Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Az egyetemen miért tartják...

Az egyetemen miért tartják lúzernak azt aki nem jár bulizni?

Figyelt kérdés
Nem veszik figyelembe azt sem, hogy jó tanuló és kedves másokkal.

2020. nov. 20. 14:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%

Ki tart annak?

Lehet rossz egyetemre jársz.

2020. nov. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 October15 ***** válasza:
20%
Fura egy helyre járhatsz. XD Nekem max annyival reagálták le, hogy hát ok. Vagy ha én kérdeztem egyik csajt, hogy mégis az hogy jön neki össze, hogy egyetemi tanár akar lenni de ajánlott / kötelező irodalmat 3 év alatt még 1x nem láttam a kezében? Mire közölte, hogy "neki van élete". :D Ok van melója egyetem mellett meg pasija... de hát könyörgöm szorgalmi időszakban kb a fszomat verem és így ~4,3 az összesített súlyozott anyám kínjával szétcseszett kredit indexem. :D Az első félévet leszámítva a legrosszabb eredményem 4,1 amikor is az a disco baleset történt, hogy egész vizsgaidőszak alatt beteg voltam szóval gyakorlatilag 10 nap alatt tudtam le az összes vizsgám. XD Szóval na azért nem annyira mocskosul időigényes a szakom, már ha van hozzá egy pici affinitásod.
2020. nov. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
29%
Azért, mert az életben az ilyenek hátránnyal indulnak majd. Kapcsolatok kellenek és azt az otthon ülő jó tanuló nem tudja kiépíteni. Sajnos erre én is csak későn jöttem rá.
2020. nov. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
81%

"Kapcsolatok kellenek és azt az otthon ülő jó tanuló nem tudja kiépíteni"


Mi? Nemár. A szórakozóhelyen a sok részeg ember közt fogod majd megtalálni azt, aki a karrierednek majd lökést ad? Azt el tudom képzelni, hogy esetleg a valakinek a valakije leszel az egyetem keretein belül, így pl jobb koliszobába kerülhetsz, ha ismered a HÖK-öt, akár le is tudsz egy kis pénzt nyúlni "közösségi programokra befizetett hozzájárulás" néven, de azért az nem igaz, hogy ha valaki kimarad az egyetemi bulikból, rögtön hatalmas hátránnyal indul.

A jó tanuló, aki szorgalmas és kiemelkedő, a cégek akár BA/BSc alatt rátalálnák a hallgatóra és gyakornoki programokat ajánlanak neki. Na, ezek azok a dolgok, amik valóban megalapozhatják egy sikeres karrier indulását.

2020. nov. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
74%

1. Egyetemre nem bulizni járunk.

2. Ettől függetlenül azért kell a diákélet, jobb helyeken a tanárok buzdítják a diákokat, hogy azért menjenek és kicsit kapcsolódjanak ki a tanulás mellett.

3. Nem pont buliban fogja az ember a szakmai hálót kiépíteni, főleg gólyaként, amikor csak a piálásról szólnak a bulik.

4. Nem vagy lúzer, de ezer más diákprogram van. Nyitni kell és ismerkedni, mert különben tényleg lúzer lesz belőled.

2020. nov. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 October15 ***** válasza:
89%
3.: Hát nem tudom lehet többre megyek azzal ha az egyik tanárom figyel fel rám mintha egy matt részeg szaktárs... :D Legalább szakdogához nem kell témavezetőt vadásznom.
2020. nov. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
77%
Harmadik, teljesen igazad van. nehezebb volt a kapcsolatokat kiépíteni, végzés után kb. álltam a kezemben a diplomámmal,hogy oké, hogyan kéne munkát találni akkor? Ha lett volna ismerősi kör mindenfelé, akkor lehet nem fél évbe tellett volna, mire a szakmámban el tudok helyezkedni. (amúgy természetesen dolgoztam kulimunkát). Most már így harmincon túl persze vannak mindenfele szakmai kapcsolataim, de egyetem alatt sokkal egyszerűbb lett volna. De hát mindig utólag okos az ember.
2020. nov. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem is számíthat valamennyit, bár nem feltétlenül a buli a lényeg, hanem inkább szélesebb értelemben a kapcsolatépítés és aktív közösségi élet. Ez pedig sokszor nincsen meg a "bulizni nem szerető" hallgatók esetében és ez szokott inkább probléma lenni. Nekem legalábbis az a személyes tapasztalatom, hogy önmagában az nem elég, ha az ember jó tanuló és szorgalmas. Nekem négyesnél rosszabb jegyem eddig nem volt az egyetemen, mindig 4,5 felett szokott lenni az átlagom, minden vizsgám elsőre sikerült, elolvastam a kiadott irodalmat stb., de ezzel igazából még az egyetemen sem mentem semmire. Jelentkeztem több egyetemi gyakornoki lehetőségre, mentorprogramba, Erasmus mentornak, egyetemi újságba stb., de sehová sem vettek fel, mert mindenhol előkerültek az olyan kérdések, hogy pl. eddig milyen közösségi szerepet vállaltam, milyen szervezetnek vagy közösségnek voltam/vagyok a tagja, milyen csapatjátékos vagyok, aktív szociális életet élek-e stb. és személyes ismeretség is sokat számít. Nálunk a tanárok is csak azokkal foglalkoznak, akik pl. bejárnak a fogadóórákra, részt vesznek az egyetemi programokon, valamilyen közösségi szerepet vállalnak stb., de az önmagában semmit nem jelent nekik, hogy valaki jól teljesít-e vagy érdeklődik-e a tárgya iránt. Valamivel ki kell tűnni, kellenek a kapcsolatok és kell valami plusz, ha az ember érvényesülni akar. Nyilván vannak olyan szakok, aminek végeztével szimplán a képesítéseddel és szaktudásoddal el tudsz helyezkedni, de nagyon sok olyan terület van, ahol ez nem ilyen egyszerű.
2020. nov. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
92%

Na, az én szakomról senki sem járt az egyetemi bulikba. Igaz szinte mindenki költségtérítésesen volt, ezáltal a legtöbben suli mellett is dolgoztak.


Itt mindenki felelősségteljes, komoly felnőtt volt, mondjuk ez is megijesztett kicsit.

2020. nov. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 October15 ***** válasza:
82%
8.: Érdekes hely lehet az ahol a tanár nem azzal foglalkozik aki érdeklődik a kutatási területe iránt / szerinte alkalmas lenne rá hanem aki kellő számú tudom is én min vett részt. :D Mondjuk én történelem szakon vagyok így itt elég nagy a szórás. Értem ez alatt, hogy akit mondjuk az ókor érdekel az igen nagy ívben lefogja szrni a városhierarchia vizsgálatot. :D Úgyhogy ha egy tanár azt tapasztalja, hogy valakinek van készsége a kutatási területéhez akkor nem nagyon foglalkozik azzal, hogy jaj de hát amúgy írtál-e már a nem tudom milyen egyetemi újságba vagy sem. :D Azért amikor 1 évben kevesebb hallgatót vesznek fel a szakra mint ahány tanár tanítnai fogja őket akkor lehet nem a közösségi aktivitás a kiválasztás fő szempontja. :D [Főleg nem úgy, hogy töri szakon is megvan az olyan "rostáló" tárgy mint pl az AJK-n a Római jog. :D Úgyhogy mire mondjuk oda jutsz, hogy szakdolgozat írás a kezdő 21-ből jó ha megvan 8.]
2020. nov. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!