Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan tudnék egy társaságtól...

Hogyan tudnék egy társaságtól teljesen elszigetelt embert újra emberek közé hívni?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm, aki régebben szeretett a figyelem és a társaságok középpontjában is lenni, amióta novemberben bezártak a sulik teljesen összeomlott. Egy hete otthonról elköltözött a mamájához egy kis faluba, és szinte teljesen elszakadt a közösségi médiától. Az eddigi élete(napi 2-3 insta sztory, és az egész napos csetelés) után, mára már nem csak a neten nem szeretne senkivel se beszélni, de élőbe se találkozott már egy hete kb. senkivel és elmondása szerint minimum januárig nem is akar. Egy ideje folyton azt mondogatta, hogy nincs jól, de ma beszéltem vele telefonon és azt mondta, hogy tökéletes neki így. Szerintem csak próbál elmenekülni a külvilágtól, de ez nagyon nem tesz jót egy 15 éves lánynak. Régebben mesélt arról, hogy a tavaszi karantén teljesen kikészítette, mert nem bírta az egyedüllétet, ezért is félt az iskola bezárástól. Mit javasoltok, mivel tudnám kicsalogatni az emberek közé? Első körben elég lenne ha csak egy emberrel(velem) tudna találkozni, de nem akar pedig eddig naponta találkoztunk.

2020. dec. 3. 20:45
 1/2 anonim ***** válasza:
26%

Hát egy verziót tudnék elképzelni ami működne az pedig az, hogy te utazol le hozzá. Gondolom mivel egy suliba jártok nem lehet több órára tőled.

Ha 2-3 óra az út is belefér még.

Biztos azt mondja, hogy oké lemehetsz hozzá kicsit ha szeretnél.

Meglátod mi a szitu vele valójában. Tényleg jól érzi e magát vagy depressziós. És amikor ezt megtudtad majd jön a következő lépés.

2020. dec. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem elég nevetséges ez, hogy "teljesen elszigetelt emberként" írod le, mert 1-2 hete nem posztol és a mamájánál van. Ez most komoly? Gondolom átmeneti állapot nála, egy kis időre egyedül akar lenni, ami teljesen normális.


Szerintem nagyon túldramatizáltad. Ismerek olyan embereket, akik örökösen társaság kerülőek voltak, éveken keresztül bezárkóznak, szerintem az ő helyzetükön nehéz változtatni.

2020. dec. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!