Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan törődjek bele, hogy...

Hogyan törődjek bele, hogy egyedül fogom leélni az egész hátralévő életemet?

Figyelt kérdés

Immár 30 évesen, és jó pár éve egyedül, már jócskán túl vagyok azon, hogy elkezdjek barátkozni a gondolattal, hogy nem lesz már soha senkim. Viszont, akármennyire is hozzászoktam az egyedülléthez, időről időre úrrá lesz rajtam a leküzdhetetlen emberi tényező: egy másik utáni vágy. Évek óta nem értek hozzám, de még csak rám se néztek. Nem mondanám magam kifejezetten rondának - mondom ezt úgy, hogy elég kicsi az önbizalmam -, de sajnos eljárt már felettem az idő, és ami még 8-10 éve bejött esetleg néhány lánynak, az mára már egyáltalán nem érdekes és vonzó. Sokat változott a világ, én viszont nem alkalmazkodtam, megmaradtam önmagam, hű önmagamhoz, mert sosem akartam olyanná válni, amilyen nem akarok lenni, amitől minden pillanatban undorodnék, csak azért, hogy szeressenek.


Tehát olyan emberek véleményére, beszámolóira lennék kíváncsi, akik hasonló cipőben járnak, vagy már jóval előrehaladottabb állapotban vannak, mind korban, mind felfogásban a magány elfogadásának állapotában, és sikerült legyőzniük az időnként feltörő vágyat, anélkül, hogy belebolondultak volna. Már ha ez lehetséges.


Trollok, légyszi, ne túráztassák magukat.



2021. jan. 17. 13:43
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
57%

Nekem volt egy hosszú időszak amikor nem volt senkim. Az élet gyorsan megváltozhat. Szerintem ne akard előre így tudogatni majd mi lesz. Hanem valahogy a jelenre figyelj, hogy miket teszel meg. Azt hogy legyen valakid és ne csak valakid, hanem valaki akivel jó, nem tudod így akaratból megcsinálni. De vannak dolgok, ami segítik az emberekhez kapcsolódást. És ezek megtehetőek azért.



Pl érdekes lehet megnézni a tavalyi évedet, hogy miket tettél azért, hogy szembejöhessen valaki. Mennyire mentél emberek közé. Új helyekre. Próbáltál ki új oldalakat neten, új érdeklődési köröket. Beszélgettél e emberekkel, hogy jobban menjen a kapcsolat teremtés. Edzettél e, hogy jobb erőben legyél. Olvasol e. Anyagi biztonságod irányába van e valami hosszabb távú terved. stb. Szóval ha ilyen dolgokat csinálsz amik mozgásba hozzák az életedet, azok adhatnak rá esélyt arra is, hogy valakit odasodorjon az élet eléd, és ha ott van, akkor képes legyél neki mutatni magadból valamit, képes legyél kapcsolódni hozzá, annyira hogy kiderüljön van e valami vonzalom. És persze az egész közben fontos a bátorság eléggé.

2021. jan. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
48%

Szia. Manapság vannak már kultúrált társkereső oldalak, trollok nélkül. Ahol akár ismerkedés, barátkozás céljából is társaloghatsz.

Szerintem inkább a gondolkodásodon, felfogásodon kéne változtatni, miért kell így hozzáállni, hogy te remete vagy és biztos, tuti, hogy senkid nem lesz? Az a helyzet, hogy nyitni kell neked is, nem mérvadó, hogy 8-10 év alatt mennyit változott a világ, nem azt jelenti, hogy mindenben haladj, változz te is.

De szerintem ez a gondolkodás sem visz előrébb, hogy beleéled magad, miszerint itt van vége az életnek és 30 évesen egyedül éled le életed hátralevő részét.

2021. jan. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de ennél azért kicsit mélyenszántóbb gondolatokat várnék majd másoktól. Ebben a hozzászólásban sajnos semmi újat vagy hasznosat nem találtam. Nem ma jöttem le a falvédőről, tehát az ilyen közhelyáradatokat hagyjuk már. Egyébként, ha már a tavalyi évet említed, az életem egyik legrosszabb éve volt. Világjárvány van, az megvan? :D
2021. jan. 17. 14:04
 4/24 A kérdező kommentje:
Ezer helyen próbálkoztam már, de valahogy mindenhol mindig ugyanúgy végződnek a dolgok. És mintha ugyanazok az emberek lennének mindenhol, vagy csak ugyanolyanok, mintha futószalagról potyognának le egy gyárban szépen sorjában.
2021. jan. 17. 14:06
 5/24 anonim ***** válasza:
67%
#3 jah ok, szóval még le is oltod a hozzászólókat :D
2021. jan. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Hát bocs, de ha elolvastad a 2. bekezdést a leírásban, abból kiderül, hogy nem Coelho szintű életbölcsességekre vagy életvezetési tanácsokra vagyok kíváncsi, hanem emberek tapasztalataira, módszereire a fent bemutatott helyzetben. Most az ilyen tanácsokkal, hogy nyitni kell, meg van az a dolog, az internet, ahol vannak különböző oldalak, ahol emberek vannak, sokat nem tudok kezdeni. :D Bocsánat még egyszer az őszinteségemért.
2021. jan. 17. 14:11
 7/24 anonim ***** válasza:
56%
Ameddig itt siránkozol, addig egyedül is maradsz és meg is érdemled. Aki nem hajlandó kimozdulni a komfortzónájából változtatni az életén meg önmagam az béküljön ki a magánnyal! Ez is közhely mi? Lehet. De attól még igaz.
2021. jan. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
32%

figyelj. te nem akarsz semmit se csinálni. úgy gondolod, hogy mindenre van egy megoldás, és azt majd neked elárulja x ember.


ezt csak te tudod elintézni saját magaddal, ehhez kívülálló emberek csak Coelho szintű életbölcsességekkel tudnak hozzájárulni, vagy elmehetsz egy szakemberhez és ő fog úgy rávezetni a jó útra, hogy észre sem veszed, ugyanazokat a közhelyeket adja át ő is, csak tud hatni a bizalmadra.

2021. jan. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Biztos igaz, de nem rám. Az elmúlt 4 évben pl. 3 országban is éltem, számtalan helyen megfordultam élőben, de neten is, rengeteg emberrel találkoztam, beszélgettem, tehát egyáltalán nem lehet rám azt mondani, hogy elzárkóztam volna minden lehetőségtől. :D Tehát a 7. válaszolót látva ismétlem és kérem: Trollok ne írjanak! Tudom, hogy nagyon jó érzés leoltani másokat, de éljék ki magukat máshol. Köszönöm.
2021. jan. 17. 14:25
 10/24 A kérdező kommentje:
Az előző kommentem a 8.-nak is szól. Ezentúl csak komoly hozzászólóknak reagálok. Akik arról írnak, ami nincs benne a leírásban se, és megalapozatlanul olyan dolgokat állítanak, ami nem lehet rám igaz, arra fölöslegesnek érzem pazarolni az időt. Trolletetés pedig nem az én műfajom. Köszi, puszi!
2021. jan. 17. 14:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!