Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan tudnám ezt a helyzetet...

Hogyan tudnám ezt a helyzetet megoldani?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm. Barátnőm, aki szinte már nem is barát.

Az elején még nagyon rendes volt velem, segítettük egymást, mindent megtudtunk beszélni. És tavaly kezdődtek a bajok... Elkezdtem úgy érezni hogy verseng velem, vagy utánoz. És ez egyre jobban elkezdett fajulni. (Kezdetben csak haj, cipő, kabát stb.)

Ma már ott tartok hogy semmit nem merek mondani mert mindenben leutánoz. Elkezdtem fitkidezni, ős is kitalálta.

És normális esetben nem lenne baj hogy jön.

De az utánzás mellett folyamatos elnyomást is gyakorol rám. Észrevehetően..

Ha vannak mások a közelünkben kizár a beszélgetésből (akár be is áll elém ha nagyon durva akar lenni), és feltűnösködik mellettem.

Anyummal és más barátnőimmel rengeteget kattogtunk ezen. Mindenki csak annyit mondott hogy nem akar jót nekem.. és már én is azt érzem.

És rossz érzéssel tölt el hogy mivel ilyen velem így én sem örülök a sikereinek.

Annyit megfogadtam magamnak hogy sosem teszek neki keresztbe , és nem hátráltatom semmiben, nem hazudok , és főleg nem csinálom azt amit ő velem.

De már nem tudom jól érezni magam mellette.. Megszakítani a kapcsolatot nem tudom vele, mert az osztálytársam, és ráadásul a szomszédom is.



2018. febr. 26. 13:51
 1/6 anonim ***** válasza:
41%

Sajnos néha a barátságok átfordulnak versengésbe, velem is sokszor megtörtént ez. Én magamnál észrevettem, hogy bennem is van olyan hiba, hogy néha lekezelően beszélek emberekkel, és észre se veszem, ráadásul úgy is nézek rájuk. Sosem tudtam ezt magamról.

Csak annyit vettem észre, idővel mindenki elkezd versenyezni velem, meg kötekedni.

Megoldani úgy tudnád, hogy maximális kedvességgel, odafigyeléssel, sok béka lenyelésével, maximálisan toleránsan állni a helyzethez.

2018. febr. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

de ha maximálisan toleránsan oldom meg ezt a helyzetet rosszat okozok önmagamnak. Elvesznék, mert lenne mellettem egy ugyan olyan valami ami nem én vagyok de majdnem olyan.

Olyanért bármit aki tudom hogy szeretettel gondol rám és nem akar rosszat. De itt jön az a kérdés hogy vajon merjem-e őt ilyennek gondolni? Félek neki adni minden együttérzésem, és alárendelődésem, mert kihasználja.

2018. febr. 26. 14:02
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Próbáld meg azért, ha kedvesen, normálisan állsz hozzá, biztos nem akar lenni az ellenséged.
2018. febr. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sosem voltam vele ellenséges. Igyekszem kedvesen lereagálni, ezért írom ide a problémám, és nem hánytorgatom rá. Csak kezdek kétségbe esni
2018. febr. 26. 14:15
 5/6 anonim ***** válasza:
38%
Hja, a nők és az ő barátságuk...!
2018. febr. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nekem is volt (és most is osztálytársám) ilyen barátom. Inkább ízlésileg utánzott, ha szerettem valami akkor ő is imádni kezdte hirtelen aztán (ami nagyon zavart) úgy tett és úgy mondta el mindenkinek mintha én utánoznám őt, és én lennék a rossz. Eleinte kedvesen megkértem, hogy hagyja abba, de nem hagyta. Utána többször mondtam, figyelmeztettem, ez sem volt elég. Végül elkezdtem kerülni ha azt csinálta amit én szerettem akkor beszóltam neki. Mostmár teljesen eltávolodtunk, ő is és én is mással barátkozunk, amit akkor megszerettettem vele már nem is erdekli (szerencse) és próbál velem barátkozni de nem figyelek rá. Ha kérdez nem válaszolok, ha odajön elmegyek, és ez megy. Pedig nagyon jóban voltunk évekig. De nem érdekel. Vele. Többet. Sosem. Fogok. Barátkozni. Ezt megfogadtam.
2018. márc. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!