Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szerintetek sok a magányos...

Szerintetek sok a magányos ember manapság? Ha igen, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Nyugodtan írjatok tapasztalatokat, véleményt, általatok gondolt megoldási lehetőséget, beszélgessünk.

2020. dec. 1. 19:58
1 2
 11/19 anonim válasza:
71%
Sziasztok! Én abszolút csakis csak az internetet és TV-t tudom hibáztatni. A tv-ről nem tudok olyan sok mindent ellenben az internettel és az egyes applikációk fejlesztésével, mivel ezzel foglalkozom, és ez az ami miatt én is szorongok és magányosnak érzem magam pedig nem kéne és hiába tudom nem tudok tenni ellene. A mai applikációk (oldalak) az abszolút fogyasztásra vannak kihegyezve, a platformok tényleg létrehozták azt, hogy 1 másodperces késéssel a világ másik pontján is tudsz akárkivel beszélni, de ennek nagyobb ára van mint ahogy azt mindenki gondolná minden téren. Csak egy google keresés amit beütsz 5 led izzó 3 pernyi energiáját követeli meg. Ahogy az hogy te beszélgethess teljesen ismeretlen emberekkel akik szimpatikusak neked annak az az ára hogy próbálják azt mutatni neked, hogy másoknak milyen szép és jó életük van, akiknek addig akár létezéséről sem tudtál. Hiába akarsz tenni ellene úgy hogy nem kezdesz el követni senkit és semmit akkor is az arcodba kapod a kereséseid alapján neked mi lenne "jó". És itt még nem vesztené el az ember a csatát, de mivel ember így azonnal elveszti, hiszen mindig mindenkinek van valami célja és látja, hogy mások már elérték és nekik milyen jó. És akármennyire akartam az ellen a tény ellen harcolni, hogy a fogyasztás abszolút normális és szükséglet, nem az a szint amit ilyen mocskos szinten megütnek a platformok az hihetetlen. Amint rámész valamire egy algoritmus kielemzi mennyi ideig hagytad azon a képen a képernyőt, majd ellenőrzi azon a képen mi látható, és szépen elkezdi beajánlani hogy ez és az nélkül elérhetetlen a célod, hisz láttad, te is ott van a képernyőn (nehéz elmagyarázni de valahogy így tudom leírni hogy s miként írjuk őket bár én még szerencsére ilyenen nem kellett dolgozzak, de rengeteg hasonló dolgon igen, és az a baj hogy ez nem legális, de mivel nincs rá törvény így illegális sem). Erre van egy nagyon egyszerű ám bár költséges teszt hogy tiszta legyen. Ha egy full új mobilon letöltöd a facebookot és csak arra kerestél rá és csinálsz egy full új facebook fiókot és új emailt arról a mobilról, és csak egyetlen egy képet nézel meg minden nap a platformon, sorra fogja ajánlani azokat a tárgyakat amik összeköttetésbe hozhatók a képpel (én már kipróbáltam). Egy olyan megfelelési kényszer elé állítja az embereket az internet amit lehetetlen teljesíteni, hisz ha teljesül lesz új célod amit szintén analizál és majd az alapján ez tény, de mennyivel egyszerűbb ha nem kell folyton újra analizálni, hiszen nem kis energiát emészt fel ami pedig sok pénz. Itt viszont muszáj megemlítenem hogy az ezelőtti mondatom csak az én állításom megerősítés máshonnan nincs mögötte magyarul nem kell feltétlen elhinni mert nem hiteles csak ezt gondolom én. Én személy szerint jelenleg egy új nagy webshopnak tanulom, hogy mik azok a szín árnyalatok és kódjuk amik vonzza az embereket. A legelkeserítőbb, hogy már itt hagynám a programozás ezen részét, de mivel rengeteget fizet, és én a pénz rabja vagyok még nem tudtam, talán olyan mint a drog, több kell mint egy elhatározás, még ha tudom is hogy rossz. Elég ironikus mennyire imádtam mikor tanultam ezt, és