Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Sokan miért ragaszkodnak...

Sokan miért ragaszkodnak hozzá,hogy Magyarországon éljék le az életüket?Miért van bajuk azzal hogy külföldre költözzenek?

Figyelt kérdés
Beszéltem erről a múltkor egy nővel,hogy Ő magyar földön született és magyar földön is szeretne megöregedni.Véleménye szerint nem is igazi magyar,aki külföldön akar letelepedni,és haragszik az 1956-ban a hazájukat elhagyó magyarokra is.Igaza van?Vagy hülyeség az egész,amit mondott ez a nő?

2021. jan. 17. 15:41
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
42%

Én nehezen vágok bele új dolgokba. De főként azért nem mentem volna, mert a kutyáimhoz ragaszkodtam. Azóta ők elmentek, de a házasságom oda jutott, hogy nagy valószínűséggel külön folytatjuk, gyerekünk is van. Nyilván így már nem lehet külföldben gondolkozni, túl nagy távolságban még itthon sem.

Sajnos félek tőle, hogy mi is úgy járunk, mint sok szülő, hogy a gyerekét 20 éves kora után évente 2-szer látja és heti egyszer valami online felületen.

Amúgy én az orvosokra haragszom. Cserbenhagyták ezt a népet, pedig ők itthon sem nyomorogtak.

2021. jan. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
32%

#10 Remélem neked sikerül elköltözni.

Egy irrítáló ember vagy.

Minden hol csak ezt a prolizós szöveget nyomod.

Te mi vagy?

Tanyasi földműves?

2021. jan. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
0%

Köszönöm, én is remélem! :)

A nem kötözködő embereket nem irritálom.

2021. jan. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
35%
Engem nem az zavar, ha valaki lelép az országból végleg, hanem az, ha utána kintről osztja az észt, netán még szavazni is akar. Ha elment, akkor ő azt választotta, szakadjon le a magyar fórumokról is, ha büszke, akkor legyen benne tartás és ne noszgtalgiázzon!
2021. jan. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
0%
-g
2021. jan. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
83%

Én az "élni és élni hagyni" elvet követem. Semmi bajom azzal, ha valaki úgyérzi "kívül tágasabb", de ahogy én nem adok neki életvezetési tanácsokat, énsem várok tőle.

Én szeretem a barátaim és a családom közelségét, szeretem, hogy az anyanyelvemen kérhetek 10 dkg felvágottat, vagy mondhatom el a dokinak a bajomat. Jól élünk itthon, nincs panaszra okunk, ezért még eszünkbe sem jutott fontolóra venni huzamosabb időre a költözést.

2021. jan. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 Sunshinedoll ***** válasza:
76%
Mindenkinek más az értékrendje, van, akinek fontos az, hogy a saját nyelvét beszélők veszik körül, vagy viszonylag közel van a családja, van aki egyszerűen csak fél lépni, fél változtatni, más kifejezetten szereti a magyar szokásokat és kultúrát, mindenki máshogy honvágyas, van aki itt is meg van elégedve az életszínvonalával stb.
2021. jan. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
45%
Én elmennék szívesen de nem tudok megtanulni egy idegen nyelvet. Kár hogy nem a magyar a világ nyelv. Már itt se lennék.
2021. jan. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
0%
18 same :D De már dolgozom rajta.
2021. jan. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy ki hol szeretne élni, mindenkinek a saját döntése és nincs rá se jó, se rossz válasz, hiszen minden más jellem és más vágyai és igényei vannak. Elítélni bárkit, amiért elköltözött vagy amiért maradott szimplán ostobaság.


Személy szerint 19 éves korom körül ért a felismerés, hogy nem szeretnék Magyarországon élni. Ennek több oka van, nem részletezném, de a lényeg annyi, hogy egyedül a családom és a magyar barátaim miatt nem bántam, hogy Magyarországra születtem. Érettségire már volt egy nemzetközileg elismert felsőfokú angol és középfokú olasz nyelvvizsgám. Budapesten szereztem meg az alapdiplomámat és ekkor már olasz felsőfok és orosz közép lett. (Nem tagadom, a nyelvek a legnagyobb szenvedélyeim, ezenkívül elég hülye vagyok sok mindenhez.)


A mesterképzésemet már külföldön kezdtem el, amit nem tehettem volna meg a szüleim támogatása nélkül. Itt (Olaszország) minden tekintetben sokkal jobbnak érzem az életet, számomra ez egy jobb hely, mint Magyarország.


Vannak országok, amikhez "kötődöm", de Magyarország iránt sose voltam nemzeti érzésű. Más országok kultúra és világa mindig is közelebb állt hozzám. Aztán vannak olyanok, akik szenvedélyes hagyományőrzők, ők pedig ilyenek. Egyikkel sincs probléma, nem lehet senkire ráerőszakolni olyat, amit nem szeretne.


A lényeg az, hadd csinálja mindenki azt, amit szeretne anélkül, hogy mások mindenféle belelátás vagy gondolkodás nélkül fröcsögni kezdenek.

26/N

2021. jan. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!