Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Önértékelési zavaraim vannak,...

Önértékelési zavaraim vannak, s állandóan magányos vagyok. Aki belelát a lelkembe, azt mondja, szerethető ember vagyok, mégsem érdeklek igazán senkit. Hogyan változtassak ezen?

Figyelt kérdés
Valahogy elkerült az, hogy legyen egy baráti társaságom, akikkel állandóan együtt lógok. Vannak barátaim, de mindenkinek csak a sokadrangú barátja vagyok. Nincs senki, aki a legjobb barátjának tartana, vagy engem keresne fel először, ha valami gáz van. Valahogy mindenki számára csak egy marginális, közepesen fontos, jó fej ember vagyok, és mindenki azt hiszi valszeg rólam, hogy van egy olyan baráti köröm, ahova igazán tartozom, és akikkel intenzíven tartom a kapcsolatot, de nincs ilyen. Nincs "legbelső köröm". A napjaim egyhangúan telnek, egyedül vagyok, nem nagyon látom semminek értelmét. Szeretnék társaságot, akikkel rendszeresen eljárhatnék, akik törődnének velem, de már mindenkinek megvan a kialakult élete. Mindenkivel megtörtént az élet, csak velem nem. Az meg, hogy "menj, és barátkozz" jó lehet arra, hogy megismerkedjek emberekkel, de bensőséges kapcsolatokat, amiket más gyerekkora óta fenntart, nem tudok csak úgy kiépíteni. Úgy érzem, hogy egy olyan hiányérzet van bennem, ami másokat nem érint.
2021. jan. 10. 22:15
 1/10 A kérdező kommentje:
Bárhova fordulok, bármi jut eszembe, mindig csak egyedül maradok. Szeretnék pl. hívő lenni, de nem tudok hinni semmiféle istenben, nincsenek ilyen illúzióim. Senki nem figyel ránk. Túlfejlett agyú főemlősök vagyunk, akik isteneket alkottak a saját megnyugtatásukra...
2021. jan. 10. 22:18
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy egyedül. :( Velem is pont ez a helyzet!
2021. jan. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Üdv a klubban!
2021. jan. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Jaja
2021. jan. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ezzel most aztán ki vagyok segítve. De legalább klubot már alapíthatunk.
2021. jan. 11. 12:31
 6/10 anonim ***** válasza:
Mennyi idősen jutottatok erre?
2021. jan. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kb én 22 évesen. Most 31/f vagyok.
2021. jan. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is ebben a helyzetben vagyok. Érdemi dolgot nem tudok hozzá tenni. Folyamatosan próbálok nyitni emberek felé, de én is mindig ezt érzem, hogy másodlagos, sokadlagos vagyok csak. Az összes gyerekkori barátom külföldre költozött, azóta nem találom a helyem. Ráadásul introvertált is vagyok, szóval eleve nehezen is ismerkedek. De az a legrosszabb, hogy már teljesen úgy állok hozzá, ha valakivel megismerkedek, hogy annyira nem is próbálkozok összebarátkozni, mert úgyis mindenkinek van 5000 legjobb barátja, nincs rám szükségük. Talán jobban kéne "eröltetnem". Mindig reménykedek benne, hogy egyszer össze hoz az élet egy olyan emberrel, akivel nagyon egymásra találunk, mint a gyerekkori barátaimmal.
2021. nov. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Utolsó: nemed? Hány éves vagy?
2021. nov. 18. 16:10
 10/10 anonim ***** válasza:
27/N
2021. nov. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!