arról ábrándoztam milyen jó lehet a világ a későbbiekben erre itt tartunk. Ha nektek megadatik az a csoda, hogy lesz gyereketek kérlek ne engedjétek nez közelbe semmi képpen, de még csak ne is játszatok le nekik onnan zenéket, inkább énekeljetek ti és olvassatok ti, hiszen az mindennél többet ér nem csak neki, nektek is. Lehet úgy érzitek utálni fog érte titeket, de én nem engedném felső osztályig az internetet, és középiskoláig a közösségi platformokat. Én már nem tudom megtalálni azt a szépséget ebben a "csodában" mint 12 évvel ezelőtt. Ha én nagyon érthetetlen voltam kérlek ne kövezzetek meg, cserébe javaslom, hogy netflixen nézzétek meg a szociális dilemmát ha még nem láttátok, a kapcsolatot (ez az angol neve connected a magyart sajnos nem tudom) és onnan is az első részét feltétlen az talán valami derűt is tud 5 percre okozni. Illetve rengeteget tudnék még írni, de nekem ez az állás pontom, és nektek is javaslom ha tehetitek főleg ebben a nehéz időszakban mindenki számára inkább offline legyetek a családdal, és barátokkal/barátnőkkel vagy barátok és barátnők keresésével mintsem ti is vakon fussatok a végeláthatatlan vágyakozásokba ami oda vezet, hogy elhiszitek bármit tesztek nem elég és felemészt az internet és depresszió és végül magány egyvelege.
2020. dec. 4. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Volt is valami hasonló film a facebookról, algoritmusokról, talán netflixen vagy youtubeon. Érdemes lehet facebook hírfolyam beállításokban csak azokat látni, akiket tényleg akar az ember. Szemléletet kell váltani. Mindenkinek úgy se tudunk megfelelni, nem is kell akarni. Manapság ez az információ túltolás elég durva.
2020. dec. 4. 05:59
 13/19 anonim ***** válasza:
Ezzel nem sokan fognak egyet érteni, de én nem a tv-t még a netet tartom hibásnak, csak az embereket, akik felelőtlenül használják. Sokan panaszkodnak, hogy milyenek a reklámok, miket mutatnak, miket okoz, és ők mindennek mekkora áldozatai. (És mindezt kiírják az internetenre.) Nem értem, hogy ha eddig eljutnak, hogy ezt felismerjék, odáig miért nem jutnak el, hogy kizárják az életükből? Azt még valamelyest megértem, hogy net nélkül élni nehéz, de tv-t ki néz manapság? Ráadásul a neten lehet szabályozni a reklámokat. Nem láttam még olyan embert ilyenekre panaszkodni, akinek csak egy gmail fiókja van, azt' kész. Az emberek maguk döntik el önként és dalolva, hogy hova regisztrálnak, mennyi időt töltenek a Facebookon, instán, YouTube-on. Az online barátkozást/ társkeresést is csak azután választják, hogy nem találják a helyüket az életben, nem az app jön hozzájuk, és nem kényszeríti őket senki. Bocsi, ha valaki magára ismert, és sérti, de úgy érzem, kicsit kényelmes ez az áldozatiaskodás. Az egy dolog, ha valaki vállalja a sérelmeit, de vállalhatná benne a saját felelősségét is. Megoldásra csak tippelni tudok (nem vagyok éppen egy közösségi ember), szerintem sokkal érdekesebb egy olyan ember társasága, aki elvan a saját életében, le tudja kötni magát, és nem másoktól várja, hogy szórakoztassák. Arra érdemes inkább koncentrálni, hogy te mit tudnál adni magadból.
2020. dec. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszoló nagyon jól írja. Én nem annyira régen letöröltem magam instagramról. Nem igen kényszerített rá senki. El tudom dönteni, mennyit akarok netezni. Persze más kérdés, ha valaki miatt majdhogynem bele ragad az ember a netbe. Viszont akkor is eldöntheti, hogy eddig és nem tovább.
2020. dec. 4. 23:13
 15/19 anonim ***** válasza:

