Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan lehetek boldog?

Hogyan lehetek boldog?

Figyelt kérdés
Boldog akarok lenni végre. 🥺

2020. dec. 20. 05:16
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
75%

En nagyon sokaig masokban kerestem a boldogsagot. Marmint nem toluk vartam el, hogy boldogga tegyenek, hanem szuksegem volt masok indirekt "visszaigazolasaira", hogy tudjam, hogy "mennyit" erek. Ha volt tarsasagom, akkor boldog voltam emiatt, ha nem volt, akkor nem.


Ezutan (amikor mar volt jol fizeto munkahelyem), akkor a penzbol veheto javakban kerestem a boldogsagot. Egy ideig boldog is voltam, de utana ugyan azt az uresseget ereztem, amit elotte.


Sokaig nem akartam elhinni / nem akartam azonosulni azzal a gondolattal, hogy a sajat boldogsagunknak belulrol kene jonnie, de minel inkabb kulso dolgoktol varom a boldogsagot, annal helytallobbnak tunik ez a gondolat szamomra.


Illetve en ugy gondolom, hogy a boldogtalansag mogott szinte mindig valamilyen elegedetlenseg van. Ha ez rad is igaz es valamivel nem vagy elégedett az eletedben, akkor kezdesnek mindenkepp jo lehet, ha megprobalsz azon a dolgon valtoztatni.

2020. dec. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
56%

11

Szerintem kár volt erre a kérdezőre ilyen hosszú választ szánnod

2020. dec. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
54%
#12-es, lehet. De nem csak a kerdezo olvassa a valaszokat.
2020. dec. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Nem volt kár.
2020. dec. 20. 09:21
 15/21 anonim ***** válasza:
3%
Miért pontozzák le az első hozzászólást? Titeket nem tesz boldoggá a szegsz?
2020. dec. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Én abban nem lelem a boldogságot.. sokkal inkább idő pazarlás :)
2020. dec. 20. 09:34
 17/21 anonim ***** válasza:
55%

Az igazi boldogságot nem önmagunknak okozzuk - nem találhatjuk meg egyénileg magunkban.


Amit egyénileg találhatunk az az öröm. Örülhetünk pl most reggel kinézve az ablak előtt lévő fáról lecseppenő esőcseppnek.


Egyedül elérhetjük még a szabadságot, ürességet, teljességet, egységet - pl sok meditációs gyakorlással - amikor sikerül leválasztódni a gondolkodásról. Ez is lehetséges, csak gyakorlás kérdése.


A boldogság azonban egyedül nem megtalálható. Ahhoz először az kell hogy másoknak segítsünk - másoknak akarjunk MI boldogságot okozni.

Ha jó kapcsolatokat alakítunk ki, akkor idővel majd NEKÜNK is boldogságot akarnak okozni - mások. Ebből viszont ki kell venni az elvárásokat.


Amikor mások nekünk próbálnak kedvezni - mi akkor lehetünk boldogok. (Egy kis szerencsével.)


Az út tehát rögös, és nehéz a valódi boldogságtól - mivel ehhez első körben normális emberi kapcsolatokat kell kialakítani - amik nem önző módon működnek...

2020. dec. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
65%
*boldogsághoz
2020. dec. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
68%
Kedves kérdező,ha téged a szex nem tesz boldoggá akkor talán nem ártana azt is megtanulni úgy csinálni,hogy az jó legyen neked meg a párodnak is. Kezdhetnéd önmagad elfogadásával.Ha nem tetszik a saját tested akkor próbálj rajta változtatni,sportolj, fogyj le,csináltass egy új frizurát,a lényeg, hogy tettszél saját magadnak(a fizikai terhelés,a sport amúgyis jó hatással van a közérzetre hosszútávon).Ha már magaddal rendben vagy,próbálkozhatsz a társkereséssel.Ha találsz egy valódi testi-lelki társat magad mellé,akivel megvan az összhang akkor nem hiszem, hogy a testiséget fölösleges időtöltésnek fogod érezni.Tudod az úgy van,hogy már önmagában az is boldoggá tud tenni ha örömet okozol a párodnak akit szeretsz,az meg a hab a tortán,hogy ő is mindent megtesz a te boldogságodért.
2020. dec. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
48%
Fogyjál le
2020. dec. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!