Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám miért nem tudja...

Anyukám miért nem tudja feldolgozni, hogy nem akarok szörpöt venni?

Figyelt kérdés

Csütrtökönként jön a sződligeti szikvizes furgon, ahol lehet venni ilyen kékszítű szódás üvegeket és mindenféle magyar gyártmánú szörpöket. piros, pölöskei stb stb.


Na. anyám minden áldott csütörtökön vesz úgy 5-6 üveggel a szörpökből. Tudjátok mennyi van? Megszámoltam: 81db teli, bontatlan szörpösüvegünk van a kamrában. úgy néz ki, mint egy áruház italospolca..

És közben meg mondom neki, hogy DE ANYA!!! NEEEEMM KELLL!! Nem veszed észre, hogy már 3 éve egy sem fogyott el? Nem szeretem a szörpöt!


Alsó tagozatban, úgy 8 éve nagyon szerettem, az iskolába is mindig málnaszörpöt csinált nekem anya. És ezért, valamiért úgy kezel, mintha szörpfüggő lennék. de nagyon durván.


Olyanokat mond, hogy dee azért veszek, mert nem bírsz mást inni. És ezt nem csak nekem mondja. Bárki másnak is ugyanít állít be engem. Kérdezték, hogy ihatok-e buborékos vizet (2.osztályban) anyám arra mondta, hogy ja neem nem ő csak a szörpöt képes meginni.


Közben meg egyrész ki nem állhatom, mert olyan cukros és szirupos, hogy hányok tőle :/ Mindig megkérdezem, hogy hát jó, ha ennyire szereted akkor vegyél. Akkor megsértődik, de a futárnak mégis mondja, hogy neem hát azért kérek 3 üveget, mert hát azt sem akarom, hogy szomjan haljon ez a gyerek.


Nem tűnik föl neki, hogy reggelente mindig vizet viszek magammal a suliba, nem tűnik föl neki, hogy még előtte is vizet iszom? A legrosszabb az, hogy egy forró nyári napon szörpöt iszom. Megőrülök tőle!


2020. júl. 2. 12:12
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
57%
HEti 5-6 az három év alatt majdnem nyolcszáz. HA egy sem fogyott el, hogyan lehet 81?
2020. júl. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Rakd ki a konyhaszekrényre az összes üveg szörpöt a kamrából, mikor anyád nincs otthon, ha hazajön, szembesüljön vele. És ne tedd vissza, neki kelljen, vállald a botrányt. Erre talán emlékezni fog. Ha erre sem, akkor alzheimer kezdődik nála.
2020. júl. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
98%

Ne haragudj, együttérzek veled, de én ezen olyan jót röhögtem XD


Anyukád süket is meg vak is, sztem hagyd rá, ha esetleg jön egy zombiapokalipszis majd ráfanyalodtok :D vagy nyithattok egy szörpös boltot :D

2020. júl. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Jó nem 5-6, hanem 1-2-3. kb. egyel odébb nyomtam a számokat.
2020. júl. 2. 12:21
 5/28 A kérdező kommentje:
de nem hiszem, hogy elfelejtené.. Hanem valahogy túlzásba viszi a rögeszméjét, hogy én szörp nélkül meghalok.
2020. júl. 2. 12:21
 6/28 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem is alzheimeres. Másban nem jelentkeznek nála furcsa dolgok?
2020. júl. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Szeretné azt hinni hogy még mindig az a kis gyereke vagy aki voltál.

Ne veszekedj vele, egyszerűen pakolj ki vagy tíz teli szörpös üveget a konyhapultra, ne a közepére, de oda ahol jól látható hogy sok van belőle. Ha elteszi a kamrába akkor tedd ki elé újra, de akkor még 1-2 darabbal többet.

Csináld ezt meg minden nap, ha kell többször is, a végén ha 20 üveg lesz a pulton az sem baj.

Tegyél rá egy papírt nagy betűkkel, hogy ANYA, KÖSZÖNÖM SZÉPEN MÁR VAN ITTHON ELÉG SZÖRP!

Legyél vele kedves, nem bántásból csinálja, csak becsípődött neki és nem hajlandó elfogadni hogy változtál. Addig pakolgasd ki a szörpöket amíg meg nem unja, de ragaszkodj hozzá, hogy mindig legyen a konyhában jól látható helyen 2-3 üveg szörp utána is, hogy lássa, van bőven ha a gyereke szeretne belőle inni!

Én nem vagyok rákattanva a szörpre, de nekünk is kint van a konyhapulton. Régebben amikor mindig azt itták a gyerekeim akkor néha 3 féle is volt kint egyszerre és mindig akkor vettem újat, amikor láttam, hogy már csak kevés van az alján az egyiknek. Aztán hosszú ideig nem változott a szörp szintje, mert az én gyerekeim is mást kezdtek helyette inni, de mivel ott volt a pulton, nem vettem újat. Majdnem 1 évig állt ott az a fél üveg szörp érintetlenül, mikor felszámoltam és hónapokig senki nem is kereste. Épp 2 hete szólt rám az egyik, hogy vegyek szörpöt, mert most megint inkább azt inna a gyümölcslevek helyett.

2020. júl. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
75%

81 üveg bontatlan szörp mellett anyád még újabb szörpöket vesz, akkor

- megőrült

- nem 81 db van csak 3 és túlzol (bár 3 mellett sem kell újabb)

- vagy rohadtul unatkozol és ezt találtad ki.

Mondjuk a múltkori szomszéd Mari nénis sztorid az életszagúbb volt!:)

2020. júl. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
persze nagyon unatkozom. Eladni sem lehet 81 üveget, ahhoz már ekreskedelmi engedély kell. meginni meg hogy? 10 év alatt?
2020. júl. 2. 12:37
 10/28 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező, ne beszélj butaságot. Miért kellene kereskedelmi engedély? Miért kellene egyben a 81 db-t eladni?

Megkérdezed a szomszédokat, ismerősöket, hogy vennének-e a bontatlan szörpökből 1-2-t olcsóbban, mint a rendes ára - és ennyi.

2020. júl. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!