Ami még nagy probléma lehet (és ahogy láttam nem nagyon írta még senki), hogy pl a fiatalok körébe elterjedt hogy nekik már pedig esélyük sincs, pl egy boldog párkapcsolatra. Mert mit látnak a lányok? Hogy csak a makulátlan, vékony, szép arcú, cicababák élnek boldogan, nekik van csak pasijuk. És mit látnak a fiúk? Csak a kigyúrt, gazdag, magas srácok érvényesülnek.

És miért? Mert ezt nyomja nekik a média. A lányok karcsúak, a fiúk izmosak és magasak akarnak lenni. Mert azt hiszik, azt látják hoyg csak a külső számít. Abba bele sem gondolnak, hogy egy kigyúrt helyes srác is lehet taj paraszt, míg egy alacsonyabb véznább fiú lehet hogy a legjobb beszélgetőpartner. Vagy lehet hogy egy - a legújabb trendeknek megfelelő- tini ribi rohadt jól néz ki a (mai fiúk szemébe), lehet minden sarkmenti jött-menttel megcsalja őket, addig lehet hogy egy kicsit teltebb félénkebb lány, sosem hagyná el őket.

Ugyan ezek igazak a felnőttek egy részére is.

Ami még fontos lehet, hogy annyi eszköz áll rendelkezésünkre hogy ne érezzük megunkat egyedül, hogy már meg sem akarunk, meg sem fogunk próbálni emberi kapcsolatokat kialakítani, hiszen az nekünk plusz energia, és lehet hogy pofára is esünk. Minek csináljuk ha amit egy emberi barát, vagy szerelem meg tud adni, azt 3 kattintással el tudjuk érni az interneten, vagy még vehetjük.

Még a reklámok is azt nyomatják hogy jó neked egyedül, mert akkor meg fogod venni a terméket amit reklámoznak hogy ne érezd magad magányosnak.

És aki mégis ismerkedni szeretne, az meg meg van lőve. Egyrészt mert az internettel bővül a "látószögűnk", így rengeteg olyan dolgot találhatsz, ami kb csak téged érdekel. Szóval hogy nincs egy egységes érdeklődési kör. Ezt nyilván nem szó szerint értem, de annyi irányba el van ágazódva az érdeklődés. És akik bele estek egy érdeklődési csoportba, az nem fog belenézni a másik csoportokba. Emiatt hogy így megoszlanak az érdeklődésem, nagyon nehéz olyat találni akivel van közös témád.

A másik pedig hogy nagyon kevesek nyitottak az új ismerősöket, barátokra, kapcsolatokra. Mindenki elvan a saját kis világában, ahonnan nem fog mérni kilápni, mert örül hogy meg tudta szerezni azt.


Én csak ennyivel egészíteném ki a többiek válaszát

2020. dec. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

#15 Bocsi, de ezzel vitába szállnék.


,,a fiatalok körébe elterjedt hogy nekik már pedig esélyük sincs, pl egy boldog párkapcsolatra."


Vajon ki beszéli ezt be nekik?


,,Mert mit látnak a lányok? Hogy csak a makulátlan, vékony, szép arcú, cicababák élnek boldogan, nekik van csak pasijuk. És mit látnak a fiúk? Csak a kigyúrt, gazdag, magas srácok érvényesülnek."


Én ugyan már 25 éves vagyok, de mindig azt tapasztaltam, hogy a laza, oldott, jókedélyű, vicces, kiegyensúlyozott lányok/fiúk a vonzóak, a szorongó, feszült, kedvetlen, zaklatott fiatalok nem éppen, és nem is egyszerű velük boldog párkapcsolatot kialakítani. Szomorú, de valahol érthető is.


,,És miért? Mert ezt nyomja nekik a média."


A média, mint olyan, elég tág fogalom, de még ha minden egyes médium ezt nyomná, akkor sem csak onnan lehet tájékozódni, és nem is csak onnan tájékozódnak, hanem egymástól, a való életből is.


,,A lányok karcsúak, a fiúk izmosak és magasak akarnak lenni."


Általánosítás.


,,Mert azt hiszik, azt látják hoyg csak a külső számít."


Érdekes, mert én meg jobbról-balról azt hallom harsogni, hogy nem a külső számít, mindenkit IS szeretni kell úgy ahogy van, legyen az akármilyen, ide nekem azonnal egy barátot/barátnőt (leginkább barátnőt).


