Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Introvertáltként mit tegyek?

Introvertáltként mit tegyek?

Figyelt kérdés

36 éves F vagyok és sajnos eléggé introvertált személyiség. Nagyon szeretek egyedül lenni, legszívesebben az szabadidőm nagyrészét egyedül tölteném, elmélyedve a gondolataimban, túráznék, sportolnék, moziba mennék stb.. a problémám az, hogy a párom, akit szeretek szinte egyáltalán nem foglalkozik ezzel, hogy én ilyen személyiségtipus vagyok. A kapcsolatunk elején is már elmondtam neki, hogy nekem sok egyedüllétre van szükségem, hogy feltöltsem a lelki energiáimat és kiegyensúlyozott tudjak maradni.

Szerinte ez egy hülyeség és az élet nem így működik. Szinte soha nem tudok annyit egyedül lenni, mint amennyit szeretnék, mert állandóan nyaggat hogy vele legyek és ez a normális egy párkapcsolatban. Most már sajnos ott tartok, hogy haragszok rá, mert nem árultam zsákbamacskát, nem hazudtam, hogy minden percemben csak vele akarok lenni egész hátralevő eletemben. Még nem is végzek a munkámmal már hív, hogy mikor érek haza, amikor valamit csinálnék egyedül, amikor hazaérek, akkor megjegyzéseket tesz, hogy jó, hogy hazajöttem, menjek csak nyugodtan ő meg ellesz egyedül. Persze cinikusan, hogy ha el is megyek, akkor is egyen az ideg, vagy nem megyek el, hogy ne vitázzunk, de akkor úgy érzem megsemmisülök, mert nem tehetem amit legjobban szeretek.

Van egy 8 hónapos gyerekunk is, akit nagyon szeretek, sokat segítek is neki a gyerekkel kapcsolatos dolgokban. Viszont már kezdek nagyon szomorú lenni sokszor, mert nem látok ebből kiutat. Csak beáldozom a magam igényét az övékért. Olykor elutaznak az anyjához 1-2 hétre és egyedül maradok otthon. Akkor azonnal visszatér az életkedvem, feltöltődöm, vannak celjaim és kiegyensúlyozott vagyok. Nem akarom elveszíteni őket mert szeretem őket, de egyszerűen nem tudok így működni a kapcsolatban. Hogyan lehetne ezt a helyzetet megoldani? Van erre egyáltalán megoldás? Van olyan introvertált ember, aki átérzi a problémámat?



2020. nov. 10. 22:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Magyarázd el neki, hogy az emberek igenis így működnek, bár szerintem

még a gyerek előtt kellett volna szakítanod.

2020. nov. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem egy 8honapos gyerek mellett nem te és nem a te igényeid a legfontosabbak.


A feleslegednek igaza van, hogy most munka után igenis otthon a helyed, segíteni nekik, és inkább a feleségednek biztosítani szabadidőt (sportolásra, nyugodt fürdésre stb...).

Szerintem heti 3x1-2 óránál több szabadidő ilyenkor egyszerűen nem fér bele az ember életébe, csak ha a másikra nehezedik minden otthoni dolog.


Ha boldogabb vagy nélkülük, akkor ott nem azzal van a baj, hogy intorvertalt vagy, hanem H gyereket csináltál egy olyan embernek, akivel nem egyek az igényeid, és most egy kis gyerek szívja meg miattad.

2020. nov. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Senki nem szívja meg miattam. És nem újkeletűek az igényeim, hanem mindig is ezek voltak, amiket mondtam is. A gyereket is úgy vállaltuk, hogy akkor is megmondtam, hogy én ilyen vagyok. És ez nem egy hóbort, meg urizálás részemről. Sokat dolgozom a családomért, sokat is segítek, tehát nem tudom hogy jött ez neked kedves második hozzászóló, hogy nem segítek meg hogy a gyerek megszívja miattam.
2020. nov. 10. 23:15
 4/13 anonim ***** válasza:
56%
Neis haragudj meg, de neked egyedül kenea lenned, nem neked való ez a családisdi. Mi a francnak mentél bele? Csak tönkre teszel 2 életet. Mert ebből úgyis válás lesz, a gyerek meg mgeszíja. Olyan személyiséggel ami neked van, csak egy hasonlóval szabadott volna összejönni, mert így kínlódás neked is meg a nőnek is.
2020. nov. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
13%

Első kérdés, hogy lehettél olyan ostoba, hogy felcsináltál egy ilyen kiállhatatlan, arrogáns hárpiát?


Eleve a gyerek 24/7 elfoglaltság, megszűnik vele gyakorlatilag az énidőd évekre. Minek mentél bele, de tényleg? Egyértelműen nem vagytok egymásnak valók. Téged tönkretesz ez a házsártos pitsa, de a gyerekért már te is felelős vagy. (és igen, a gyerek megszívja, mert a folyamatos feszültséget érezni fogja, vagy csonka családban nő majd fel, ha ki mered rakni végre az asszonyt)


Egyébként pedig én is ugyanezzel küzdök a párommal, már voltunk "szakembernél", mostmár talán (remélem) kezdi megérteni és elfogadni, hogy az egyedüllétre irányuló igényem nem a személye ellen szól, hanem általánosan mindenkitől távol akarok lenni. Sajnos ez nálam olyan szintű, hogy szerintem nem vagyok alkalmas párkapcsolatra, de ezt még nem sikerült belátnia.

2020. nov. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem vagyok ostoba es nem házsártos picsa. Csupán ilyen tipus vagyok, de ezert még nem szeretnék egyedül megöregedni és megdögleni. Szeretem a gyerekemet is és őt is. Csupán egy nem introvertált embernek nehéz megérteni, ha a másik fél nem az. Nyilván ilyen emberként nem hasonlót szerencsés választani, mert abból semmi nem lesz nemhogy kapcsolat. Amúgy neked ezt ugyan ebben a cipőben értened kellene nem ostobázni. Olyan válaszokat várnék, akinek sikerült kompromisszumot kötnie a párjával és nem ostobázni tud csak.
2020. nov. 11. 11:09
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Az önző, maguknak való emberek ilyenek. Nem való nekik kapcsolat!
2020. nov. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem vagyok legkevésbé sem önző.
2020. nov. 11. 18:03
 9/13 anonim ***** válasza:

Lepontozhatsz, de attól még nem látod fától az erdőt. Ez a nő soha nem fog megérteni és nem fogja elfogadni, hogy ilyen vagy. Ha te ennek ellenére bele vagy esve, azért kérdés, hogy ő miért nem lépett le.

Nem lesz ennek jó vége, csak kérdés hogyan, és te meg a gyerek mennyire fog sérülni ha ez évekig így megy még.


#5

2020. nov. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nem jóslást kértem, hanem olyan emberek tanácsát, akik hasonló cipőben járnak és nem ostobáznak stb... Te meg azt írtad hasonló cipőben vagy, akkor miert vagy a pároddal? Én az a tipus vagyok, aki ha valami nem az igazi, akkor meg akarja javítani, nem pedig eldobni. Aki ezt nem érti meg kérem ne írjon!

Azzal nem vagyok előrébb.

2020. nov. 11. 18:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!