Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szerintetek az, hogy azt...

Szerintetek az, hogy azt javasolják az embereknek hogy ismerkedjenek személyesen és ne az interneten az azért van mert az emberek nem akarnak haladni a korral?

Figyelt kérdés
Mintha tényleg nem akarnánk átlépni a 21.századba,Mintha ragaszkodnánk a nyolcvanas kilencvenes évekhez,Mintha nem akarnánk elengedni a múltat.Ti nem így látjátok?
2019. okt. 10. 20:22
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem nem. Teljesen más a két dolog, élôben jobban átjön a dolog, látod a máaik reakcióit stb.


Mielôtt azt mondanád, hogy én sem akarok haladni a korral, megjegyezném hogy, de haladok a korral és annak ellenére, hogy interneten próbálok ismerkedni egyetértek azzal, hogy élôben jobb.

2019. okt. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
35%
Szoftverfejlesztő vagyok és szerintem is értelmesebb offline ismerkedni, mint interneten. Persze ha máshogy nem megy, akkor meg lehet próbálni neten, de nem annak kéne lennie az elsődlegesnek.
2019. okt. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen de az internetes ismerkedésből is lehetne személyes találkozó.Csak akarni kéne.
2019. okt. 10. 20:29
 4/10 A kérdező kommentje:
Nekem úgy tűnik mintha az emberek nem nagyon vevők az új dolgokra,lehetőségekre.Ezért is nyer mindig a Fidesz is például és ezért is marad Tarlós István Bp.főpolgármeste
2019. okt. 10. 20:32
 5/10 anonim ***** válasza:

Bár a Fidesz dologban igazad van (Több alkalommal is tapasztaltam a környezetemben, hogy valaki azért szavasz rájuk, mert "Hát úgyis ôk nyernek, akkor meg mindegy") a Bp a dologhoz pedig nem tudok hozzászólni, mert debreceni vagyok, de ebben tévedsz.


Van olyan tábor aki élbôl megveti az internetes ismerkedést, mert az ô idejében nem ez volt a szokás. Na igen, erre a táborra igaz amit gondolsz. Viszont sok indoka lehet egy embernek arra, hogy a személyes ismerkedést tartsa elônyösebbnek (Persze ez nem feltétlen jelenti, hogy személyesen nagyobbrészt ismerkedik, mint interneten keresztül)

2019. okt. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából egyetértek vele, mivel az eddigiek alapján nekem is az a tapasztalatom, hogy az internetes ismerkedés teljesen megbízhatatlan és bizonytalan. Beszélgetőpartnereket lehet találni, de még egy hosszú virtuális kapcsolat után is nagyon könnyen kudarcba fullad a dolog vagy egyáltalán nem is realizálódik. Mindenki fél tőle, hogy akivel megismerkedett valaki másnak adja ki magát mint aki valójában és ez tényleg elég sokszor elő is fordul. Persze, a valóságban is csak egy embert látsz és lehet az bárki a kinézetétől függetlenül, de azért ott mégis sokkal több eszköz áll rendelkezésre amelyeknek segítségével átfogóbb képet kaphatunk róla. Azt gondolom, hogy az internetes ismerkedős portálok nagy része kamu, tehát valójában nem lehet rajtuk igazi kapcsolatokat kialakítani, csak olyanokat amelyek eleve kudarcra van ítélve. Biztosan vannak kivételek, biztosan vannak akiknek sikerült, de a nagy többségre szerintem inkább az a jellemző hogy időről időre, újra és újra mindig hoppon marad... Hidd el sokkal nagyobb élmény szemezni valakivel a buszon mint órákat csevegni a nagy üres semmiről...
2019. okt. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Full hülyeség amit kérdezel. A valóságban is annyi ember felcesz egy mű személyiséget, egy mű életet. (Pl a pszichopaták). Az interneten meg mivan, ha én egy 17 éves lány vagyok? Mivan ha más oldalon már 40 évesnek adom ki magam? Vagy ha jelenleg ezen az oldalon Hanna a nevem, facebokkon meg Gábor? Nem tudhatod ki ül a monitor másik oldalán. Pláne azt nem milyen szándékkal. ;)

Lehetek itt mézes mázas kedves ember, valóságban meg egy elmeháborodott. Es még csak azt sem tudod ki vagyok valójában.

2019. okt. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Van benne valami, hogy élőben tényleg "több" jön át, de ez szerintem egy borzasztóan túlgondolt dolog. Túl azon, hogy pl. Skype-on ugyanúgy látod a másik reakcióit, írásban is ugyanúgy tudsz a másikkal kommunikálni, mint mondjuk a 80-as években postai levélben. Soha nem tapasztaltam, hogy annyival másabb lenne interneten kommunikálni, mint élőszóban. Más, persze, hiszen minden kommunikációs közegnek mások a jellemzői, de ettől nem lesz jobb vagy rosszabb. Egyszerűen ez sokaknak (még) idegen, és ami idegen, attól az ember ösztönösen fél. (Bár szerintem felesleges ilyen hatásvadász módon élezni a generációs ellentétet... nincs itt semmi múltban ragadás, csak pusztán egy ismeretlen eszköz.)

Meg aztán hajlamosak megfeledkezni az emberek arról, hogy az internetet sem képzeletbeli lények használják, hanem ugyanazok, akikkel mondjuk az utcán találkozol.

Én azt mondom, hogy nem vagyunk egyformák. Mindenki tudja, hogy mi neki a legkomfortosabb, hol/hogyan tud a legjobban önmaga lenni. Senkit nem kéne a kommunikációs szokásai miatt lenézni, vagy magasztalni.

2019. okt. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Van, aki jobban szereti a személyes ismerkedést mert jobb szereti látni is az illető arcát, arckifejezéseit, testbeszédét, gesztusait amikor ismerkedik.

Plusz ugye sok ember tök más neten mint élőben. Neten vicces és határozott, élőben túl félénk ahhoz hogy egyedül menjen oda a büfésnőhöz. Meg ugye ha neten ismerkedsz sokszor elfelejtenek visszaírni. Mert ugye valószínűleg ötven másik emberrel chatel, közbe Youtube-ot néz, szóval nem te, egy kb ismeretlen kötöd le a figyelmét. De ha ott vagy előtte akkor valamennyire azért kénytelen rád figyelni :D És élőben -szerintem- könnyebb végigvinni egy beszélgetést. Mármint neten beszélgettek, az sokkal elnyújtottabb, egy idő után kifogytok a témából, ami vagy üres beszélgetésbe megy át, vagy valaki csak leláttamozza az üzenetet, vagy megvárod amíg dolga nem akad vagy aludni nem megy. Élőben mindez sokkal gyorsabban lemegy és új témákat is könnyebb találni. (megint, szerintem)

Amúgy ne érts félre, én is jobb szeretek neten ismerkedni, de a személyes ismerkedésnek is vannak előnyei, amik miatt egyesek jobban szerethetik :) Személyesen és neten ismerkedni tök más, nem olyan ez hogy az idő előrehaladtával eltűnik a személyes ismerkedés :D A levelezés már évszázadok óta létezik és elég komoly barátságok és szerelmek szövődtek még sima levél útján is, nem az új idők találmánya a leveleken/üzeneteken történő ismerkedés.

2019. okt. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
46%
Nem. Az internetes ismerkedés során az emberek teljesen kifordulnak önmagukból és 100%-ban a külsőségek alapján kezdenek el válogatni, mint egy piacon. Annak, akinek nem elég piacképes a külseje a nethez, inkább élőben érdemes próbálkoznia.
2019. okt. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!