Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » 30 éves múltam. 3 diplomám...

30 éves múltam. 3 diplomám van, éltanuló voltam az egyetemen. Most nincs munkám, barátnőm soha sem volt, nincs önálló életem, otthon lakok, barátaim sincsenek. Elkezdtem a doktorit, ahonnan végül kirúgtak. Nem látom a kitörést. Végem van?

Figyelt kérdés
2020. szept. 22. 08:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%
Milyen szakos diplomaid vannak?
2020. szept. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
98%
Amíg egészséges vagy, semmi baj.
2020. szept. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
97%
És te akartad a 3 diplomát, a mindig élen járást? Mert nagyon fontos, hogy elvárás volt-e, aminek meg kellett felelj, vagy te magad választottad az utakat.
2020. szept. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Bölcsész vagyok.
2020. szept. 22. 08:13
 5/18 anonim ***** válasza:
27%
Akkor megvan a válasz.
2020. szept. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
74%

Minek 3 diploma? Inkább kicsit élni kellett volna. Na, meg munka mellett is lehet tanulni.

Minél előbb keress munkát. Bármilyet. Gondolom, olyat úgyse találsz, ami a végzettségedhez passzol, szóval nem is ragaszkodj ehhez.

A csajozásra nem tudok mit mondani, azt lehetett volna suli közben is.

2020. szept. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
21%

30 éves korodig lébecoltál, most már ideje nekiállni dolgozni. Legalább látni fogod, a munkaerőpiac mennyire értékeli a diplomáidat.

Ha 3 bölcsészdiploma, akkor lehet, hogy semmire se. Ne búsulj, gyárban, szalag mellett, 3 műszakban is lehet irodalmi és filozófiai kérdéseken elmélkedni. Csak a kezed járjon közben szaporán!

A nőket meg felejtsd el. Aki 30 éves koráig egy napot nem dolgozott és semmit se tud felmutatni, azzal szóba sem állnak.

2020. szept. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
77%
Kár volt ezt kitenned ide, mert ha padlón vagy, itt úgyis csak beléd rúgnak mégegyet. Ne várj megerősítést attól, aki vagy hiányszakmát tanult, vagy nem is tanult egyetemen semmit egyáltalán, nem fogja megérteni a sorsodat. Gondolom ha doktoriig mentél, akkor kutatói, oktatói életpályát szántál magadnak, a doktori iskola is egyfajta “munka”, amit fizetésért végzel az egyetemen, lebutítva annak, aki nem érti. Sokan vagyunk ám, akik rosszul választottunk szakot, valakinek másodjára se jött be és kénytelen másban elhelyezkedni, akár betanított munkát végezni. Az biztos, hogy még egy 10. Papír nem fog kisegíteni téged semmivel, így azzal kell operálnod, amid van. Nyelveket biztosan tudsz, ha egy mester fokozatod már van. Illetve vannak munkahelyek, ahol bölcsészeket előszeretettel foglalkoztatnak. Ilyenek például call centeres, idegen nyelvű ügyintézői pozíciók, beszerző esetleg multinál. Bölcsész szak is sokféle lehet, nem tudom, te melyiket csináltad. Ha nyelveket tudsz, tarthatsz magán órákat is szerintem diákoknak, valamint nyelviskolában is tevékenykedhetsz. Ezek csak ötletek. Ha értesz számítógéphez, egyszerűbb irodai munkákra is alkalmas vagy. Könyvtárosnak is esetleg.
2020. szept. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
14%

Nem véletlenül szokták mondani, hogy a bölcsész képzés semmire nem jó... De egy büfé-ruhatár szakon azért lett volna idő csajozni.


Na mindegy. Sz.rból kell várat építeni, ha van nyelvszakod azzal célszerű állást keresni.

2020. szept. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
75%

Azért mert anyagilag nem jövedelmező egy végzettség, attól még lehet értékes. Csak ma már mindent a sikerben (értsd: pénzben) mér a tömeg, így lesznek lesajnálva az akadémikus gondolkodók és felmagasztalva a kódolómajmok.


A Te esetedben viszont lehet, hogy inkább a szociális élet kialakítására kellene helyezni a hangsúlyt. Esetleg gondolkozhatnál azon, hogy az ország másik végében vagy akár másik országban vállalsz munkát, hogy megváltozzon a körülötted lévő világ. Ha a nézőpont változik, akkor a lehetőségek is változnak.

2020. szept. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!