Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Kicsit elvesztem, hol ismerked...

Kicsit elvesztem, hol ismerkedjek? 20F

Figyelt kérdés

Sziasztok, 20 éves egyetemista srác vagyok.


Magamról, és a problémámról röviden:

Gyerekkoromban szinte sosem sikerült beilleszkednem sehová, így nagyon visszahúzódó, otthonülős lettem. Gimiben már voltak haverjaim, egy-kettővel azóta is tartom a kapcsolatot, de emberileg nagyon különbözőek vagyunk, a gimis "barátságunk" is csak azért jött létre, mert kilökődtünk az osztályból, aztán a zsák megtalálta a foltját, vagy hogy is mondjam.

Általános iskola felsőben is volt egy haverom, vele is sokat lógtam, csak tavaly összerúgtam vele a port (durván leszólta az egyetemet, ahova járok, holott közel sem büfészak).


Iskolán kívül is ismertem meg egy-két embert (pl nyelvtanfolyam), nos, egy "barátot" találtam, a végén állandóan rendelkezni akart az időmmel, párszor célzottan akarta rombolni az önbizalmamat (hosszú, esetleg privátba kifejthetem), így megszakítottam vele is a kapcsolatot. Nekem nem kellenek mérgező emberek.


Egyetemen nem vagyok egy bulizós alkat - eleve nincs igényem ilyenekre, de mivel eü okokból absztinens vagyok, így aztán sokszor kerülöm is az ilyen alkalmakat. Nem szeretek magyarázkodni. Persze itt is vannak haverjaim, ismerőseim, akikkel amúgy egyetemen elvagyok, illetve a beadandókat/zh példákat megosztjuk, segítünk egymásnak, de ez szerencsére igazából az egész szakra jellemző. Van összetartás.


Nos, röviden fogalmam sincs, hogy merre tovább. Az internetes társkeresőket kipróbáltam, fél évet voltam fent pár oldalon, de hányingerem van már az egésztől. Eljutottam oda, hogy elsősorban nem magammal, hanem a választékkal van problémám.


Arra gondoltam még -amit a pszichológusom is tanácsolt-, hogy a #maradjotthon 2.0 után keresek egy táncházat - elvégre nem veszthetek semmit. De egyelőre nem jutott eszembe semmi más, és most korona van.


Valami ötlet, hogy hol próbálkozhatnék még? Vagy esetleg valaki szeretne beszélgetni?



2020. nov. 21. 14:41
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%

Ha majd a koronavírus járványnak vége lesz, akkor érdemes ellátogatni egyházi hittan csoportokba.


Jelenleg a római katolikus egyház tart csak erősen korlátozott létszámmal szentmiséket. Nem igazán ajánlanám őket a túlzottan merev, szűk látókörű világnézetük miatt. (Legalábbis ez a többségi tapasztalatom Velük.)


Én a protestáns (evangélikus, református) egyházi közösségekkel vagyok KIS HÍJÁN MAXIMÁLISAN elégedett. Sokkal lazább, felszabadultabb, otthonosabb környezetet, helyesebben légkört tudnak teremteni egymás között... be- és elfogadás jellemzi őket, egy idegennel/újonccal szemben - szinte az első perctől kezdve.


Ui: ettől függetlenül még léteznek más egyházak is (akár a görög katolikust is ajánlhatnám, mert ott bizonyos imaszövegek a legreménytelenebbnek látszó élethelyzeteket is feloldhatják.) Nem mindig annyira merevek, mint a római katolikusok, de hasonlóképpen fegyelmezettek.

2020. nov. 25. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

#11


Nem tartom jó ötletnek, egyházi iskolába jártam, emiatt elég sokat jártam gyülekezetekbe, és semmi jót nem tapasztaltam.


Ismerem az ilyen közösségeket, és többé nem kérek belőle. Képmutató banda. Attól még nagyra értékelem az ötletet, szívesen fogadok még válaszokat.

