Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nem tudom feldolgozni a...

Nem tudom feldolgozni a szakítást, élni sem akarok már, hogyan jussak túl ezen?

Figyelt kérdés
28 éves ffi vagyok, 5 évet voltam együtt a párommal. Megismerkedésünk előtt 1 evvel engem kidobtak őt megcsalták. Lehozta a legjobb barátom, ill. neki a barátnője, hogy összehoznak minket, azonnal megvolt a szex, azóta párként éltünk. Az első 3 év csodálatos volt, noha igaz szerelmet már kételen voltam érezni az azelőtti szakításom miatt. Az elmúlt 2 évben romlott meg a viszony: mindig kérdezte, hogy mikor költözünk már össze, házasság, gyerek stb. Ő jómódú családból való, fél éve kapott lakást, autót, mindent. Én, hogy elhesegessem ezeket a kötrlezettségekkel járó dolgokat, az elmúlt 2 évet végig piáltam. Már társaságokban is csak veszekedtünk,mindig ugyanazokon: vagy nála, vagy nálam vagyunk, nem tervezünk közösen, pedig ő nagyon akart tőlem gyereket, családot mindent. De én nem éreztem, az utolsó 2 evben egyedul szerettem volna csak lenni, heti max 1-2 találkozni. De szerettem, egyszeruen csak maganyos tipus vagyok. O kuzdott ertem menjuk ide, menjunk oda stb. A csaladjanak is unszimpi lett ez, ok is ellenem fordultak. Az utolso 1 evben tobbszor szakitas-osszejovetel, a vegen mar csak a sex miatt irtam neki, mindig sirt utana h neki ez nem megy dontsuk el h mi legyen. De en keptelen voltam akarmit is mondani. Mara talalt valakit, 2 honapja vannak egyutt koltozik ki hozza Ausztriaba. Bennem viszont meghalt valami es en is megszeretnek. Most jottem ra h vegleg vege es en tehetek rola, hogyan dolgozzam ezt fel? Minden nao ra gondolok es nem ertem miert nem tudtam eljegyezni es megadni neki amit akart. Ha ujra kellenek neki, johetne a gyerek osszekoltozes akarmi nem erdekel, megha en nem is lennek boldog, de o legalabb az lenne, nem tudok igy elni.

2020. nov. 18. 11:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%

Jobb ez így. Még most is azt írod, hogy ma már megadnál neki mindent, ha te nem is lennél boldog. Ezt így nem lehet. Gondolod, hogy ő nem érezné meg, hogy nem szívből teszed? Ugyanaz lenne a vége, mint most.

Csoda, hogy ennyi ideig tolerált.

2020. nov. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Legalább önmagadhoz legyél őszinte: ha újra kellenél neki, újra elmenekülnél. Igen, most, hogy világos, hogy már nem zongorázhatod vissza magad, kicsit megzuhantál. Az idő majd segít.
2020. nov. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%

Csak akkor tudod értékelni a jó dolgokat igazán, ha ténylegesen elveszítetted.


Ha igazán férfiként tudtál volna viselkedni ám, akkor nem a piába menekülsz, mert neki jobb a hátszele, hanem a legjobb belátásod szerint éled vele az életed. Én is ilyen jobbmódú lánnyal jöttem össze és semmi gondunk nincs, mindent megbeszélünk. Valószínűleg te ezt nem voltál hajlandó megtenni és rá is ment a kapcsolatra a fejedben. Még a segítségkiáltására sem reagáltál a leányzónak amikor csak szexelni jártatok össze a végén. Ezt így nem lehet csinálni.


Mindegy, mostmár próbáld meg feldolgozni. A következő leányzónál pedig lehetőleg ne kövesd el ugyanezt a hibát.

2020. nov. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%
Az egész történetedben csak az jött le hogy neked csak szexre kellett az exed. Sose szeretted azt se tudod, mi az a szeretet.
2020. nov. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szerettem, nem tudom miből jön az le, hogy "csak a szexre kellett". Voltunk 10 országban nyaralni, kirándulni, csak hogy lássam a boldogságát. Amiatt vettem autót, hogy pl. Horvátországba is ki tudjunk menni, mert tudtam, hogy vágyik autós nyaralásra is, azóta a kocsit is eladtam, mert magamnak feleslegesnek érzem. Egyszerűen én nem voltam boldog valami miatt és féltem a család-házasság-gyerek?sztoritól, mert apám 8 évesen otthagyott minket a testbéremmel és akárkit nézek a közelemben, mindenki csonka családban nőtt fel. Elmentem a kapcsolat végén pszichiáterhez is, hogy segítsen, mert itt lenne egy látszólag tökéletesen működőképes kapcsolat, én viszont minden nap üresnek éreztem magam, de ott is csak gyógyszereket kaptam a major depressziómra és folyamatosan megerősítették, hogy nem egy az utunk a párommal, engedjem el, mert ezért kerültem ilyen állapotba, hogy mások voltak a célok. Én nem akartam a jó hátszelet kihasználni, nem éreztem volna magamat ffinak mellette, előbb akartam magamnak is egy külön lakást. Csak ez nem jött össze, mert minden pénzemet a kapcsolatra költöttem a nyaralásokkal, éttermezés stb.
2020. nov. 18. 13:32
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A lány elvárta ezeket a dolgokat (étterem, nyaralás, kocsi, lakás, jólét) vagy csak bemesélted magadnak, hogy ez van?


Mert ha az igen, akkor tényleg nem tehettél igazából semmit, a társadalmi szint által kiváltott gondolkodásmód egyszerűen túl magas volt.


-#4

2020. nov. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
"előbb akartam magamnak is egy külön lakást" - ez így jól hangzik, de sajnos nem egy reális cél manapság, kettőnek is sokszor nehéz. Szerintem ez is csak egy "alibi" volt, az igazi bajod, hogy félsz az elköteleződéstől. Igen, ha kinyílsz, fennáll a veszélye, hogy otthagynak. De túl lehet élni. Van az az ember, akiért megéri kockáztatni.
2020. nov. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Sosem várt el semmit, és nem is akart lehúzni soha. Én nem akartam egy otthonülős unalmas valaki lenni, ami a végén végülis már bekövetkezett. A nyaralásokba ő is adott bele, de jellemzően a szülők-nagyszülök pénzéből, mert most sincs bevétele a covid miatt, de engem ez sem zavart. Tény, hogy rengetegszer vita tárgya volt, hogy meg kéne álljon a saját lábán, erre mindig az volt a válasz, hogy inkább örüljek, hogy neki ilyen szülei vannak és tolják alá a dolgokat.
2020. nov. 18. 13:56
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Oké, az utolsó mondat alapján ő sem egy egészséges felfogású ember. Viszont a kapcsolat maga a te odtobaságodra ment rá.
2020. nov. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer azt írod, hogy igaz szerelmet képtelen voltál már érezni az előző kapcsolatod miatt, utána meg azt, honnan vettük, hogy nem szeretted?!
2020. nov. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!