más opcióm nincsen. :)

2020. okt. 5. 13:11
 12/22 anonim ***** válasza:
13%
Hát pedig igaza van annak,aki azt mondja, kikapjak majd a telefont a kezebol
2020. okt. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
60%
Miért nem veszel egy frankó önvédelmi eszközt ma már vannak hatékonyak mondjuk egy gázspray . És akkor el kezdel ott a környezetedben fújkálni és mindenki messzire szalad .
2020. okt. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
74%
CS-t jobban állja olyan állapotban. A paprika nem lehet azthiszem nálad közterületen,de ezért kevésbé fogsz büntetést szerintem kapni,ha kapsz is, akkor is megmarad a testi éppséged,mert a paprika ütősebb,de érted...
2020. okt. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

#13

Hogy ez nekem miért nem jutott eszembe.. Komolyan nem gondoltam erre. Utána is nézek, hogy hol tudnám beszerezni. Köszönöm! :)

2020. okt. 5. 13:27
 16/22 anonim ***** válasza:
0%
Miféle diszkriminációról van szó? Emberek százezrei mennek haza egyedül, sötétben is...
2020. okt. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Ne buszon vagy más zárt térben fújj vele, mert te is könnyezni fogsz. Csak szabad téren, és aztán futás.
2020. okt. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Taxi
2020. okt. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
82%

Na jó , leírom ide is akkor... látom hatalmas sötétség van a fejekben.

Még soha senkit nem védett meg a "hazakísérő telefon", sem a kamera, sem a 112 hívogatása.

Jó lenne, ha ezt már elfelejtené mindenki.

Amit ilyenkor tenni lehet, az egy önvédelmi eszköz beszerzése.

Ez lehet gázspray, (esetleg gázpisztoly) de most maradjunk a spray-nél.

CS a klasszikus könnygáz, higyjétek el hogy hatásos és működik.

Nem KKVE azaz nem közbiztonságra különösen veszélyes eszköz.

Pepper: KKVE közterületen (elvileg) nem birtokolhatod mert szabálysértés. (ki nem szarja le)

CR: a ma kapható legerősebb hatóanyag.

Ez mellett defenzív védekezés, tehát a helyzetek elkerülése.

Ha mégis szituáció van, akkor higgadtság, magabiztosság, kemény fellépés.

Ezt a telefonos baromságot meg felejtsétek már el.

Kalányos Dzsézöntetem csak arra vár mikor veheti ki a kezedből a telefont.

Sőt, a telefonálás közben a környezetedre sem figyel annyira.

Felejtős.

Ne terjesszetek baromságokat.

Köszi.

2020. okt. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
36%
Szia, Mennyire későn kb? Attól függ :) írj üzit, megbeszéljük ha még senki se jelentkezett
2020. okt. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!