,,Abba bele sem gondolnak, hogy egy kigyúrt helyes srác is lehet taj paraszt, míg egy alacsonyabb véznább fiú lehet hogy a legjobb beszélgetőpartner. Vagy lehet hogy egy - a legújabb trendeknek megfelelő- tini ribi rohadt jól néz ki a (mai fiúk szemébe), lehet minden sarkmenti jött-menttel megcsalja őket, addig lehet hogy egy kicsit teltebb félénkebb lány, sosem hagyná el őket."


Szerintem meg pont ez az általános sztereotípia, hogy aki vonzó, az mindenkivel félreq*r, bezzeg aki kevésbé vonzó, az majd milyen rendes, hűséges társ lesz. Kedves, hogy nem csak meg, de vajon miért, mert olyan rendes, vagy mert kevesebb lehetősége van rá? És egy boldog párkapcsolathoz már elég annyi, hogy ne csaljon meg?


,,Ugyan ezek igazak a felnőttek egy részére is."


Ezzel egyetértek.


,,Ami még fontos lehet, hogy annyi eszköz áll rendelkezésünkre hogy ne érezzük megunkat egyedül, hogy már meg sem akarunk, meg sem fogunk próbálni emberi kapcsolatokat kialakítani, hiszen az nekünk plusz energia, és lehet hogy pofára is esünk."


Mondj legalább egy olyan eszközt, amivel energiabevitel nélkül lehet kapcsolatokat kialakítani. Szerintem nincs ilyen, pofára esni meg bármiben, bármikor lehet, ennek nincs jelentősége.


,,Minek csináljuk ha amit egy emberi barát, vagy szerelem meg tud adni, azt 3 kattintással el tudjuk érni az interneten, vagy még vehetjük."


Ha te komolyan nem látsz semmi különbséget egy barát/szerelem és egy interneten talált vagy megvett valami közt, akkor nem valószínű, hogy a média vagy az elektronikus eszközök a hibásak ebben.


,,Még a reklámok is azt nyomatják hogy jó neked egyedül, mert akkor meg fogod venni a terméket amit reklámoznak hogy ne érezd magad magányosnak."


Aki elhiszi, hogy egy terméktől lesz kevésbé magányos, annál már régen elromlott valami, és ezen az alapon mást is elhisz, amit nem kéne.


,,És aki mégis ismerkedni szeretne, az meg meg van lőve. Egyrészt mert az internettel bővül a "látószögűnk", így rengeteg olyan dolgot találhatsz, ami kb csak téged érdekel. Szóval hogy nincs egy egységes érdeklődési kör. Ezt nyilván nem szó szerint értem, de annyi irányba el van ágazódva az érdeklődés."


Ettől éppen hogy könnyebben lehet ismerkedni.


,,És akik bele estek egy érdeklődési csoportba, az nem fog belenézni a másik csoportokba."


Miért ne nézne bele? Csak egyfele lehet érdeklődni?


,,Emiatt hogy így megoszlanak az érdeklődésem, nagyon nehéz olyat találni akivel van közös témád."


Ez értelmetlen. Minél több érdeklődési köröd van, annál könnyebben találsz beszélgető partnert.


,,A másik pedig hogy nagyon kevesek nyitottak az új ismerősöket, barátokra, kapcsolatokra. Mindenki elvan a saját kis világában, ahonnan nem fog mérni kilápni, mert örül hogy meg tudta szerezni azt."


Vagy mert jól érzi magát benne? Egy kevésbé görcsös, higgadt, laza ember, aki el tud lenni egyedül is, sokkal vonzóbb bárki számára, mint akinek nincs élete, és mindenáron ismerkedni akar, ez nem csak a nyitottságon múlik.

2020. dec. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:

Szerintem sokan nem elégednek meg magukkal, sok veszekedés, és az egymással nem foglakozás a sok kütyük. már nem mennek el sétálni ketten csak otthon nyomkodják a telefont.

(TISZTELET A KIVÉTELNEK)

2020. dec. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
Bocsánat nem ide!
2020. dec. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Van benne valami!
2021. márc. 2. 17:04
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!