Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan távolodjak el a társasá...

Hogyan távolodjak el a társaságtól?

Figyelt kérdés

Van egy baráti társaság, már 10 éves dolog. Az elején feldobtak, pozitív voltam és önbizalmat adott a találkozás. Az utóbbi kb két évben folyamatosan lehuznak lelkileg, mindig teljesen kileszek a találkozók után. Próbáltam már megbeszélni velük ami zavart, sok mindenen valtoztattak ők is én is. De egyszerűen eljutottam arra a szintre, hogy már nem hogy önbizalmat

vagy kikapcsolást nemm ad a találkozás velük, hanem a találkozások után és közben rosszul érzem magam. Nem rossz emberek ők, és tudom hogy bennem is sok hiba van, de már azt érzem hogy ez már javíthatatlan. Nem fogom már jobbnak érezni es mas társaságra vagyom. Nem unom őket vagy ilyesmi, egyszerűen valamivel mindig elrontják a kedvem, plusz ha nem akkor egész egyszerűen szorongással tölt el a velük lét. Ettől függetlenül kedvelem őket és pont ezért kíméletesen akarom rendezni, de idővel elszeretnem őket felejteni, erre a döntés re jutottam, mert ez nekem hosszú távon nagyon roncsoló lelkileg. Mit mondjanmit csináljak, hogy ne hívjanak engem a társaságba? Vagy őszintén elkene mondanom, de akkoreg haraggal valnank el azért mert ismerem ennyire őket.


2019. dec. 10. 19:56
 1/4 A kérdező kommentje:
24f
2019. dec. 10. 19:56
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem őszintén el kellene mondanod nekik, hogy nem érzel senki iránt sem haragot, de olyan szinten leült hosszútávon a barátságotok, hogy te az idők folyamán jelentősen - és nem előnyére - megváltozott kapcsolatrendszernek az ápolásában már nem látsz fantáziát, ezért kiszállsz. Ennyi!
2019. dec. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is voltam hasonló helyzetben. Azt csináltam, h bármi zavart, akkor szóltam, és kva sokat veszekedtem velük. Már ritkábban találkozunk, és akkor is veszekedünk. De megbeszéltem velük, h csak akkor találkozok velük, ha veszekedni akarok, mert máshogy nem tudok velük lenni, és ők is csak akkor hívnak ha veszekedni akarnak velem. És az a furcsa, h egyszerre szeretjük, és utáljuk egymást. Persze ezek ilyen vicces veszekedések szoktak lenni. Vagyis sokszor nagyon durván beszélünk egymással, de az egész zárójelben van. Ez is az élvezetes benne, hogy úgy beszélhetek nagyon csúnyán másokkal, hogy közben szabad ezt csinálni, és senkit nem zavar túlságosan, mer azért elég mély a kapcsolat. Láttuk egymást felnőni, meg ilyenek. Ez egy ilyen jó játék.


De ha te nem tudod élvezetessé tenni, akkor inkább szakíts velük.

2019. dec. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi nem veszekedek velük, nekem arra van szükségem hogy önbizalmat adjon egy találkozás, és feltöltődjek. Sajnos már ez nem megy és nem tudok feltöltődni, de ha még csak ennyi lenne azt mondanám, hogy oké néha találkozom velük de nem veszem komolyan a dolgot. De nem ennyi van, hanem rendesen lehuznak érzelmileg, lelkileg még a saját hibájukon kívül is, két éve, megpróbáltam máshogy hozzá állni a dologhoz, változni a gondolkodás modomon, két év alatt nem sikerült, már ez nem fog menni. Volt hogy beszélgettem egy total más emberrel akinek nincs köze a társasághoz az ő társasága erőt adott, önbizalmat, amiből amúgy sincs sok nekem. Nem ők tehetnek róla mert nem akarják ezt de ha ezt erzem akkor nem tudok mást tenni.
2019. dec. 11. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!