2020. nov. 25. 16:48
 13/19 anonim ***** válasza:
0%

Könyvtárakban, ha majd kinyitnak újra. Művelődési házak programjait igénybe véve (lakókörnyéked önkormányzatának honlapja is ELÉGGÉ TÁJÉKOZTATÓ JELLEGGEL BÍR...)


Ügyintézéskor (önkormányzat porta- illetve recepciószolgálata, kormányhivatalok ügyintézői, ÖNKÉNTES MUNKALEHETŐSÉGEK KÖZÜL LEHET VÁLOGATNI - főleg fiataloknak JÓ KEZDÉSKÉPPEN...)


Tömegközlekedési eszközökön, azok megállóhelyein, BEVÁSÁRLÁSOK közepette (élelmiszer, háztartási- és vegyiáru cikkek, műszaki cikkek, INTERNETSZOLGÁLTATÓK pultjainál, bevásárlóközpontok INFORMÁCIÓS PULTJAINÁL, rezsi feladása - villanyszámla, gázszámla és egyéb MINDENFÉLE DÍJAK befizetésénél.)


Bankok ajánlatait böngészgetve, postahivatalokban - most egyelőre ennyit sikerült összeszedni. (Tömegközlekedési eszköznek számít nemcsak a busz, villamos, metró, trolibusz - hanem a volánbusz és a máv is!)

2020. nov. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%

11-es válaszoló voltam (a 13-as választ is én írtam.)


Ja, majdnem elfelejtettem: szerintem a területileg illetékes Munkaügyi Központot/foglalkoztatási osztályt se hagyd ki a számításból!


Akár az illetékes családsegítő központnál is kérdezősködhetsz - ÖNKÉNTES MUNKA(!) - vagy az idősgondozó központok is KERESNEK ÖNKÉNTESEKET! (Igaz ott inkább a közép korosztály dolgozik.)


Tanfolyamokra jelentkezhetsz, NYELVTANULÁSI LEHETŐSÉGEK - stb. stb.

2020. nov. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

(Jaj -,-' nyelvtanfolyamra elmenni és piszkálni a társakat.)

Talán még edzőterem a fentieken kívül, de ott se üldözd a többi embert a nézeteiddel túlságosan nehogy tolakodó legyél.

Az egyetemen sok egyedi program van, választható tárgyak.

Ilyenek még a képfestés, főzőest.

Gratulálok a netes sikerekhez, sokan mondanak róla pozitív példákat is.

2020. nov. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

"(Jaj -,-' nyelvtanfolyamra elmenni és piszkálni a társakat.)


Talán még edzőterem a fentieken kívül, de ott se üldözd a többi embert a nézeteiddel túlságosan nehogy tolakodó legyél."


Szerintem túl sokáig álltam hozzá úgy, hogy "jajcsaknezavarjakmásokat", és pont ezért kerültem mindig perifériára. Gondolom... Sosem voltam tolakodó, lehet pont ez a baj?

2020. nov. 30. 09:33
 17/19 anonim ***** válasza:

Most a kiválasztott hölgynél, vagy a csoportban voltál visszafogott?!


Mindegy, csak egy nézőpont:

Tolakodó ne is légy, túl sok energia.

Gondolj úgy erre a helyzetre, mint önismereti folyamatra. Mire jó a röptében a legyet is effektus?!

Annyi féle szeretetnyelv van, próbáld megtalálni a kiválasztottadhoz leginkább illőt és ne vezesd félre.

Majd randira hívni egy alkalmas pillanatban.

2020. nov. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Én is akarnék Tinderezni,de félek,hogy ismerőseim megtalálnak,és ez így nem lenne jó,ott a nevem,képem... Valami tipp?
2020. nov. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

#18


Ha csak emiatt nem regisztrálsz Tinderre, szerintem nem is kell neked igazán társ. Különben is, kit érdekel az ismerőseid véleménye? Magasról tegyél rá. Olyan profilt csinálj, amit nem kell szégyellned, és ne írj óriási baromságokat a leírásba.

2020. nov. 30. 17:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!