Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Az embernek miért csak az az...

Az embernek miért csak az az egy lehetősége van,ha kevés pénzből akar jóllakni,hogy otthon magának főz?

Figyelt kérdés
Én sok étterembe,kifőzdébe jártam,de egy olyat se találtam ahol kevés pénzből jóllakhattam volna.Illetve jóllakhatsz,ha van 3-4 ezer forintos naponta csak kajára.De annyiből itthon már megfőzök 2-3 napra.Tehát ha az ember egyedül van,nem tud főzni,de jól akar lakni,mélyen a zsebébe kell nyúlnia.De miért nem lakhatunk jól sehol máshol,csak otthon?

2020. okt. 7. 00:09
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Múltkor ettem egy kínai gyorsbüfébe,otthagytam 1000 forintot és 1 óra múlva már éhes voltam.Pedig nagy adag krumplit kértem illatos omlós csirkével,de nem érte meg az 1000 forintot.Még 500-at sem ért.
2020. okt. 7. 00:12
 2/19 anonim ***** válasza:
37%
Bádog Gundelbe jártál már ?
2020. okt. 7. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
66%

Mert az éttermek étkezdék stratégiája és megálhetése hogy ha éhes vagy őt keresed de persze ne lakj jól vigyél vegyél egyél még.

De am mindig is praktikusabb lesz otthon főzni s mindenből a nagyobb family pack éri meg h aki egyedül van akkor a kissebb adagért többet fizessen mert hasztalan a társadalomnak h egyedül van

Pl egy kis doboz kukorica 300ft a családi nagy kuki 180

Miért? Mert egyedül kevesebbet termelsz vissza és vásárolsz be mint egy család

2020. okt. 7. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
#2 nem jártam.Amúgy én szeretek étterembe járni,de azt hiszem le kell szoknom róla és meg kell tanulnom rendesen főzni.Mert így vagy elmegy kajára az összes pénzem,vagy folyton éhes maradok.
2020. okt. 7. 00:20
 5/19 A kérdező kommentje:
#3-as és azt is tegyük hozzá hogy egy tányér főzelék és egy fasírt elkészítése nem kerül 1500 forintba.Csak az étterembe annyiért adják el neked,hogy minél nagyobb legyen a haszon.Te meg jól se laksz még 1500-ért se.
2020. okt. 7. 00:24
 6/19 anonim ***** válasza:
99%

"hogy minél nagyobb legyen a haszon"


Inkább hogy nyitva tudják tartani a helyet egészséges profit mellett. A Forbes még nem hozta le az étterem tulajokat Magyarország leggazdagabb listájában...

2020. okt. 7. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
76%
van ám lehetőség több pénzt keresni is...
2020. okt. 7. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
99%

Elképesztően naív ez a kérdés. Fordítsd meg a dolgot, miért várod el akárkitől hogy téged úgy etessen, hogy neked az gazdaságos legyen? Természetes, hogy egy üzleti vállalkozásnak szüksége van a profitra. Az éttermek, de még a kifőzdék sem arra vannak hogy napi szinten te ott egyél, pláne ha nem engedheted magadnak. Egyáltalán nem átlagos dolog mindennap ilyen helyekre járni. Ha neked lenne egy vállalkozásod, ami a saját és az alkalmazottaid megélhetését biztosítja, te sem adnád annyival olcsóbban az ételt. Ha azt akarod hogy valaki főzzön rád, azt meg kell fizetni.


A másik meg az, hogy nem kell nagy főzőtudomány vagy ügyesség ahhoz, hogy a legtöbb hétköznapi ételt elkészítsed. A legtöbb ételhez amit én szoktam mondjuk enni, találsz akárhol a neten receptet és azt követed. Nem lesz tökéletes, pláne nem elsőre, de nem leszel éhes utána.

2020. okt. 7. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
#8 igazad van,csak ha túl drágán adja az ételt a tulaj,ami miatt nem mennek oda enni vagy csak kevesebben,abba is belebukhat.És az alkalmazottai is munkanélküliek lehetnek.
2020. okt. 7. 01:36
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Persze, na de ez egy teljesen másik kérdés. Az étterem meghatároz egy árat amely nem túl olcsó, se nem túl drága. Ezt követően te eldöntheted hogy szeretnél-e ott enni. Az étteremben való evés nem alapszükséglet, nem jár senkinek.
2020. okt. 7. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!