Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Állandóan vele álmodom. Mit...

Állandóan vele álmodom. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Megismertem 3 hónapja egy srácot , majdnem össze is jöttünk , csókolóztunk is már , de ő végül nem akart többet. Én viszont halálosan beleestem , azóta is minden nap ő az első gondolatom reggel , és az utolsó is este. Egyébként 3 utcányira lakik tőlem , sokszor elagyalok azon , főleg amikor itthon veszekedés van , hogyha mi most együtt lennénk , akkor én átmehetnék hozzá és minden rendben lenne...

Lassan 1 hete minden éjjel vele álmodom , mielőtt elalszom azt mondogatom maramban , hogy “szeretném visszakapni” “szeretném újra átölelni” “bárcsak visszatekerhetném az időt” (gondolok itt a megismerkedésünkre) .

Egyébként nagynéném szerint keresni fog engem biztosan , csak most még valszeg nem voltunk egymásra készek. Akiknek ezt meg elmondtam amit mondott , ők is azt mondták hogy “lehetséges , benne van a pakliban”. Ez adott egy kis reményt. Az az érdekes hogy amiután megszakadt a kapcsolatunk , rögvest találtam egy bejegyzést amiben azt írták : van hogy jönnek és mennem emberek mert még nem voltatok egymásra készek , de eljön az idő , hogy visszatérnek és minden rendben lesz. Olvastam a horoszkópomat is , abban is sokszor ezekről az érzelmeimről írnak... A minap pedig egy olyan cikkel találkoztam hogy depressziót okoz ha valakire állandóan gondolunk aki nincs az életünkben... Szóval szinte mindenhol “bevonzom” a dolgot. Várok rá mert az van bennem , hogy nincs vége a kapcsolatnak köztünk , de meddig ugyan...

Az okát annak hogy elutasított a mai napig nem magyarázta meg , szerinte nem illünk össze , de nem miattam döntött így. Mégis úgy érzem , be kéne neki bizonyítanom , hogy jók lennénk együtt.

Hogyan kaphatnám vissza őt? Egyszer már próbáltam üzenetben de nem hatotta meg. Sokszor volt hogy összefutottunk az utcán és sajnos az tűnt fel a viselkedéséből , hogy próbál kerülni.

Mit kéne tegyek? Tudom , nekem is tovább kellene lépnem de nagyon hiányzik. Nem kaptam arra választ hogy tulajdonképpen miért lett vége , csak azzal lettem megnyugtatva hogy ne okoljam magam. Félreértésnek vélem az egészet köztünk, újra szeretném kezdeni , mert annyira szép pillanatok voltak amiket együtt töltöttünk. Volt hogy nem tudtam aludni egy találkozás után , annyira boldog voltam.

Segítsetek! Mit kéne tennem? Mit gondoltok erről?


2020. jan. 2. 09:05
 1/2 A kérdező kommentje:
Na jó , nem a megfelelő összegző címet adtam a kérdésnek , nem azon van a hangsúly hogy vele álmodom. Hát nem véletlen hisz egy nap sokat gondolok rá. Ezekben az álmokban újra együtt vagyok vele és minden nagyon csodás... Ez jelenthet valamit?
2020. jan. 2. 09:22
 2/2 anonim ***** válasza:

Telwpátia nem létezik. Nem fog jeresni. Az álmaid csak azt jelentik, hogy feldolgozzák azt, ami veled történt napközben.


Tehát ami veled van, az valószínűleg TÁRSFÜGGŐSÉG!


Mindenképp így írom, mert komoly dolog. Teljesen alárendeled magadat neki. A szerelem nem ilyen. A barátság nem ilyen. Ez a kötődés, amit te itt leírsz, ami benned kialakult (nem a fiú iránt, hanem) a fiúból kiinduló hamis álomkép, ami kb semmilyen valós személyiségjegyet nem fed, csak egy ideálképet! Tehát egy olyan embert kergetsz,aki csak a fejedben létezik!


A legjobb, amit javasolhatok, hogy totál elszakadsz tőle. Fizikailag, érzelmileg, mindenhogyan!


Mindegy mi volt az ok. Nem illetek össze. Ennyi elég.

Tiltsd le mindenhol, töröld az összes képet, és hajítsd ki,ami rá emlékeztet. Ha jót akarsz magadnak, akkor ezt a kötődést minél hamarabb meggyászolod, hogy mielőbb tovább tudj lépni! Így tudsz koncentrálni majd a valóban fontos dolgokra, amiben eredményes lehetsz.



Tegyük fel ez sikerül..

Viszont a társfüggőség ettől nem tűnik el. Ugyanúgy balasüllyedhetsz egy hasonló ideálképbe, amit valaki másra ruházol fel.


Én pszichológust javaslom. Segít a terápiában!

Illetve saját magadnak kell végigjárnod a saját utadat. Rengeteg könyv van önfejlesztés témában, és van egy pár társfüggőséghez is. Érdemes áttanulmányozni őket!


Egysuerűen amíg benned van ez a rossz kötődésminta, a gyermekkorban rosszul elsajátított viselkedésminták tömkelege, addig LEHETETLEN (!), hogy egészséges kötődésen alapuló független és egyenrangó, valódi szerelem megélésének lehetőségét megtaremtő párkapcsolatod lehessen (Vagy akár csak egy egyenrangú barátságod).

2020. jan. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!