Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Meg lehet állapítani egy...

Meg lehet állapítani egy emberről a külseje alapján hogy okos,Vagy buta,Vagy szerencsés,Vagy szerencsétlen,Vagy szánalmas és egyéb tulajdonságokat?

Figyelt kérdés
Volt olyan hogy valakire ránéztetek,láttátok rajta hogy nem hajléktalan,De mégis sajnálatot,szánalmat,ellenszenvet éreztetek iránta mert szerencsétlennek tűnt a kisugárzása alapján?

2020. nov. 2. 21:00
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Meg az is érdekel hogy aki bénának tűnik a külseje alapján,annak hogy lesz párkapcsolata,hogy fog kitörni a magányból?
2020. nov. 2. 21:03
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2020. nov. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Tippelgetni lehet, ami kisebb-nagyobb eséllyel bejöhet.


Néha vannak egészen jellegzetes arcok. Pl. egyik egyetemi professzorom most is előttem van: nemes arcél; egyenes tartás, őszbe csavarodó, hátrafésült haj, aranykeretes szemüveg, és mindig elegáns öltözék: fehér ing, öltöny, nyakkendő. Tényleg olyan volt, amilyennek az ember a professzorokat elképzeli.

De volt másik professzorom is, aki egészen másképp nézett ki.

2020. nov. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Néhány fejről lerí, hogy nem agysebészek.

Épp a hajléktalanok nagyon becsapósak. Az alkohol, az utcai lét lepusztítja a személyiséget.

Épp tegnap láttam 60 körüli alkoholista régi gyermekorvosnőnket. Ha nem ismerném, azt hittem volna, hajléktalan

2020. nov. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%
Népünk ebben vérprofi. Előítélet előítélet hátán 1000-el megy...
2020. nov. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
#4 és egy olyan fiúnak,akinek bamba kinézete van hogy lesz barátnője?
2020. nov. 2. 22:26
 7/11 anonim ***** válasza:
72%

#6

1. Sehogy.

2. Kompenzál egy szerethető és vonzó jellemmel és más vonzó testi adottságokkal.

2020. nov. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem lehet. Vannak ilyen sztereotípiák, a szép emberekhez magasabb intelligenciát társítunk tudatalatt pl. Ami persze nem igaz.
2020. nov. 3. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem számít a bamba kinézet, a lelket látni a tekintetben az mindent elárul, legalábbis nekem.
2020. nov. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
ezek inkább megérzések, illetve a korábbi tapasztalatok alapján hozott általánosító megállapítások. a megismert embereket jellemzőik alapján beskatulyázunk és ezeket az előítéleteket húzzuk rá másokra. ha kellően sok embert ismerünk meg kellő alapossággal, illetve ha a véletlenek is úgy alakulnak, akkor akár be is igazolódhatnak az előítéleteink, de egyáltalán nem érdemes ezeket törvényszerűnek tekinteni. még ha vannak is az embereknek általánosabb jellemzői, még ugyanaz az ember is egészen másmilyen tud lenni, ha jobban megismer, ha jó napja van, ha rossz napja van, ha kedvesen vagy épp ellenségesen szólnak hozzá. nincs olyan, hogy valaki csak ilyen vagy csak olyan. ez egy végletes leegyszerűsítése a világnak és az emberi viselkedésnek. a legtöbb ember ugyanazt a személyiségtesztet ugyanazokkal a kérdésekkel sem képes 2 nap különbséggel ugyanolyanra kitölteni, mert a hangulatok, energiaszint, külső behatások iszonyatosan más reakciókat tudnak eredményezni.
2020. nov. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!