Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogy szokjam meg ismét az új...

Hogy szokjam meg ismét az új munkahelyet?

Figyelt kérdés

Félek az emberektől, korábban sokat csesztettek meg kiközösítettek suliban.

Sokszor már kényszeres gondolatok miatt féltem elmenni interjúra, akár próbanapra, olyanok mint "úgyse fogsz megfelelni, máris hibázol és ezért fognak kirúgni, toxikus emberekkel leszel körülvéve, nehezen fogsz beilleszkedni" és hasonlók. Sajnos az évek alatt furcsa rituálékat is szoktam csinálni (szimmetrikus fal érintés, haj igazítás, jobbra balra nézés stb..) sokan írtátok, hogy ezek OCD tünetei lehetnek és emiatt is rájátszanak ezek a gondolatok valahogy. Nos jövőhéten úgy néz ki már véglegesítve leszek, mert az interjúm kivételesen zökkenőmentesen ment, kaptam egy visszaigazoló smst is szóval már csak várok egy hívást. Nagyon ideges vagyok, korábbi munkahelyemen mindig valamiért néztem az órát, hogy mikor telik már le a munka mert akkor tudtam még menni suliba nappalin és emiatt is akartam, hogy vége legyen. De most már csak is a munka maradt, ezért félek, hogy nehezen fogom kibírni az első hetet vagy hónapot a fizetés miatt. Sőt az első 2 órát akár mert mostanában sajnos lelustultam fizikailag és mentálisan is. Van pár olyan dolog nálam amit sajnos pszichológusnál kezelnem kell mint félek, hogy büdös vagyok e(korábbi szekálások miatt) és nem bírnám ki, hogy ne ellenőrizzem folyton, hogy van e szagom bár tudom, hogy akkor se volt hisz utána direkt befújtam de hiába. De ez megmaradt bennem mint rögeszem, hogy büdös lehetek. Emiatt is félek már elindulni munkába, sőt beilleszkedés se ment nagyon, bár interjún egészen jól összebarátkoztam egy lánnyal, talán ez mégis menni fog. De az agyam mintha direkt mindent negatívan fordítana. Elsősorban szeretnék elkezdeni rendesen dolgozni és utána intézni ezeket a dolgokat, mert akkor már előre tudok tervezni idő beosztásban is. Mit tanácsoltok vagy javasoltok erre a helyzetemre? 19L vagyok.



2021. jan. 31. 02:08
 1/4 anonim ***** válasza:
46%

Minden ki át megy aki új helyen kezd még a legnagyobb vezér is .

Addig rossz még te vagy az új munkaerő, mikor már utánad valaki jön akkor már leszállnak rólad .

2021. jan. 31. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%

Nagyon félek én is, holnap kezdem, de úgy érzem, el fogom rontani és újra munkanélküli leszek.

Szociális fóbiámat próbáltam kutyaharapást-szőrével technikával kezelni de van hogy újra újra visszatér a félelem. Jó olvasni, hogy más is van így de kellene lennie valami megoldásnak is ...

2021. jan. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szociális fóbiára utaló dolgokat írtál le! Legalábbis aki ismeri ezt a helyzetet,az pontosan tudja milyen.Vannak apró trükkök,amikkel tudod magad nyugtatni.Mivel ösztönösen van egy megfelelési kényszered,ezért ösztönösen fogsz mindent megtenni annak érdekében,hogy megfelelj a munkahelyeden!Tehát a munkahelyen ami a feladatot jellemzi,ha belejössz akkor valószínű maximalista leszel benne,törekedni fogsz a legjobbra hogy kizárd a kritizálás és a negatív vélemény lehetőségét is.A kollégákkal is hasonló lesz a viselkedés,próbálsz beilleszkedni,megfelelni,amellett hogy távolságtartó,és visszahúzódó lesz a viselkedésed!Sajnos sok múlik egy adott társaságon,hogy kezelik ezt a betegséget...mert sajnos nem csak normális é jólelkű emberek vannak,hanem rosszak és gonoszak is,akik ha meglátják valakin a gyengeség legapróbb jelét,abba belerúgnak,eltapossák.Vagy elmész szakemberhez,hisz ez a betegség elvileg jól kezelhető...vagy megpróbálsz önmagad szembeszállni ezzel a betegséggel,és nem hagyod hogy uralkodjon rajtad,és korlátozza az életed!Ha nem akarsz a 4 fal közé szorulni...
2021. jan. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nincs rá recept, nekem olyan fél év mire otthonosan érzem magam az új munkahelyen kb.
2021. febr. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!