Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit lehet tenni a magány ellen?

Mit lehet tenni a magány ellen?

Figyelt kérdés
Nagyon magányos vagyok,egyre jobban.

2021. jan. 27. 16:47
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
Én is, már 9.éve. De megszoktam, csak néha tör rám a szomorúság, de olyankor az vígasztal, hogy már nem sokáig élek. Így aztán kár is lenne barátokat vagy a nagy Ő t felkutatni.
2021. jan. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%
Ismerd meg jobban önmagad és csinálj olyan dolgokat amiket szeretsz, élvezel egyedül. Keresd a barátaid társaságát, alakíts új kapcsolatokat.
2021. jan. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
Nyitni mások felé és megbarátkozni önmagaddal.
2021. jan. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Semmit😥
2021. jan. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

#3


És a "nyitni mások felé" mit takar? Mert pl. oké, bratyizhatok a kollégáimmal (szoktam is), de attól még megesz a magány minden nap reggelire.


:)

2021. jan. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%
#5 azt jelenti, hogy keresed és meglátod a lehetőségeket, elfogadod a másikat és befogadod a változást önsajnáltatás és kesergés helyett...
2021. jan. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%

"Mit lehet tenni a magány ellen?"

Elkerülöd az embereket, felerősíted magadban a félelmet, a fóbiát, hogy miért ne beszélj velük, így csökkentve az esélyed a szocializációra. Szenvedélybetegségekbe merülsz, maradj mindig otthon, ne sportolj. Szomorkodás, juttasd eszedbe hogy nincs senkid, aki megért, de ne tegyél semmit. Csak arra figyelj, hogy milyen rossz neked. A lehetőségektől tereld el a figyelmed.

2021. jan. 28. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%

#6


Ekkora bullshit dumát is rég hallottam már.


Még mindig nem mondtál konkrétumot.

2021. jan. 28. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8, na látod, ezért nincs senkid...!
2021. jan. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Mondok konkrétumot.

Ha van olyan ismerősöd, kollégád, aki szimpatikus, akivel elég jó beszélgetni, akkor hívd el őt/őket valahová. Most a vírus idején ez nagyon nehéz, mert amúgy mondanám, hogy hívd el őket egy kávézóba/cukrászdába/étterembe csak úgy, vagy valamilyen más eseményre, de ez most még nem lehetséges.


Én jártam egy informatikai tanfolyamra (amikor még nem volt koronavírus), ahol egy kedves nő került mellém, és beszélgettünk valamennyit, és kiderült, hogy egyedül él, elvált, mindig hozott bonbont, ropit, mindenkit megkínált, jó fej, ezt így mindenki látta.

A harmadik alkalommal megkérdezte, hogy szoktam-e túrázni és véletlenül pont szoktam, de már vagy 2 éve nem túráztam. Elhívott és mondta, hogy 5-6 embert már hívott innen-onnan (senkit sem ismertem), talán eljön 2-3, de menjek csak.

Elmentem és összesen 4-en mentünk, korábban cssak ezt az 1 nőt ismertük, aki szervezte.

8 km-t gyalogoltunk, ami nem érdekes annyira, de az annál inkább, hogy korábban magányos nőkből barátnőkké váltunk.

Szóval vannak lehetőségek.

2021. jan. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!