Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Sokan miért ragaszkodnak...

Sokan miért ragaszkodnak hozzá,hogy Magyarországon éljék le az életüket?Miért van bajuk azzal hogy külföldre költözzenek?

Figyelt kérdés
Beszéltem erről a múltkor egy nővel,hogy Ő magyar földön született és magyar földön is szeretne megöregedni.Véleménye szerint nem is igazi magyar,aki külföldön akar letelepedni,és haragszik az 1956-ban a hazájukat elhagyó magyarokra is.Igaza van?Vagy hülyeség az egész,amit mondott ez a nő?

2021. jan. 17. 15:41
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
22%

En kulfoldon elek. Magyarorszag nem hianyozna egeszben, de Buda, a dunai panorama, a hegyek, a haboru elotti epuletek igen.

A magyar emberek sajnos a hazalatogatas elso ot perceben sokkolnak.

Nagyon jo eletem van, de mint Marai Sandor, olyan erzelemmel vagyok a budai utcaim irant, es az ambivalencia miatt ossze vagyok torve. Inkabb lennek normalis emberek kozott csoro, mint otthon jomodu azzal korulveve, ami van.

Nagyon faj, hogy egyre inkabb kizart hogy legalabb reszben hazaterjek.

2021. jan. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

Engem az zavarna, hogy nem hallanék egyáltalán magyar beszédet, illetve, én sem tudnám kifejezni magamat ugyanúgy egy idegen nyelven, mint ahogy magyarul képes vagyok rá. Meg külföldiként amúgy is elég nehéz beilleszkedni egy másik nép emberei közé, főleg mondjuk Észak-Európába, de Hollandiát is ilyennek mondanám. Szóval az önkifejezés hiánya és a magány, röviden összefoglalva.


Persze nem zárom ki, hogy egyszer még elmegyek, de ez végső megoldás lenne csak.

2021. jan. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva én voltam külföldön,több országban is,azt hittem hogy bírom a magányt de egyszerűen nem ment,engem a pénz nem boldogít,ezért inkább haza jöttem a családomhoz.

23F

2021. jan. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Ja egyébként találkoztam pár magyarral de a legtöbbjük eléggé különc volt,igényeik is sokkal jobban megnőttek,szerencsére azért tényleg voltak kedves emberek is.
2021. jan. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

Mert ez az otthonom.

És nem, nem vagyok "mélymagyar", meg ilyesmi. Csak egyszerűen itt érzem otthon magam.

2021. jan. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
Én fiatal korom óta magamra maradtam, mert a családom kihalt. Átgondoltam most az életemet és azt kell mondanom, hogy egyetlen igazi döntő oka volt annak, hogy maradtam ebben a nyomorban: a kutyáim és most már a macskáim, akiket nem hagyhattam el.
2021. jan. 18. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
Szeretem ezt a h_lye országot, a szr politikusok mindig megvoltak, meglesznek, nekem kell ez a nyelv, azok a kócos útszéli fák, a nyelv őrülten hiányzott, amikor kinn töltöttem időt.
2021. jan. 26. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Ez a Hazám.
2022. febr. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!